Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül a gyermekvállalás?

Mennyibe kerül a gyermekvállalás?

Figyelt kérdés
Melyek azok a költségek amik szóba jönnek a 9hónap alatt és a szülés után milyen kiadással jár egy kisbaba?
2009. okt. 30. 21:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%

olyan 23 évig elég sok kiadással egy egy "kisbaba" :) mert hogy konkrétan gyermek vállalást kérdeztél.

Azért a gyerek mellett félre is kéne tudni tenni, ha neadj isten akármi történik legyen hova nyúlni, szóval ha babót szeretnél jól gondold meg hogy álltok perpill anyagilag, mert ha már most rosszul, ez csak fokozódni fog, negatív értelemben és legfőképp a bab látja majd kárát.

Amúgy sok sikert, remélem összejön és nem kel majd nélkülöznötök. :)

2009. okt. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
59%

10 éve az első baba dokival, kisággyal stb. 80 ezerbe került. A 2. csak 30-ba. A negyedik csak a terhesvitamin árába. A fajlagos költség erősen csökken a gyerekszám növekedésével.

A komoly része ott jön a dolognak, ha nagyobb ház kell, meg majd a kitaníttatás.

2009. okt. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
92%
Ha valaki a mostani divat szerint mindenféle bogyókat szed,a babát tápszerrel,meg egyéb divatos bébiétellel,babarizzsel stb.eteti,mindenféle készségfejlesztő cuccot megvesz,klubokba stb jár,akkor nagyösszegeket költ feleslegesen.Akinek van erre pénze,ám tegye.De ez nem kell feltétlen egy baba egészséges felneveléséhez.Én nerm szedtem és a babának sem adtam gyógyszereket vagy egyéb bogyókat.És tápszert is csak ritkán kapott,bébiételt csak akkor,ha utatunk valahova.Úgy etettem,ahogy engem annak idején.Tej,gyümölcs,zöldség ( otthon főzve)tojás,hús stb.Én is egészséges vagyok,a gyerekem is az.Harmadába került az étele,mintha tápszert adtam volna neki,és sokkal egészségesebb is,mint a mesterségesen előállított étel.Nem is tudtam volna,még ha akartam volna sem tápszerrel meg bolti étellel etetni,mert nincs annyi jövedelmünk.
2009. okt. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

mire felnevelsz egy gyereket, az kb. egy családi ház értéke.


a többiek elmondták a többit

2009. okt. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
77%

A gyerek beruházás. Nemzeti beruházás. A többi között azért fogyunk, mert a nemzet fogalmát is kétségbe vonják sokan, meg nem tartják fontosnak, nem látván, mit veszít minden egyes egyén a közös érdekérvényesítés gyenge volta miatt. A nemzet ugyanis erről kellene szóljon.

Fenti szemléletből ered az a felfogás is, hogy a gyerek az egy drága, alapvetően luxus cikk, és költség, ami az egyén szintjén nem térül meg.

Én magam részéről az élet értelmének látom, először is hogy jó társa legyek a férjemnek, másodszor hogy jól táplált lelkű, teljes értékű emberré váló gyerekeket neveljek.

Tudom, vannak, akik ugyanezt szeretnék de ha megfeszülnek sem bírják anyagilag. Velük együttérzek, de az bosszant, ha valaki akinek bőséggel adattak az anyagi javak, félmillióba kerít egy gyereket, a másodikra meg harmadikra pedig "nincs pénze". 4 gyerekes anyuka

2009. okt. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
87%

22:57-es!Nagyon tetszett amit írtál!!!3 gyerekes ápolónő vagyok,férjem villanyszerelő.Sejthetitek mennyi a jövedelmünk!!!!A 2. gyerek után eladtunk/elajándékoztunk mindent nem lesz több cimszóval.Erre -gyógyszer mellett jött a 3. kis betolakodó(IMÁDJUK!!!)

Pénzünk alig,segítség semmi.

Rácuppantam a Vaterára és a Teszveszre.

Kiságy matraccal,paplannal,huzattal,lepedővel:6000.

Babakocsi:3500.+paplan,huzat,lepedő,párna,2kispléd:1600.

10 textil pelus:800.pelenkázó kiságyra:650.ruhák(100 db.0-1 év minden ami kell:2600,1250,4800,3350.Zenélő forgó:350. játékok(csörgő,rágóka,babatv,plüss,könyv,1 éves korái):2615.Előke,étkészletek:1000.Pelenka fél éves koráig kb.(1200db,Pampers,Liberó,HelenHarper,Nevenincs,Tesco,HappyBelle)kb.10x-re vettem meg,átlagáruk:25Ft.,tehát:30000.

Féléves koráig elég popsitörlő,tusi,sampon,olaj,testápoló, popsikrém,hintőpor:(márkásak:Gabi,nivea,johnson):6800.

Cumisüvegek,betétek bele(MAM,NUBI,Avent):1500.Tápszer féléves koráig(tudtam,hogy nem tudom majd szoptatni,a másik kettőnél sem volt sajnos egy csepp tejem sem),tejpép,bébiételek-et is megvettem előre (ezt is a teszen és Vaterán)18000.Írtam mindig,hogy tudjam.Folsavat és Elevitet szedtem 8X3800,magánrendelés:8x3000,szülés:20000.Mikor hazajöttünk 4800 volt amit ki kellett váltani.Ennyi. ez összesen a 9 hónap+féléves koráig:164ezer ft.Ruhát és játékot 1 éves koráig nem kell venni.Ha levesszük a 20-at a szülésre,és az 5-öt az itthoni gyógyszerekre,8 hónap alatt 8x17000. Ft.-okat költöttem,szerintem ezt ki lehet bírni.

DE... imádom agyerekeimet és foglalkozok,játszok velük.

Nem úgy mint sok gazdag szülő,aki milliókat költ rájuk és ennyi a törődés.Kié a boldogabb gyerek,az ővé vagy az enyém?

2009. okt. 31. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
89%

uccsó vagyok.5000-ért vettem egy szoptanit készüléket,hogy legalább a szoptatás élménye megmaradjon,és kb.30000-at költöttem a kívánósságomra és a szoptatós teákra(így sem volt tejem SAJNOS)tehát:200000,Fél éves koráig,de luxus cikkek nélkül(zenélőforgó,pelenkázó,kívánósság,vitamin,magánrendelés,szülés,szoptanit)nélkül ki lehet hozni:100000-ből is!!!

Csak szeresd őt és törödj vele,más nem számít!!!!

Ismernétek a 2 nagyobbamat!!!

Ebben nőttek fel,nem írígyek,nem követelőzőek,nem gonoszak,vidámak,aranyosak.Tudják,hogy bármikor számíthatnak ránk.Remélem a kicsi is ilyen lesz!!!

2009. okt. 31. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
89%
Van egy 4éves kisfiam. Szerintem nem szabad enyire pénzfüggövé tenni a gyerekválalást. Ez olyan mint a dohányosok vagy a piások, valahogy azért mindig beszerzik a cuccott hiába nincs pénzük. Ha az ember szerencsés, sok segitséget kap szülöktöl, tesoktól, barátoktól. Sokban van egy gyerek de mindig van valahogy. 32/f
2009. okt. 31. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
86%
off: miért kell egy szülésnél 100 ezret adni az orvosnak + 30at a nővérnek?
2009. okt. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
84%
mert ennyit kértek. én előre tisztáztam velük, utálom a pénz dugdosást, meg a "sokat adok-keveset adok" dilemmát. Nem örültem neki, de legalább kerekperec megmondták.
2009. okt. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!