Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem én szeretném "eltartani"...

Nem én szeretném "eltartani" a családom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A probléma az lenne, hogy gyakorlatilag én tartom el a családot és semmiféle megtakarításom nincs és ha ez így megy nemis lesz a jövőben. 44000 Forint árvaellátást kapok és 19000Ft-ot kapok egy internetes munkából havonta. Az árvaellátásból mielőtt betöltöttem mindig 10.000 Ft-ot kaptam, de az is mindig kölcsön volt kérve. (Aztan anyám, mondnta hogy majd megadja.) A körülményekkel sosem voltam elégedett, mert sosem volt elég ruham (évekig jártam egy farmerbe, 3 pólóba) Amikor betöltöttem a 18.-at azonnal kikértem az egészet saját számlára és azóta lakbért fizetek anyámnak, meg magamnak veszek kaját. A lakbérben 20.000Ft-ban állapodtunk meg.Szóval olyan 43000 Ft-om van egy hónapra. Jonnek a bibik. A kölcsönkérés azóta sem változott csak mióta nekem bejott a munka meg jobban spórolok az árvából többet tud kölcsön kérni. Anyám megrögzött partyszervező a hónapban 3x van olyan party, hogy idehívja a fele rokonságot és nagyjából én fizetem az egészet.Nem tudok rá nemet mondani mert idejon az egész család és nincs semmi kaja mondjuk az elég durva lenne. Szóval már a második hónapja utaltam 20000Ft.-nál nagyobb összegeket. Összeségében 70.000Ft +-al tartozik.Ami nekem 2 és fél havi keresetem neki meg több mint az egy havijának a fele.

Mindig mondja, hogy ha megjon a fizetés megadja. De egyre több és nem fogja tudni.V. ha igen akkor kölcsönkéri első alkalommal. Multkor hatalmas veszekedést csaptunk amiatt mert nem akartam megadni a kártyám pinjét. (Szokásos, duma hogy milyen jó körülmények vannak van internet meg TV meg stb. és az nem úgy megy , hogy nem szállok bele.)

Valóban van internet meg TV de benne van abba amit levon és erre nem lenne joga hivatkozni.Akárhányszor megpróbálok erről vele beszélni mindig ugyanaz lesz a vége, hogy mondja , hogy van internet meg sportcsatorna én meg ideges leszek és haddjuk. Ma megint jönnek a rokonok megint átutaltam egy 10est erre. Semmiféle megtakarításom nincs, arra talán pont elég, hogy vegyek néhány göncöt a sulira de utanna le leszek égve. Mit kéne tennem? A testvéreim is ellenem vannak, mert még kicsit és nem értik, hogy miért vagyok felháborodva. (Év végén felvételiznem kéne, anyám kitalalta, hogy katonának megyek, mert oda csak jó fizikummal rendelkező emberek mehetnek és már az egyetem alatt is kapok fizetést)

Én mindig is tudtam, hogy azért mert az az egyetem ingyenes.És eszem ágában sincs odamenni. Deviszont úgy néz ki hogy az lesz az egyetlen opció. Mit kéne tennem?


2013. aug. 25. 08:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el otthonról.
2013. aug. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szüntesd be, hogy utalsz neki. Ne etesse a rokonságot. Ha jönnek, te menj el otthonról, hadd égjen anyád, hogy odahívta őket a semmire. Akkor szokik csak le erről, ha rákényszerül, mert nem kap pénzt.

A PIN kódodhoz semmi köze, ne add meg.

És ha tudsz, menj kollégiumba, vagy bérelj másokkal közösen albérletet.

És tegyél félre minél többet, de ne mond el senkinek, nem kell tudjanak róla.

2013. aug. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Voltaképpen mit szeretnél tenni? Szerintem fogni kéne a motyódat és elmenni albérletbe, előtte keresni egy olyan munkát, ami rendesen fizet, legalább minimálbért. És onnantól nincs joguk a szüleidnek kérni tőled, te osztos be magadnak, amit megkeresel. Mást nem tudom, mit tehetnél. Így hogy otthon élsz, minimum 40ezret kéne beleadnod a rezsibe(kb ennyibe kerül egy felnőtt életbentartása de ebbe nincs benne a net,tv és luxus dolgok), szóval még így is keveset adsz haza.
2013. aug. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
Érdekes vagy.... 18 évig eltartott, fizette a számlákat, volt mit enned, mi felvenned, takaritva, mosva volt rad. Ha szerinted havi 20 e elé egy emberre havonta, akkor fogd magad es költözz el. Majd rájössz, hoy nagy a szád es keves az eszed.
2013. aug. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Én sem értem mit akarsz, vagy mi akadályoz meg a kölcsönök beszüntetésében.


"legyen kaja, amikor idecsődül a rokonság"

Ez mi? Miért legyen? Legyen, de akkor vegye meg ő a saját pénzéből.


Egyedül a te döntésed/hibád/felelősséged volt, hogy pénzt dobáltál eddig is egy feneketlen lyukba, mióta megtehetnéd azt, hogy otthagyod az egész kócerájt. Ezt először el kell fogadnod.


Senki nem tartott pisztolyt a fejedhez, hogy kölcsön adj, egyedül a te döntésed volt, hogy engedsz neki(k).

2013. aug. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tudok fizetni egy alrbérletet és még gimibe járok és semmihez sem értek. Annyira a minimárbéres meló sem jön be:). 1 nyelvet beszéleg felsőfokon 2-t közepen szóval azért a sulit nem hagynám ott. És egyetemen is gondolkodok.Csakhát nem tudok eljonni itthonrol:/
2013. aug. 25. 09:23
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
Hát, ha mindenre van kifogás, akkor viszont konzerváld magad ebbe a helyzetbe még pár évig. Mi a kérdés?
2013. aug. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%
Hat hogyhogy nem tudsz albérletet fizetni? .? A húszezer nem elég ra? De erdekes.....
2013. aug. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%

Az árvaellátás azért van, hogy annak a segítségével az egyedül maradt szülő eltartsa a gyereket.

Egy emberre kevés a 20e egy hónapban, ezt nyilván te is látod.

Amikor kicsit nyugi van és kettesben vagytok otthon, ülj le anyukáddal. Mond, hogy szeretnél valamennyi pénzt félretenni, ezért amikor megkapod az árvaságit egyből egy megtakarítási számlára utalsz x összeget, amihez utána nem tudsz hozzáférni. Így neki sem tudsz többet adni, mint a havi 20.


Te hova akarsz menni egyetemre? Azt miből szeretnéd fizetni?

2013. aug. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha jól tanulsz és felvesznek államilag támogatott szakra, akkor ad 1, elmehetsz mellette dolgozni és legalább a saját életedet finanszírozni tudod belőle, ad 2 felveszed a diákhitelt, addig sem kell otthon laknod.

Miért nem tudsz megtakarítani? Kapsz 44 árvát, meg 19-et a munkádért. Ez barátok között is 63 ezer forint. Ha hazaadsz 20-at még mindig marad 43-at. Most hazautaltál még 10-et, ergo még mindig kéne lennie 33 ezer forintodnak. Ennyiből én egész ruhatárat vennék, nem egy-két göncöt a sulira. Kaját, fedelet a fejed fölé kapsz, nehogymár ennyiből ne tudj havonta kijönni úgy, hogy csak saját magadra kell költened.

Beszéld meg anyukáddal, hogy mostantól amint megkapod a pénzedet 20 ezer forintot elteszel, ha tetszik, ha nem. Ebből nincs kölcsön. A 20-at kifizeted neki, a maradékból megveszed a havi szükséges dolgaidat, illetve segíted őt, pont.

2013. aug. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!