Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem egyoldalúnak a...

Miért érzem egyoldalúnak a női mentalitás bizonyos részeit?

Figyelt kérdés
Eddig akár hány barátnőm volt, illetve a párom, akivel idén leszünk 15 évesek, mindegyikük kivétel nélkül olyan igazságtalan és egyoldalú abban a dologban, hogy pl amikor én akarok elmenni itthonról, akkor "mikor jössz?", "meddig tart?", "muszáj menned, miért nem töltjük együtt a szabadidőt?" stb, ugyanakkor amikor neki van mehetnéke valamelyik pletykás barátnőjéhez, akkor abba is telibe beleszarik, hogy egész héten alig láttuk egymást, hétvégén is van melója (melléktevékenység ma is, holnap délelőtt is) lenne egy szabad vasárnap délutánunk, és erre megy inkább a barátnőjével "lefetyelni". Azt nem értem, hogy fordított esetben tudom, hogy mit össze pampogna és konfrontálna. Nem tehetek róla, de én utálom az igazságtalanságot. Rosszul esett. Lehet, hogy én is kicsit mellreszívom, de sosem értettem ezt. Min ahogy azt sem, hogy a nőnek KÖTELEZŐ utálni a férfi szüleit, ugyanakkor ha a férfi mer valami rosszat mondani, akkor hujaj...

2013. ápr. 27. 16:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az hogy mikor jössz teljesen normális kérdés. Én is felteszem, a férjem is. Persze nem kell percre pontosan megmondani. De pl. azt azért közölje már, hogy ha elmegy 7kor focizni, hogy 9 körül jön, csak játszanak, vagy utána beülne egy sörre, 11-12ig ne várjam. Ha először azt mondja jön rögtön haza akkor pedig hívjon fel, ha mégsem. Ez nem ellenőrizgetés, csak azért csak jó az ilyet tudni:) Ez fordítva is működik persze. Ha mindennap elmenne akkor pedig azért elgondolkodnék rajta hogy miért nem fontos neki velem is lenni. Ahogy gondolom ő is fordított esetben. Egyébként nem csüngünk egymáson. Vannak mindkettőnknek külön dogai, egymástól, gyerekektől függetlenül. Ez meg a másik dolog. A gyerek. Neki ha megígéri hogy hazajön lefektetésre puszit adni akkor jöjjön haza. Erre az egyre tényleg házsártos vagyok:)


És nem nem utálom a szüleit. Az anyukáját sem :) Sőt a környezetemben, családban, barátok között sem tapasztalom ezt. Nem kell általánosítani

2013. ápr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%

Talán, ha a férfiak mennek "kantalira", akkor azt valami vendéglátó egységben teszik,ahol nem mellesleg annyi a gátlástalan csitri, akiket jól meg is kívánnak, és persze általában alkoholt is fogyasztanak, szinte kivétel nélkül egy-kettővel többet, mint kéne, ezért aztán jól elhúzódik az egész, felpörögnek mire el kell indulni, hazaérve pedig mindennek sumákság szaga van...

Csajok viszont általában a barátnőiknél vannak, ahol csak jól kibeszélik azokat a férfiakat, akiket ezért és azért utálnak, de akik nélkül nem is tudnának élni, tehát miután kiadták a stresszt, megnyugszanak.

A szemetekbe mégsem mondhatunk mindent, mert akkor tuti a veszekedés, de muszáj lehiggadnunk. Nemek közti probléma, hogy amit mi megbeszélni akarunk,azt ti támadásnak veszitek...


Bocsi az általánosításért, ne vedd magadra, nem megbántani akartalak:)

A lényeg, hogy egyensúlyban legyen a két fél külön időtöltése, mert így senki nem vághat semmit a másik fejéhez!

2013. ápr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
A legtöbb nő ostobán viselkedik egy párkapcsolatban, vannak akiknek szerencséjük van és olyat találnak aki képes normális lenni, a többi aki ragaszkodik a páros élethez viszont kénytelen elviselni a nők hülyeségeit. Ez van.
2013. ápr. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket, félreértés ne essék, semmi bajom azzal, ha a páromnak is van "küsős" dolga és soha nem volt célom megfojtani őt. A "mikor jössz"-t sem arra írtam, hogy egy információszerző tájékozódással bej lenne, hanem arra, hogy ő, különösen eleivel olyan hibáztató és rosszaló stílusban kérdezte, hogy szégyelljem össze magam, hogyha elmegyek. Holott SOHA, de tényleg soha életemben nem voltam olyan kanmurin és nem is olyanok a haverjaim, akikkel inni járnánk össze. Vagy autót bütyköltünk, vagy kocsikról beszélgettünk, vagy hasonló. Sosem ivócimboráltam, mondjuk a párom ezzel nem is gyanúsított sosem. Én azt érzem igazságtalanságnak, hogy ő neheztelhet rám az esetleges távollétekért, én meg vágjak jópofát ha ő elmegy. Szóval ez nem tetszik.


Amikor mondtam neki, akkor meg azzal jött, hogy jó ideje nem ellenzett semmi elmenetelemet nekem sem. De: ezzel elismerte, hogy volt idő, amikor igen, másfelől meg ő diktál? Amikor Ő féltékeny egy gyújtógyertyára, akkor lehet, aztán hogyha ő alábbhagy, akkor én is alkalmazkodjak az új helyzethez, tehát régebben szorosabbra fojtotta a pórázt, ma nem, én meg táncoljak úgy, ahogy ő fütyül. Mi ez, ha nem önzés? :(

2013. ápr. 27. 16:58
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg vele, hogy ez szerinted nem fair. (Hozzáteszem, szerintem sem.)

Egyébként meg nem női mentalitás, max. kifogtál ilyen barátnőket, de nem minden nő gondolkodik így, a párja szüleit sem utálja mind kötelezően.

2013. ápr. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező, amint látod a megcsalások rettentő magas számát (nem csak itt), gondolhatod. Aztán még a nők siránkoznak, hogy senki nem szeretne velük lenni. Nem hát!

Amúgy én elég s*ggfej vagyok, szóval ha valamelyik nő nem úgy viselkedik, pikk-pakk renbe teszem. Neked is ezt kéne.

2013. ápr. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
6:41: Bízom benne, hogy te nem ragaszkodsz a páros élethez.
2013. ápr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

1es vagyok. Így már értem a problémát. De ezt csak te tudod tisztázni.

Egyébként ez nem női dolog. Nekem volt hasonló párom. Bevallom inkább elmenekültem, nem akartam megváltoztatni. Na ezt nem javaslom ha szereted, de azért próbálj meg beszélni vele. Nem jó semmire ha együtt van két ember sülve-főve HA az egyiknek van igénye másra is.

2013. ápr. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Csak az utolsó mondatodhoz tudok hozzászólni. Igen, sajnos a nők zöme utálja az anyóst.

Miért?

Mert a saját életszemléletét akarja a menyre ráeröltetni, mert a fiára nem tudja. Ha van lánya jobb a helyzet, de ha nincs, szegény meny. Időnként az após sem sokkal jobb, ha karizmatikus akkor aztán a kisfia még a dug-t is úgy akarja csinálni ahogyan apuci.


Nekem nincs olyan barátnőm, aki ne lenne házas, így nincs hová menni lefetyelni. Biztos sok nő van így ezzel, főleg szülés után.

2013. ápr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
#7 Én nő vagyok, és nem, nem ragaszkodom hozzá. :) A férfiak szintén tudnak ostobán viselkedni.
2013. ápr. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!