Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy 1,5 és egy 2,5 éves...

Van egy 1,5 és egy 2,5 éves kislányunk, mióta megszülettek - oké, nagyon hamar "jöttek" egymás után, és nem is volt idő a két születés között - szinte nincs magánéltünk. Szerintetek normális ez így?

Figyelt kérdés
Se egy városi sétára, még munka után sem, se egy rendezvényre nem megyünk el, se strandolni, se sehova.Még bevásárolni se.Mindezek azért alakulnak így, mert vhol párom rekeszt ki az egészből bennünket, de iszonyatos módon.Én meg már annyit szívtam emiatt a zsarnokolása miatt, hogy inkább nem szólok, és nem is érdekel vhol, beletörődtem már.Sőt, jó ez így, ha már ekkora púpok vagyunk a hátán.Persze mindig kihangsúlyozza, hogy csak én.Valahányszor szóba kerül, állandóan a fejemhez vágja, hogy mekkora egy tehetetlen vagyok, csak vitetem magam az árral.De hiszen ő rekeszt ki mindenből, mint írtam.Pecázni is a legjobb kollégájával megy el, mikor kérdeztem, miért, azt mondta azért, mert nem tudok mit kezdeni a két gyerekkel ott a tóparton és úgy egyáltalán.Szerintetek normális ez így?
2013. aug. 31. 07:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, mintha a férjedet frusztrálná a jelenlétetek, sok neki a két gyerek olyan hirtelen, ami valahol érthető is, de ez akkor sem normális viselkedés, az emberi faj értelmes kommunikációra képes, érdekes módon az én férjem ki tudja mondani, ha nem jó valami, pedig ö nagyon csendes (velem szemben)
2013. aug. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én a tapasztalatomat írom le: sosem szeretem annyiban hagyni a dolgokat, páromat, ha valami furcsa volt, addig nyaggattam, akár hetekig, amíg ki nem mondta, mi bántja. Eleinte bemérgeltem magam, és széthúztam én is, de ez nem jó tipp! Noszogasd csak!
2013. aug. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek a legnehezebb korban vannak - ráadásul ketten - mert már nem maradnak el a babakocsiban, de még nem annyira nagyok, hogy hosszabb ideig le lehessen foglalni őket homokozással vagy játékokkal. (tudom, nekem is kis korkülönbséggel születtek a gyerekek, ez volt a legnehezebb)

Ráadásul egy kisebb kirándulásra is annyi cucc kell, hogy egy tevekaravánt fel lehetne vele málházni.

Sok türelem kell ehhez, és sajnos hiába mondanám, hogy beszélj a férjeddel, próbáljátok együtt megoldani, ha a másik oldalon nincs fogadókészség.


Ha ő nem partner, nem képes családként, egy egységként gondolni rátok, akkor te mozdulj ki a gyerekekkel. Én úgy békávéztam, hogy az egyik ült a sport babakocsiban, másik a hátamon a kendőben (az nagyobb gyerekeknek is használható).

Bébiszitterről miért nem lehet szó? Anyagilag nem tudjátok megengedni magatoknak, vagy csak nem bízol senkiben? Ha előbbi, akkor sajnálom, megértem, de próbálj más anyukával összeállni, hogy egy héten egyszer bevállalod a gyerekét 2-3 órára, cserébe ő is vállalja a tieid.

2013. aug. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó az empátiádat, erről van szó.Neki én vagyok az első szerelme, ami tudom megint amolyan vadregényesen hangzik, de így van.25 éves korában lettem neki ELSŐKÉNT én!!Egészen addig tanult, dolgozott, eljárt néha bulizni, de ott is csak sofőrködött, mert nem iszik, és ő vitte haza a sok részeg kollégáját, ennyire jó ember, fát lehet hasítani a hátán, annak ellenére, hogy ilyen.Igen, szerintem is sok a két gyerek neki egyszerre.És túl fiatal az egészhez, 5 év a korkülönbség közöttünk.Ez sok!!!Én ezért se erőltetem, hogy menjünk ide-oda vele, és ahogy írod, kicsik még a gyerekek, a kicsike az full örökmozgó, azért nem mentünk strandolni, mert beleesik a vízbe-alapon.Tudom, a kifogás része volt ez is nála, meg a pecázásnál is, de ennyi, én ezt elfogadom.Járni eljárok a gyerekekkel, nem erről van szó, de akkor se érzem ezt teljesnek.Amikor itthon van, inkább számítógépezik, de sehova nem jön el, se a városba, sehova.Nem csak a két gyerek fusztrálja, hanem én is.Sajna egy betegségből kifolyólag nagyon kövér vagyok, és szerintem szégyell....
2013. aug. 31. 12:42
 15/17 A kérdező kommentje:
Jah, a kölcsön babysitterkedés nem megy, senkiben nem bízom meg sem én, se ő - jogosan - úgyhogy ez kilőve.
2013. aug. 31. 12:43
 16/17 anonim ***** válasza:
59%

Ja, hogy azért jöttél ide, hogy sajnáljunk?

Mert akkor rossz helyen vagy!

2013. aug. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
90%

Már bocs, nem bántani akarlak, de Te tényleg a 4 fal között ülsz? Ráadásul 2 gyerekkel?

Mikor a lányom 1 éves volt, rá 4 napra született a kistesó. Ahogy hazamentünk, és összeszedtem magam (császárom volt), már mentünk. Először sétálni, aztán játszó, bevásárlás, stb. A férjem melózott.

Most 7 éves a nagy, 6 a középső, 2 és fél a kicsi. Egész nyáron mentünk, pedig 9 hónapos terhes vagyok. A papához 1,5 óra a vonat út, plusz 1 óra séta, plusz 15 perc busz. Még így is bevállaltam.

Játszótér, párom tesói, stb, mind jöhetett.

Múlt héten végig a kertet gyomláltuk, söpörtük, ezen a héten a házat tettük rendbe, függöny, ablakpucolás, lesikáltunk mindent, hozzáteszem, jövőhéten szülök, és a 3 lányka ugyanúgy takarított.

Hidd el, szervezés kérdése, és akaraterőé, hogy sikerül e eljutnotok. De én úgy érzem a szavaidból, hogy Te már eltemetted magad. Pedig ez a legrosszabb,amit tehetsz!

Állj fel, öltöztesd fel a kicsiket, és indulás!

Te sem leszel depressziós, és ők is örülni fognak!

Amúgy pár tipp, amitől jobb kedved lehet: először is, hívj egy babyszittert, és Te menj el fodrászhoz, turiba (azért oda,mert ott pár ezer forintból teljes ruhatárad lehet), vegyél egy szép élénkszínű körömlakkot, csináld meg a körmeid, sminkeld ki magad, öltözz fel, és aztán menj egy nagy sétára a gyerekekkel! Hidd el, csodákra képes.

Én a 3. gyerkőc után lettem depis (párom börtönbe került. Ugyanilyen nevű embert kerestek, de tévesen őt tették előzetesbe) és ez csodákat tett velem.

Ne add fel, legyél nő és anya, ne pedig egy rabszolga!

2013. aug. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!