Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés. Mit gondoltok...

Összeköltözés. Mit gondoltok erről a helyzetről? A szívem és az eszem mást mond.

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, a párom 26. 5 éve vagyunk együtt és már nagyon szeretnénk összeköltözni, de egyelőre sajnos nem jön össze, mivel egyikőnknek sincs állandó keresete. Ő nemrég végzett, próbál elhelyezkedni. Egyelőre sikertelenül, de azért reménykedünk. Én még egyetemre járok, próbálok mellette diákmunkát találni, de ez is nehézkes, mivel a szakom nem enged meg nekem túl sok szabadidőt, amivel gazdálkodhatnék.


Körülöttünk mostanában nagyon sokan költöztek össze az ismerősi körből és ez nekem eléggé böki a csőröm. Nem az ő boldogságuk zavar, távol álljon tőlem, örülök neki, hogy tudnak boldogulni. Csak rosszul esik, hogy mi még ezt nem tehetjük meg.


Párom szerint nincs okom irigykedni és belátom, igaza is van valamilyen szinten, mégpedig a következő okokból:

1. A párok egy része ugyanúgy nem rendelkezik önálló keresettel, mint mi. A szülők pénzén élnek, ők fizetik a lakbért, a rezsit, a kaját, mindent. - Mi szeretnénk mindent a magunk erejéből előteremteni, nem akarunk ilyen szinten a szülőkre támaszkodni. Nyilván mindenkinek segítenek a szülei, de ennyi segítséget mi nem várunk el tőlük. Ráadásul hiába is várnánk el, mert a mi szüleink nincsenek olyan anyagi helyzetben, hogy ilyen mértékben támogassanak minket.

2. A párok egy másik része hitelből próbál boldogulni a mindennapokban. - Ezt sem szeretnénk. Az én szüleim 20 éve törlesztik a részleteket, tudom milyen az, amikor a törlesztés miatt a számlák kifizetésére sem elég a pénz. Ezt mindenképpen el szeretnénk kerülni, ameddig csak lehetséges.

Szóval elnézve a helyzetüket, tényleg nem irigylésre méltó. Alig van olyan, aki a saját munkája gyümölcseként tudna megállni a lábán.


2 évem van hátra az egyetemből és nagyjából ugyanennyi ideig fog sajogni a szívem, hogy nem lakhatunk együtt. Ugyanakkor tudom azt, hogy akkor végre a saját erőnkből (és remélhetőleg az addig összespórolt pénzünkből) sokkal nyugodtabban és sokkal felelősségteljesebben tehetjük meg ezt a lépést.


Hogyan csitíthatnám el a szívem valahogy erre a két évre? Ha megkezdődik a tanév, biztosan egyszerűbb lesz valamennyivel... de most nagyon rossz belegondolni.

Bocsánat, hogy hosszú lett.


2013. aug. 22. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"A párok egy másik része hitelből próbál boldogulni a mindennapokban. - Ezt sem szeretnénk."


hát nincs is mire felvenni...


Esetleg valamelyikőtökhöz nem lehet összecuccolni akkor marad a várakozás. Kibírható, jön még nagyobb rossz is az életben mint az hogy még 2 évig nem laktok együtt...

2013. aug. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%
Micsoda problémák...
2013. aug. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Nem egészen értem, miért ne élhetnétek együtt. Most hol laktok? Miért nem költözik egyikőtök oda a másikhoz? 22 évesen csak nem mondják a szüleid, hogy nem vihetsz haza pasit!
2013. aug. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
(diákhitelről van szó)
2013. aug. 22. 21:48
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá keretetek akkor fogad el és ne kattogj rajta minden nap, mert annál rosszabb lesz. Csak 22. éves vagy bőven ráérsz még összeköltözésre, most tanulj hogy később legyen jó munkád és teljen rá.
2013. aug. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tényleg hiányosak az infók, bocsi...

Én kollégiumban lakok, mivel viszonylag messze élek az egyetemtől. Arról volt szó, hogy én hozzájuk költözhetnék, tőlük már be tudnék járni. De nem szeretnék ráakaszkodni a szüleire úgy, hogy még csak minimális szinten sem tudok beszállni a közös költségekbe.

2013. aug. 22. 21:51
 7/11 anonim ***** válasza:
42%
Nálunk az egyetemi koleszba simán be tudott költözni bárkinek a párja, csak a szobatársakkal kellett egyeztetni. :)
2013. aug. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

25 évesen költöztem össze a barátommal, az egyetemen kollégiumban laktam és eszem ágában sem volt összeköltözni, mivel jöttem mentem a városok közt, meg persze fenntartani sem tudtam volna.

27 évesen hitelből vettünk egy lakást, mert készpénzre nem nagyon jött volna össze.

2éve fizetjük, mivel forintban van nem emelkedett.

Olyan, mint az albérlet, csak jobb, mert a miénk.

2013. aug. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A helyzetetek nem érett meg az összeköltözésre.

Várjatok. Hitelt felvenni emiatt ostobaság!


Hogyan csitítsd el magad?

22 éves vagy. Vissza fogod még ezt az időszakot sírni.

Önálló családosdit meg később is játszhatsz. Sőt, még eleged is lesz belelő!

Élvezd ki a mostani helyzetet, ne akarj idő előtt felnőttet játszani. Ráérsz, ha majd dolgozol.

A szerelem nem a közös lakástól függ!

2013. aug. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a sok sok sok szex szex szex elcsitítja a szívet.
2013. okt. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!