Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne a lányomat...

Mit tegyek, hogy ne a lányomat hibáztassam?

Figyelt kérdés

Július 25-én megszületett a kislányunk, már nagyon vártuk, de így 3 hét elteltével úgy érzem, hogy tönkre tette az életemet, mert a párommal sem olyan a kapcsolatom, mint szülés előtt és senki nem veszi észre, hogy velem mi van, mindenki csak a picit látja, meg azt, hogy párom mennyire fáradt, mégis én vagyok az, aki 3-4 órákat alszik naponta, mert hasfájós a pici.

Tudom, hogy egy kicsit önző vagyok és valószínű, hogy ezért esik rosszul, hogy nem én vagyok a középpontban, de mióta megszültem, úgy érzem, hogy párom sem néz semmibe, meg sem hallja, ha beszélek hozzá, nem figyel rám és a gyerekkel sem foglalkozik annyit és úgy, mint ahogy az szerintem egy apától elvárható (három naponta egyszer egy öt percet foglalkozik a gyerekkel, aztán bámulja a tv-t)

Biztos bennem van a hiba. Szerintetek mit tegyek, hogy ne a gyerek igya meg a levét az én hülyeségemnek?



2013. aug. 16. 22:46
1 2
 1/16 anonim válasza:
86%
Ezt hívják úgy, hogy szülés utáni depresszió. Szerintem nem ártana egy pszichológust felkeresned, esetleg a pároddal együtt. :)
2013. aug. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Még csak most szültél, nyugi:)

Párodnak szólj, hogy több törődést igényelsz, igényeltek és ne tv legyen a fontos, hanem te/ti. Ha hazajön, add oda neki és mond, hogy most veszel egy jó fürdőt, vagy pihensz egy kicsit, mert ki vagy teljesen.

Hány éves vagy?

2013. aug. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem kezd kialakulni nálad a szülés utáni depresszió, anyukámnak is volt annak idején. Ne lásd ennyire negatívan a dolgokat, nyugodj meg, beszélj az érzéseidről a férjeddel:) Valószínüleg a sok nemalvás miatt, fáradtságtól is érzékenyebb vagy mostanában, ezért tört rád ez a borúlátás.
2013. aug. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Fura de az ilyesmi előfordul :)

A nővérem is átesett ezen, szülés utáni depresszió.

2013. aug. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Ez teljesen normális, adj időt magatoknak... Még szinte most szültél, majd idővel összeszoktok.
2013. aug. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Próbálj segítséget kérni a családban, hátha van nagyszülő, rokon, aki tudna neked segíteni a takarításban, főzésben, vigyáz a gyerekre, amíg elmész kicsit sétálni, nézelődni, vásárolni. Beszélj a férjeddel, hogy segítsen kicsit többet a házimunkában. Keress pszichológust, akinek ki tudod beszélni a gondodat. (Erre egyébként egy jó barátnő is megfelelő!) Keress hasonló korú gyerekes anyukát, akivel beszélgethetsz, megoszthatjátok egymással a gondjaitokat. És végül, ne hibáztasd magad, előfordul, hogy valaki így érez, ettől még nem vagy rossz anya! Ja, még valami: ne várd, hogy a férjed túl sokat foglalkozzon a kicsivel, ilyen picúrokkal a férfiak nem nagyon tudnak mit kezdeni. Majd, ha elkezd menni, beszélni, akkor jobban be fogod tudni vonni a gyerek körüli teendőkbe!
2013. aug. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Mondj el mindent a férjednek, amit érzel, hisz azért a társad, hogy segítsen.
2013. aug. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%

A szülés előtt is ilyen volt a férjed? Ő akarta a babát, tervezett volt?


A szülés utáni depressziódról írtak, csatlakozom azokhoz, akik szerint erről lehet szó.

2013. aug. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A rosszalló kommenteket köszönöm, de nem voltam rájuk kíváncsi, épp eléggé gyűlölöm magam azért, hogy így érzek, nem kell, hogy még ti is rugdossatok...most pedig válaszolok a feltett kérdésekre: 23 éves vagyok, és tervezett gyerek volt, nagyon szerettük volna, épp ezért nem értem, hogy miért érzek így...egyszerűen csak nem hiszem, hogy azért, mert már egyértelműen és természetesen nem én vagyok az első, engem abszolút semmibe kell, hogy nézzen a családom.
2013. aug. 17. 07:50
 10/16 A kérdező kommentje:
A szülés előtt nem így viselkedett párom, nem tudom, hogy mi lett vele, ő erőltette, hogy be akar jönni a szülésre, megengedtem, azóta viszont bezárkózik a saját kis világába és sokszor átlép rajtam, mint egy adag kutyaszaron a járdán, nem tisztel.
2013. aug. 17. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!