Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha összeköltözés...

Mit tegyek, ha összeköltözés után derül ki a másikról, hogy nem az, akinek hittem?

Figyelt kérdés

8 hónapja ismerem a páromat, most költöztünk össze. gyakorlatilag már előtte is együtt éltünk, bár volt lakása, de szinte mindig nálam volt az albérletben, amit én nem is bántam.

örömmel költöztem hozzá, mikor megkért rá, de azóta teljesen megváltozott. mindenben kiszolgálom, főzök a kívánsága szerint, ha valamit meg akar valósítani ráhagyom, stb. nem az, hogy nincs szavam, de a békés egyezség híve vagyok. most is tud olyan édes lenni és törődő, de előjöttek olyan dolgok, amiket nem tudok kezelni.

pl ha megyünk valahová én megnézem a térképet meg a tömegközlekedést, ha ismeretlen az útvonal, ő nem, mert nyugi, majd megtaláljuk. amikor meg nem találjuk ideges lesz és a végén velem kiabál, amiért nem néztem meg rendesen, holott direkt mondom hogy oké, ha te tudod úgy megyünk. ha meg megnézem és mondom, hogy ne arra az persze nem jó. mindig megkérdezem mikor kell indulni pl egy vonatra vagy amikor időpontra megyünk, pontban amikor mondja kész vagyok, ha elkésünk mégis én vagyok a hibás és engem tol le.

nincs sok pénzünk, neki munkája sincs, bevásárolunk közösen, főzök, mert olcsóbb. várom kajával, hazaesik, jah, ő már evett étteremben. pedig spórolni kéne. ami nem volt neki lakberendezési tárgy az jó, hogy hoztam pl kanapét, de minek a hülye virágok, amit ő nem használ az ronda és ki kéne dobni és mások előtt is szekál, hogy már el sem fér, ami nem igaz(mindezt nem humoros felhanggal, azt nem venném fel).

emellett úgy kezel, mint egy idiótát. ha lemegyek a tárolóba zárjam ám be, nehogy nyitva hagyjam a bejárati ajtót, ha esik az eső csukjam be az ablakokat...23 vagyok, nem fogyatékos és már nagyon zavaró, hogy mások előtt is így tüntet fel. szerinte az utcára sem kéne mennem, mert ahogy engem ismer el fognak ütni és szerinte nem vagyok alkalmas egyedül közlekedésre. mindezt azzal a címszóval, hogy félt. amíg nálam volt ez sem volt műsoron.

nem tudom miért lett ilyen és hogyan tudnék ezen változtatni. szeretnék, mert szeretem, de ha beszélni akarok ezekről akkor azt mondja minek kell megsértődni. amikor épp dühöng nem lehet hozzá szólni, utólag meg letagadja és szerinte én dramatizálom túl.

mi a megoldás? ennyire félreismertem vagy más is járt már úgy, hogy összekötözés után jöttek elő addig sosem látott problémák?


2013. jún. 30. 17:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%
Te egy szolga vagy. Nincs munkája, te dolgozol és még te főzöl, kiszolgálod, takarítasz. Hát így ne is csodálkozz, hogy így kezel, szolgaként, mert az vagy. De sok nő beleesik ebbe a hibába, utána meg sírnak, hogy milyen szemét a férfi. te tetted azzá, mert beálltál szolgának.
2013. jún. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
összeköltözés előtt nem éreztem ezt. meg sokmindent kapok én is, szokott segíteni, ha kérem, ha épp kell akkor támogat lelkileg. bár munkája nincs, de nem egyedül fizetek mindent. szóval olyan, mintha 2 teljesen különböző ember lenne, annyira megváltozik időnként a viselkedése. egyszer én vagyok élete értelme, máskor meg jön a kiabálás, idegeskedés.
2013. jún. 30. 17:18
 3/27 Kondor Judit ***** válasza:
11%
Erre van egy mondás.Az én házam az én váram!!!!Tehát míg nálad volt kismacska volt,most meg egy oroszlán.Sajna csak rosszabb lesz.Én úgy vok vele mindenki a saját lakásába éljen.Főleg,hogy nincs munkája!!!!!!!!!!!!!!!
2013. jún. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
53%
hármaska drága. kegyed nem lehet egyszerű eset, de legalább ne adjon rossz tanácsot másnak...
2013. jún. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
45%
Csak akkor lesz még rosszabb, ha gyereket szülsz neki. Már érzi, hogy a kezébe vagyok, mert ott csicskulsz, megcsinálsz neki mindent, de ha a gyerekkel magához láncol, akkor véged, egy rabszolga leszel és nehéz lesz lépni. Ismerd meg jobban azt az embert, akivel élsz, nehogy ez legyen, mert sok példa van erre sajnos.
2013. jún. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
vagyok=vagy
2013. jún. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
44%

ejnye. ide csupa férfiakban csalódott nő irkálgat? egymást uszítjátok a férfiak ellen...

minden kölcsönösség kérdése. a jó kapcsolat is ott kezdődik, hogy a kedves kérdező a fenti kérdést felteszi a párjának is...

2013. jún. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
80%
Erre igaz a mondás: lakni ismerni meg egymást......
2013. jún. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Sajnálom ami veled történt! Meg kell érteni, hogy az embert változik nem elég egyfajta környezetben meg ismerni valakit. együtt élve lakva és több fele helyzetben lehet kiismerni megismerni, kiismerni a másikat.

El döntötted már magadban és a gyakorlat is azt mutatja, hogy nem fogtok együtt maradni!

2013. jún. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
100%
hát... ne legyél szolga. ne legyél vele ilyen "kedves", mert meg kell éreznie, hogy nem jó amit csinál. magyarázd el neki h ez neked nem esik jól, ha ezért kiabál veled, akkor nem tudok mit mondani...
2013. jún. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!