Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a férjemet,...

Hogyan vegyem rá a férjemet, hogy elmenjen orvoshoz?

Figyelt kérdés
Már lassan 3 hónapja alig tud aludni a köhögéstől, időszakonként fáj a torka, fáj a mellkasa és nincs olyan este, hogy ne lenne legalább hőemelkedése. Már rég el kellett volna mennie orvoshoz, de retteg tőlük, ezért inkább nem megy. Hogyan tudnék rá hatni, hogy összeszedje a bátorságát és elmenjen a háziorvoshoz?
2013. aug. 23. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Egy gyáva férjre aligha lehet hatni.Mond meg neki,hogyha ilyen gyáva,akkor ne várjon javulást.A provokáció olykor segíthet a felnőtt férfiakon.
2013. aug. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én múltkor úgy zavartam el dokihoz, hogy jó lenne, ha eszébe jutna, hogy most már nem egyedül van, hanem itt vagyok én is és ha vele valami történik az én életem is tönkremegy. Drasztikus, de legalább elment a dokihoz ( persze valami légúti fertőzés volt csak, de már ő is 2 hete szenvedett tőle).
2013. aug. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg tőle hogy ha fordított lenne a helyzet ő nem aggódna e érted?Nem sürgetné a dokit?Nem vinne e el erőszakkal?! Ha de a válasza akkor nincs miről beszélni.Mondd el neki mennyire félted, ígérd meg neki hogy végig mellette leszel.Lehet egy kis dologról van szó, de őszintén mondd meg neki hogy nem tudod mit kezdenél egyedül ha elveszítenéd.A legtöbb betegség gyógyítható, ha idejében elmegy az ember orvoshoz!Ezeket mind mondd meg neki. Én 27éves vagyok, 4éve gyógyíthatatlan beteg.Előtte soha nem szedtem gyógyszert, most napi 20at szedek.El kell fogadni az új helyzetet. Gondolom ő sem szeretne magadra hagyni. Küzdeni kell az egészségért, az életért! Ha máshogy nem megy akkor fakadj ki, ordíts vele, vágd a fejéhez hogy ő veled nem foglalkozik!Zokogj, hátha megenyhül!
2013. aug. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg összeszedett egy jó kis tüdőgyulladást.


Érdekelne engem szerinted ilyen helyzetben, hogy akarna vagy nem akarna dokihoz menni?


Egyszerűen vinném-és kész. Cirkuszoljon annyit amennyit akar, de ha hozzám tartozna, akkor tudod kit érdekelne a cirkusz.

2013. aug. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy én vagyok túl drasztikus de én az ilyen emberektől tényleg falnak megyek nem is szoktam finomkodni velük.


Egy rokonom volt így neki csak annyit mondtam, hogy most már tényleg szánalmas vagy felnőtt X éves ember vagy és úgy viselkedsz, mint egy 5 éves pisis állj már a sarkadra és nőj már fel végre és légy férfi mert ez már nevetséges és idegesítő.

Ha szövődményei lesznek a bajodnak és a mentők visznek el az jobb lesz? Anyuka majd ápol?

Nem nyúlnak fel a végbeledbe és nem húzzák le a nyelved ha egy röntgentől meg egy kis vizsgálattól megijedsz akkor ásd el magad. Még jó, hogy gyereket nem kell szülnöd bele is döglenél.


A hapsi csak nézett rám, hogy lehetek ilyen batár:)) de mondtam neki, hogy próbálja bármelyik mondatomat megcáfolni rajta röhög az egész társasága.

Ráadásul a környezetét is idegesíti és tesz rá ez milyen?


Na ennyi elég volt még azon a héten el galoppírozott a dokihoz. Alap vizsgálatok után kapott néhány gyógyszert aztán csodálkozott, hogy lehetett ilyen gyerekes.


Szerintem pakold ki a nappaliba éjjelre és köhécseljen magában azt talán elég durvának tartja, hogy észbe kapjon.

Majd ha elmegy a dokihoz akkor visszamehet a hálóba.


Szerintem állj egy kicsit a sarkadra.

2013. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

anyám ordítva küldte el nevelőapámat orvoshoz...

egyik hétvégén iszonyat hasmenés jött rá nem bírt lábra állni a fájdalmaktól és semmi nem maradt meg benne, falási rohamok jöttek rá aztán meg hirtelen kiitta a dunát is vettek cukor mérőt és nagyon magas volt a cukra...

egy orvos barátunkkal íratott rá gyógyszert és elkezdte szedni! Anyum meg mindenáron terheléses cukrot akart csináltatni vele!


Amikor anyum már a széket akarta hozzávágni (anyum 50 kiló Pótapám 130) akkor nagy nehezen ráállt..

Elment és kiderült, hogy a cukor a legkisebb gondja! Akut leukémiája van!

2 nap múlva kórházban volt!

Minden jel (cukor hasmenés, falási roham vedelés) a leukémiát mutatta... azt mondta a főorvps, hogy 2 hét a kialakulási ideje max az akut leukémiának és 1 hónapon belül bele is lehet halni!

Akkor került kórházba nevelőapám mire másnap az egész teste bevérzett a szeme az arca a keze hasa háta!

mint akit brutálisan összerugdaltak!


A leges legutolsó pillanatban!!!

A doki szerint a papírforma és eredmények szerint nekik már nem szabadna élni és mégis megküzd a kórral! iszonyatos tempóban javul az állapota... igaz 10 hónapja nem volt itthon... de ami késik nem múlik

2013. aug. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ja és ha menni nem akar Én bizony kihívnám rá a dokit!
2013. aug. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy minél előbb elmegy, nnál hamarabb tudnak rajta segíteni, lehet komolyabb baj is, ha már ilyen régóta tart.
2013. aug. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bizony ,osztom az utolsó válaszoló véleményét . Tényleg lehet sokkal komolyabb baj is a háttérben ! :S Ha ő nem megy ,hivd ki te hozzá az orvost ... akár úgy ,hogy a párod nem tud róla ,mert biztos ellenkezne ,hogy nem kell orvost hivni stb .
2013. aug. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk ilyenkor nincs "akarok-nem akarok",kérem neki az időpontot és megyek vele,ha kell bemegyek vele a dokihoz is,háziorvos már megszokta,hogy ha beteg,akkor olyan mint egy 5 éves.

Tiltakozni nem tud,egyszer próbált,nem vagyok veszekedős,sosem emelem fel a hangom,na de akkor utcával odébb is hallhatták.Azóta beletörődik,és elmegyünk orvoshoz.

30/N

2013. aug. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!