Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok a családban milyen a...

Nálatok a családban milyen a mentalitás? Vesztek fel hitelt hiteleket vagy nagyon ellene vagytok? Van akár folyoszámlahiteletek? Miihez vezethet az ha egy csaladban az egyik fél hitelt hitelre halmoz a masik meg hitelellenes csaldbol szarmazik?

Figyelt kérdés
2013. aug. 20. 22:09
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Tehet a tanulmányaim sose fogom kamatoztatni csak annyi hogy van eg diplomam elmondhatom ha kérdik. De hogy lettem enniyre hüxxe hogy felvettem a hitelt? De anyám hogy lehetett mégnagyobb hüxxxe hogy még a házra is felvett hitelt és engem is belekavart mivel jelzálogkótelezett lettem? Ha meghal vagy valami a lakast vagy bukom vagy fizethetek és a párom nem erre nevelték és nem is várhatom el hogy fizesse majd. És. Az a baj anyám tudjátok mire vette fel? Hogy tórlessze más hiteleit mert már összegyült csomó amiket mind kirándulásokra nyaralásokra ezoterikus meg ilyen humbukk dolgokra költótt...miért így neveltek engem miért??
2013. aug. 21. 00:29
 12/14 anonim ***** válasza:

Mi vettünk fel hitelt, bár nagyon hitel ellenesek vagyunk, de kellett ahhoz, hogy megtudjuk venni a saját házunkat! Kerekítve 15.000 Ft fizetünk havonta (forint alapu hitel), ami szerintem nem sok. Ez azaz összeg amit bármikor kitudunk fizetni!

Egyrészt jó dolog a hitel, de manapság sokan hegyire-hátára veszik fel és csodálkoznak, hogy nem tudják fizetni.... csak olyat és annyit szabad felvenni amit biztosan kitud fizetni az ember!

2013. aug. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Anyukád bekavart,mert jelzálog kötelezett lettél?Mondhattál volna nemet is...no de mindegy.Nekem is volt folyószámlahitelem,hitelkártyám,meg egyszer áruhitelem.Nagyon nagy szükségünk volt a pénzre,mert a párom nem dolgozott,és albérletet fizettünk stb.Aztán én is munkanélküli lettem így nem tudtuk tovább fizetni.Hitellel voltam kénytelen kiváltani a hitelt,mivel így jelentősen csökkentették a törlesztőt.32000 ft helyett 10000Ft-ot fizetek jelenleg.Jóval több így a kamat,de akkor nem tudtam mást csinálni.Azóta inkább a kiadásokat faragtam le,pl albérletből anyuékhoz költöztünk.Anyuéknak is egyébként állandóan minuszban vannak a számlájukon,pedig ketten 200Eft-ból kellene megélniük mégsem tudnak.
2013. aug. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

nálunk a családban sosem volt divat a hitel, mindenért megdolgoztunk előre, és aztán vettük meg.

az utóbbi években egyedül telefont vettem részletre, de az kamatmentes, és egyébként is szükségem volt egy nagyobb tudású készülékre. tudtam mit vállalok be, havi 5 rugó még nem a világ.

a páromnak van diákhitele, nem tudom hogy áll vele, de nem szokott miatta panaszkodni. a fizuja korrekt, nem kell centizgetni, normális életszínvonalon élünk.

2013. aug. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!