Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy a szüleim nem...

Normális, hogy a szüleim nem engedik meg ez? Ők mondják, hogy segítsek másoknak.

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet,hogy az osztályból az egyik barátnőm keresztanyukája most szült és elutaztak hozzá látogatóba 3 napra.És megkért,hogy míg távol vannak menjek át hozzájuk és locsoljam meg a növényeket ürítsem ki a postaládájukat meg etessem meg a kuytusát.Nekem ez rendben volt,mondam,hogy oké.Aztán elmondtam ugyanezt a szüleimnek és a szüleim nem engedik meg,hogy amire kért megtegyem.Azt mondják,hogy azért ez sok,hogy ez osztálytárs ilyet kér...Pedig szerintem egyátalán nem.Amúgy hozzátenném,hogy nem is laknak messze,egy utcára tőlünk.Simán elmehetnék biciklivel is

13/l



2013. aug. 25. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Egy utcányira nem engednek el virágokat locsolni és kutyát etetni? Ez durva.
2013. aug. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

ó :(


Szerintem tök jó, hogy ilyen szülők mellett te ennyire segítőkész lettél :)

De ha nem engedik, akkor inkább hívd fel a barátnőd, mondd el neki,, hogy bocs, nem. MErt hosszú távon inkább a barátnőddel háborúzz, ne a szüleiddel.

2013. aug. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem normálisak. Bocs.
2013. aug. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nekem ebben az a fura, hogy nem az osztálytársad szülei kértek meg valakit...

amúgy meg tudom érteni a szükeidet, mert azért annyira nem jó ötlet egy tulajdonképpen idegen család házára vigyázni, amíg ők távol vannak

a kulcs nagy felelősség 13 évesen

2013. aug. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Amúgy meg azért engem kértek meg mert bennem megbíznak.Megbízható vagyok,a suliban is sokat mondják.Amúgy meg elfogok elfogok menni hozzá megetetni a kutyát,meg üríteni a postaládát...Nem érdekel mint mondanak a szüleim
2013. aug. 25. 13:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Az oké,hogy megbízható vagy,de a felnőtt emberek hogy bízhatnak meg a számlák felvételével..stb.?Mert az mégis csak olyan magánügynek kellene lenni minimum,tehát előbb bíznám családtagra,mint egy 13 éves kislányra.A viráglocsolás meg rendben van,sőt a kutyaetetés is,bár egy kicsit kihasználás,hogy ilyen sok mindent várnak el tőled,nem tudom,hogy fordítva anyudéknak lenne-e képe,hogy ilyet kérjenek a barátnődtől,vagy hogy te pont tőle ilyet kérj?

De a postaürítés az tényleg durva már..

Amúgy anyudéknak elkellene engedniük.

2013. aug. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Idén volt a 4. Éve h barátnőméknél egy hétig én etettem a kisállatokat és a kutyákat. Nálunk itthon ebből nem volt feszkó. Nálatok sem értem h miért ilyen nagy dolog a szüleid számára. Értesd meg velük h oda kell menned és meg kell csinálnod amit persze szívesen teszel.
2013. aug. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mondták,hogy minden számlát befizettek és,hogy ebben a pár napban nem fog jönni.Amúgy azért nem kértek rokon,mert minden rokonuk(vagyis a legtöbb) Veszprémben lakik.Ők meg itt Baján
2013. aug. 25. 13:35
 9/10 anonim ***** válasza:

Juhúúú Baja... Én is környékbéli vagyok. :) Ha csak nem valami eszméletlenül jó környéken laksz, szerintem igazán nincs mitől félni. Most az igazán nem nagy cucc, hogy a köbméternyi szórólapot kiveszi a postaládából. Ami inkább érdekes számomra is, hogy téged kértek meg és nem kompletten a családodat, akkor anyukád is nyugodtabb lenne, máshogy állna a dologhoz.

A lényeg, ha nem tudod vállalni mindenképpen egyeztess a barátnőddel hogy hogyan tovább. A kutya ne éhezzen, amíg ők távol vannak.


Amikor hasonló korú voltam, mint te, akkor egy barátnőm halára vigyáztam egy hétig, amíg ő síelni volt. Beletette nekem egy nagy befőttes üvegbe, hogy megteszi ez is erre a hétre, meg tett mellé pár kavicsot és növényt. Megmutatta hogy kell etetni, de összességében akkor fogalmam sem volt a halakról. Néhány nap után szerencsétlen olyan mértékben oxigénhiányos lett, hogy kevergettem neki az üveg tetejében a vizet egész este és végigimádkoztam minden napot, hogy ne dögöljön meg, mire a barátnőm hazaér. :D Végül is túlélte, de azóta nem vállalnék egy hörcsögöt sem... :D A viráglocsolás jöhet, de állat nem.

2013. aug. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi a durva a postaürítésben? Alighanem csak szórólapokkal lesz teleszemetelve a postaláda, azt pedig érdemes hamar kiüríteni, mert a napokig kilógó reklámszirszarok szinte hívogatják a betörőket; gyere, nincsenek itthon a háziak, szabad a gazda...
2013. aug. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!