Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Még nem kaptam elég meggyőző...

Még nem kaptam elég meggyőző és használható választ írtok még?

Figyelt kérdés

bocsánat hogy így írok ki a kérdést de már egyszer kiemeltem


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..



segítenétek? kérlek!


Ui.: a válaszokat a fent említett kérdésbe írjátok


2009. okt. 31. 19:20
1 2
 11/15 anonim válasza:

Szia!

El ne szökj!Butaság lenne. Szeretnek a szüleid, túlságosan is. Higgadt beszélgetéssel mindent meg lehet oldani. Szerintem megkérdezhetnéd őket, mit tudnak erről a "betegségről", mi egyéb baj érhet,ami másokat nem, ha lemész az utcára. Beszéljetek erről, bármit ami eszedbe jut ezzel kapcsolatban. Még az is lehet, hogy rájönnek, nem is tudnak sokat, csak egy félelem van bennük és ez az eltúlzott óvásban fejeződik ki.

Mit gondolsz? Üdv: Judit

2009. nov. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
59%

Míg az ember külső megjelenésére a - nem tökéletes - tükörszimmetria jellemző, addig a belső szervek esetében ez egyáltalán nem igaz. Ez érthető is, hiszen számos páratlan belső szervünk van, és ezek többségükben nem a test középvonalában helyezkednek el.


Az emberek döntő többségében a szív legnagyobb tömegével a bal oldalon található, a gyomor és a lép szintén, míg a máj, az epehólyag és a vakbél féregnyúlványa a jobb oldalon. Az embrionális és magzati fejlődés során nagyon szorosan szabályozott, genetikailag meghatározott folyamatok mennek végbe. A szervrendszer-kezdemények minden egyes fordulásának, görbülésének, csavarodásának pontosan a genetikai terv szerint kell történnie ahhoz, hogy végül minden szerv a neki kijelölt helyre kerüljön, és megfelelően funkcionálhasson.


Az emberek egy igen kis részénél - tízezerből egy esetben - ez a fejlődési folyamat fordított irányba játszódik le, és a belső szervek fordított elhelyezkedése (situs inversus) alakul ki. Ilyenkor tehát a lép és a gyomor a jobb oldalra kerül, a máj pedig a bal oldalra.


A fejlődési rendellenességhez társulhat a szív jobboldali elhelyezkedése (dextrocardia) is, ilyenkor totális situs inversusról beszélünk. Ha a szív normál helyzetű, akkor részleges situs inversus áll fenn. Jobb oldali szív mindössze 22000-ből egy esetben áll fenn. Ezek az emberek a legtöbbször egészségesek, fordított helyzetű szervrendszereik tökéletesen ellátják feladataikat. Igen ritkán előfordul, hogy a dextrocardiához egyéb fejlődési rendellenesség is társul, annak minden hátrányos következményével.


Tükörbetegségek


A situs inversusszal élő embereknek elsősorban az okoz problémát, hogy megbetegedéseiket nehezebben diagnosztizálják. Hiszen amíg nem ismert, hogy náluk "minden fordítva van", az orvosok ott keresik a szerveiket, ahol azok a többségnél elhelyezkednek. Értelemszerű, hogy például a féregnyúlvány gyulladása (vakbélgyulladás) esetén situs inversusszal élő embernél a fájdalom a bal alhasban a legkifejezettebb - a többségnél pedig épp ellenkezőleg. A dextrocardiás betegnek a mellkas jobb felére kell felhelyezni az EKG elektródákat - ez pont a tükörképe a normális EKG mintázatnak.


A situs inversusszal élők 25 százalékánál áll fenn úgynevezett Kartagener-szindróma. Ennek lényege, hogy az orr, torok, légcső, hörgők, hörgőcskék, orrmelléküregek, fülkürt és középfül területén a csillószőrös hámsejtek rendellenesen működnek. A csillószőrök feladata normálisan az, hogy a bekerült szennyeződéseket kifele hajtsák a szervezetből, Kartagener-szindróma esetén azonban feladatukat nem végzik el. Ennek következtében a betegnél gyakran alakul ki tüdőgyulladás, középfül-fertőzés és krónikus orrmelléküreg-gyulladás. Ebben az állapotban a megelőzés szerepe döntő fontosságú.

2009. nov. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
ezt már olvastam azért köszi! a Kartagener szindróma (vagy mi) szerintem kizárható. mert soha életemben nem volt tüdőgyulladásom vagy ilyen arcüreg cucc. csak szimpla megfázás (ott meg minden embernek folyik a takony az orrából) levegőt is jól kapok meg minden. mind1 majd decemberben kérdőre vonom a dokit de alaposan!
2009. nov. 4. 11:48
 14/15 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok.

Azert masoltam be ezt az orvosi cikket, mert sokan kerdeztek, hogy mit jelent ez a ritka betegseg, de nem valaszoltal. Ha valoban Kartagener-szindrómad van, akkor eletveszelyes lenne felugyelet nelkul kilepned a hazbol. Ha viszont nincs, akkor a szuleid ok nelkul tartanak fogva. Teljesen normalis eletet elhetsz akar 100 evig is. Ne hagyd, hogy elhallgattassanak. Beszelj veluk, mondogasd addig nekik, hogy normalis eletet akarsz elni, amig beleegyeznek, persze tedd hozza, hogy csak az orvos engedelyevel valtoztattok a jelenlegi helyzeten. Ezt viszont mindenkeppen a kovetkezo vizsgalat elott veghez kell vinned.

Sok sikert!!

2009. nov. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
szerintem ha kartagenerem lenne már rég történt volna velem valami. pl.: nyáron kigyulladt a gyep. vagy télen folyton jön a kéményből a füst. no meg a nagymamám itt élt míg meg nem halt :( és a szoba amiben volt az ilyen "raktár" lett (sok limlom oda lett pakolva) no meg sok pók is gondolom van. meg por. oda mikor bemegyek (ja apropó a egy beázás miatt penészes a fal) a büdösön kívül semmi sem zavarja meg a légzésem. vagy simán nekiállok leporolni a falat. virágokat is megszaglászom. volt hogy még a macska szája szaga is megcsapott mikor néztem a száját hogy miért nem eszik. (igen van macskánk,kutyánk de kint élnek) és sőt. nyáron én keféltem ki a szőrüket. ami csomókban jött a keféből. szegedi vadasparkba simogattam tengerimalacot siklót. ott volt pár ló. nagyimnak is van disznója. őket is megszoktam nézni. és még mindig élek. légzéssel sose volt problémám! szerintem ezek közül legalább 1 dolognak kellett volna tünetet okoznia ha tényleg ez a bajom. szóval...
2009. nov. 6. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!