Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok a családban milyen a...

Nálatok a családban milyen a mentalitás? Vesztek fel hitelt hiteleket vagy nagyon ellene vagytok? Van akár folyoszámlahiteletek? Miihez vezethet az ha egy csaladban az egyik fél hitelt hitelre halmoz a masik meg hitelellenes csaldbol szarmazik?

Figyelt kérdés
2013. aug. 20. 22:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Nekem van folyószámlahitelem, és ki is használom. Soha nem volt még gondom a visszafizetésével. Azt kéne megérteni, hogy a hitel alapvetően nem rossz dolog, mert segít átlépni a likviditási problémákon vagy megindítani egy nagyobb befektetést, de CSAK akkor szabad használni, ha pontosan tudod, hogy mit csinálsz.


Ha a párod (ha róla van szó) pontosan tudja, hogy mit csinál, akkor nem lesz belőle baj. A fiatal, intelligens, jól kereső értelmiségiek jellemzően bátran használják ezt a lehetőséget, és jól fel tudják mérni, hogy meddig szabad elmenni.

2013. aug. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem soha nem volthitelünk, inkább vártunk pár hónapot és akar vettük meg ha összejött a pénzt.

Nem nagyon tudom mihez vezet. Én sem szeretnék hitelt soha fizetni én az elején kijelentettem.

2013. aug. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Néha veszünk fel kisebb hitelt, folyószámlahitelünk is van, néha azt is kihasználjuk. Soha nem volt gond a visszafizetéssel, erre mindig nagyon odafigyelünk.


Az utolsó kérdésedre: Az ilyesmit jól át kell gondolni, meg kell beszélni és közösen dönteni. Lehetőleg úgy, hogy mindkét fél leveszi a szemellenzőt.

2013. aug. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Diákhitelem is van :)
2013. aug. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Volt hitel a családban, de mértékkel és jól átgondolva, hogy mennyit tudunk bevállalni. Így esett, hogy egy családtagot eléggé hülyének néztek (mások), hogy a devizahitel helyett ragaszkodott a forinthitelhez, mondván ő is forintban kapja a fizetését.

Nem is bukott bele senki még a családban.

Most nekem nincs semmilyen hitelem, nem is tervezek felvenni. Nem mondom, hogy soha, de kétszer is meggondolom, mennyire fontos.

2013. aug. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Diákhitel nekem is jol bepaliztak vele de soha többet semmilyen hitel
2013. aug. 20. 22:22
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én elvem, hogy soha, semmilyen körülmények között nem fogok felvenni hitelt. Főleg nem házra..
2013. aug. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A mi családunk nagyon hitel ellenes, mármint ami a szüleimet illeti, és én is az vagyok. A párom családja viszont vállalkozó, értelemszerűen hitelt is vettek már fel életük során párszor, és nem ijedtek meg tőle, így fejlődött a vállalkozás, és olykor így estek rajta súlyos sebek is, amikor valami mégsem úgy jött be, ahogy számították.


Mivel a párom a férfi, és úgy hiszem, hogy elég bölcs is, én bátran hagyatkozom rá gazdasági megfontolásait illetően.


Álláspontom jelenleg: ha csak lehet, nem vennék fel hitelt, de jól átgondolva igen. A bukás esélye benne van. Anélkül nem mennék bele hitelbe, hogy ne lenne alternatívám a teljes csőd esetére is.

2013. aug. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező. Ugyan már! Nem olyan rossz az a diákhitel - az a kérdés, hogy mit hoztál ki belőle. Én olyan szakmát tanultam belőle, amiből nagyon jól keresek - így többszörösen visszakerestem már (a keresetem növekményéből) pár év alatt az összes pénzt, amit diákhitelre valaha vissza fogok fizetni.


Igen, nagyon ijesztő, hogy rágondolsz, hogy negyven évig fogod fizetni. De ha a keresetnek ez csak kis része, akkor kit érdekel? Befektetés volt a jövőmbe, bőven jól jártam, hogy ezt választottam, még akkor is, ha most ezt fizetni kell.


Utánaszámoltál már így is? Hogy mennyit keresnél, ha nem lenne diplomád? Mert ha sokkal kevesebbet, simán lehet, hogy igazából megérte. Ha nem nyertél vele sokat, akkor sajnos rossz döntést hoztál. :(

2013. aug. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Szerintem ez gáz hogy a diákhitelt nyomatták orrba szájba milyen jó stb megmondom az öszintét nem volt rá szükségem igazán kiröhógtök de sose vettem ki a bankbol...legtöbb esetben csak amolyan biztonsagi tartaláék volt. És nem gondoltam bele hogy pár év múlva a félévi 125 az már 2 milliós tartozás lesz.vagy most már 2.5 mivel a minimumot fizetem ami a kamatra sem elég. Hát ez van. Sajnos olyan csaladból jóttem hogy hitelt hitelre halmoztam és anyám is mondta vedd fel milyen jó lesz . De kaptam ösztöndíjat diákmelóztam igy simán kijöttem. Sajnos a házunkon anyám miatt jelzáloghitel van és én jelzálogkótelezett vagyok és nyomaszt. És a pároméknál meg az a mottó hogy hitelt soha semmilyen körülmények közt, most már én is atvettem ezt rájöttem igaza van csak engem szarul neveltek.

És nem nem érte meg nekem és életem végéig fizethetem. Htb vagyok így sose lesz bejelentett munkam mindig a minimumot fogom fizetni. Kitudnánk egybe fizetni de sajnálom a megtakartotast ra amit nem is én kerestem meg ráadásul. És a párom mondta fizessük ki egybe és megszabadulunk tőle ne legyen semmi hitelünk soha és ezt egy életre jegyezzem meg ezt mondta. Folyoszamlahitelünk sincs. 2.5 milla a diákhitelem kb most perpill a megtakink meg 9.5 millió.

Nem tudom mi a jó dóntés de ha belegondolok inkább fitessem életém végéig minthogy a megtakaritas csapoanjon kb arra gondolok ugy kéne felfognom mint egy lakás közös ktget? Elutalodik aztán jólvan de verem a fejem a falba hogy belementem ebbe a hitelbe. Amúgyvégül a lakásvásárlásomra használtam fel addig benn volt a megtaki számlámon a bankba. Dolgoztam 3 évig külföldön abból vettem a lakást. De most már lebabáztam és nagy családot tervezünk és hogy htb maradok.

2013. aug. 21. 00:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!