Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? A férjem szerint menjek vissza dolgozni, én viszont nem kockáztatnám a fix pénzt.

Figyelt kérdés

A férjem munkanélküli lett egy hónapja. Én még GYED-en vagyok a második gyerkőccel, maximum összeget kapok. A férjem kitalálta, hogy menjek vissza dolgozni néhány hónapra, amíg ő nem talál magának munkát. Nem érti meg, hogy amint én visszamegyek dolgozni, a főnököm valami átlátszó indokkal ki fog rúgni, mert minden kisgyerekes anyukával ezt csinálja és akkor leshetem a fizetésemet és a GYED-emet is, mert egyik sem lesz, csak a GYES, ami semmire sem elég. A férjem viszont biztos benne, hogy ez nem így lesz, mert akkor bepereljük a céget. Ezt olyan magabiztosan mondja, mintha jártas lenne ezekben a dolgokban, pedig köze sincs hozzá.

Ha nekem van igazam, hogyan győzzem meg?


2013. aug. 24. 12:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

A per évekig tarthat,és nem biztos,hogy eredményt hoz,mert olyan indokkal fog felmondani,hogy a válság miatt leépítés és akkor mehetsz a jóistenhez is.

Én nem mennék vissza.

2013. aug. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk is hasonló volt a helyzet, csak a férjemet nem kirúgták csak csökkentették a fizetését.


Egyszerűen leültünk és megbeszéltük, hogy most mennyi a bevételünk és mennyi lenne ha visszamennék, mennyi lenne ha kirúgnának, mennyi lenne a bölcsi.

Keresd ki a vonatkozó törvényt, hiába jelentitek fel, most már törvényesen kirúghat ha visszamész. De ha mégis elkövet valami törvénytelent, abból csak évek múlva lesz pénzetek, addig miből éltek?

2013. aug. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Először azt akartam mondani, hogy pedig visszamehetnél dolgozni ha a férjed munkanélküli lett, végül is ő is tudna maradni gyesen vele..

De ha biztos vagy abban hogy el fognak küldeni akkor addig maradnék otthon amíg nem találnék jobb helyet..

A férjednek meg nyugodtan mond el, hogy magyarázza már el neked, hogy miképpen pattant ki az agyából a beperelem a céget ötlet.

Kérdezd meg tőle, hogy hogyan akarja a céget beperelni ha nem lesz ügyvédre pénzetek, és ha a cég bár gerinctelen módon de teljesen szabályosan fog elküldeni.. Vagyis olyan indokkal amibe nem lehet belekötni..(biztos vagyok benne hogy a céged sem hülye, és pontosan tudja meddig mehet el)

2013. aug. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Ez így elég bizonytalan; én nem kockáztatnék. És ha kirúgnak és a férjed hónapokig nem talál munkát? Miből éltek meg?
2013. aug. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Az nem működik, hogy a férjed megy Gyed-re? A törvény lehetővé teszi. Ő is megkapná a maximumot? Csak egy ötlet...
2013. aug. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%
Én sem mennék vissza. Kisgyerekek mellett a kisebb kockázatot kell választani, még ha szűkösebben is lesztek egy ideig.
2013. aug. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Majdnem azt írtam, hogy menj vissza, de így szerintem se! Egyrészt a per, ahogy már írták, évekig eltarthat, másrészt hogy bepereld a céget, ahhoz azért pénz is kell, harmadrészt nem biztos, hogy jól jönnétek ki belőle, mert a főnököd nem lesz olyan hülye, hogy azzal az indokkal rúg ki, hogy kisgyereked van. Valószínűleg inkább azt mondja, hogy elégedetlen a munkáddal, vagy a munkához való hozzáállásoddal, vagy talál valami hibát, amiért elküldhet és akkor cseszhetitek.
2013. aug. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%
Ne menj vissza, ha ilyen a helyzet. Kicsi férjed szégyelhetné magát, hogy egyből az asszonkát küldi, ahelyett, hogy amíg nem talál fix melót, minden alkalmit elvállalna (akárhány diplomája is van). Számomra, főleg ebben a szituban, a téged való győzködés igazán férfiatlannak tűnik.
2013. aug. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
29%
Nézz utána az Mt. 65§-nál, hogy milyen esetekben nem szüntetheti meg felmondással a munkáltató a munkaviszonyt, mert ott a gyermek 3. életéve is benne van.
2013. aug. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
24%

Pereskedni lehet, de honnan szed rá pénzt?


Valószínűleg, ha nem keresnék sokkal többet, mint a GYED, akkor nem mennék vissza dolgozni.

2013. aug. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!