Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy ez egy bántalmazó...

Lehet, hogy ez egy bántalmazó kapcsolat? Vagy csak igazságtalan vagyok vele?

Figyelt kérdés

Soha nem vert meg a férjem, sőt mindent neki köszönhetek. Anyagi biztonságot, munkát. Viszont nincs saját életem. A legapróbb dolgokat is ő irányítja, az öltözködéstől a fontos döntésekig. Mindenhol ott van, ellenőrizget, de az mondja, csak az én érdekemben teszi. Társaságunk közös, az én barátaim elfogytak mellölük. A munkában is ő a fönököm, állandóan együtt vagyunk.

Azt hiszem, egyáltalán nem érdekli, hogy én mit szeretnék, mindennek úgy kell lennie ahogy ő akarja.

Mit tegyek? Keressek egy pszichológust?


2013. aug. 21. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
lehet ilyen típus. beszéld meg vele, hogy neked ez az irányítás sok, és adjon több szabadságot, illetve ne döntse el mit vegyél fel, meg ilyesmi mert már te is nagykorú vagy, még szavazati jogod is van!
2013. aug. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Számomra ez nem kapcsolat. Megfulladnék ilyenben.
2013. aug. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk is hasonló helyzet volt. A párom mindent irányítani akart. Mikor betelt a pohár, leültünk és szépen veszekedés nélkül elmondtam neki, hogy ne értsen félre, de úgy érzem, hogy ebben a kapcsolatban elveszett az én egyéniségem és akaratom, és hogy tudom, hogy jót akar nekem, de számomra ez teher. Hoztam fel konkrét példákat is, és azóta enyhülni látszik a dolog. Egyre gyakrabban kéri ki a véleményemet, sőt még tetszik is neki, ha a sarkamra állok, és kitartok a véleményem mellett. Azt hittem dühös lesz, de mosolygott.
2013. aug. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

első. te aztán nem érzed a helyzet súlyát.

egy ilyen embernek mondhat akármit, erőszakossá is válhat simán.

megszokta ,h az van amit ő akar. párterápia inkább,ha tényleg szereted, és ő is szeret téged, és nem csak azt szereti, hogy azt teszed, amit ő mond

2013. aug. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Volt, hogy megpróbáltam beszélni vele. De amiben igaza van, tényleg az utcára kerülök ha elhagyom. Nekem nincs semmim, idős nagyim van csak vidéken, sokszor mo dta már, hogy az a szerencsém, hogy egyszer kivakartam magam a putriból és feljöttem pestre ės vele futottam össze.
2013. aug. 21. 21:01
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Magyarán tedd össze a két kezed, hogy kiszedett a sz.rból, ezért cserébe azt tesz veled, amit akar. Nem, ez a szó szoros értelmében még nem bántalmazó kapcsolat, de a zsarolás attól még zsarolás marad, hogy nyugodt hangon közli veled a tényeket. (ha elhagyod, utcára kerülsz)


Cs...heted a pszichológust, ha ebben a helyzetben szándékszol megöregedni.

2013. aug. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igazából mit szeretnél?

Az öltözködést megértem. Bár sok olyan munkahely van, ahol megszabják, hogy kb. milyen stílusban öltözzenek az alkalmazottak. De ezen kívül?

2013. aug. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Srapnel ***** válasza:

Könnyen lehet, hogy csak egy döntésed van: vállalod, hogy megvan mindened, csak nem vagy szabad, vagy fordítva: eldobsz mindent, de szabad vagy.


Szerintem a pszichológusra nem neked, hanem a férjednek van szüksége.

2013. aug. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen igy elek ilyen helyzetben par eve
2018. jan. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!