Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen mértékben normális a...

Milyen mértékben normális a szülők testvérek közti megkülönböztetése?

Figyelt kérdés

A párom (báty) 28 éves,huga 18.

Édesanyjuk közös. A hug mindent megkap pl szülinapjára egy galaxy 10es tabot kapott,meg sok egyebet. Mig a párom semmi különöset. Kérdezgették hogy mit kér,végülis a nagyszobánkba talált kanapé félárát fizetik ki.(ez 20ezer)Egy ajándékban nem az a lényeg hogy meglepetés legyen???


2013. aug. 29. 14:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Gyerekként mindenképp...Felnőtt fejjel én bizony örülök, ha hasznos ajándékot kapok, és a kanapéba való beszállás eléggé annak hangzik.
2013. aug. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Én nekem már eleve az is fura hogy pénzt kap valaki születésnapjára... Mondtam hogy kérjen egy ágyat(mert az ajándéknak az ő felfogásuk szerint hasznosnak kell lennie pl ruhanemű) de azt majd mi kiválsztjuk...Ők nem tudják nekünk mi a jó.Oké akkor legyen egy videókamera erre az meg hülyeség hogy majd mi veszünk. (Kb 50ezer egy egyszerűbb és mégis lenne mivel kamerázni a gyerekeket.) A huga meg most ment jogsizni és megcsinálta..(Szerintem még kocsit is fog kapni )
2013. aug. 29. 14:18
 3/20 A kérdező kommentje:
Örülök én is hogy beszállnak a kanapéba de az meg hogy akkor miért nem veszünk újat? Hogy miért is? Egy 3 és egy fél éves gyerek mellé akik ugrálnak meg leeszik meg összemocskolják azok mellé nem mindegy milyen használt a kanapé? (Mostani kanapé kb 30 éves és olyan rossz ülni rajta hogy már fáj.
2013. aug. 29. 14:20
 4/20 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de örüljön hogy egyáltalán kapott valamit . Van aki 2 forintot sem kap. Egyébként elég önző dolog elvárni az ajándékot, mondd csak Te és a párod milyen értékben szoktatok Nekik ajándékot adni szülinapjára?
2013. aug. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nekem meg az a furcsa, hogy saját egzisztenciával rendelkező emberek a szülőktől születés/névnap, máriamennybemenetele, mittudom én mire ajándékot kapnak és ezt a szülőkkel lakó éppen nagykorúvá vált, önálló jövedelemmel valószinüleg nem rendelkező testvérnek adott ajándékokkal hasonlítgatják össze.
2013. aug. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Változó. Multkor egy 8e körüli órát kapott a (nevelő) apukája.(4éves kora óta neveli.) Anyukája meg ékszert kapott. Vagy naptárat.Attól függ milyen alkalom. De ha hülyeségnek vagy drágának tartják amit kitalálunk hogy mit kérünk akkor miért kérdezik meg? Általában úgy csináljuk hogy összedobjuk a párommal a pénzt s közösen veszünk nekik ajándékot.Tőlünk pl egy üveg jégbort kapott a huga és egy egyedi táskát. ('8.szülinapjára).De ők mindketten dolgoznak mi meg 1 fizuból vagyunk s akkor mégis olyat vegyenek ami hasznos lenne nekünk. Tavaly pl egy könyvutalványt kapott.. Én meg pl egy törölközőt. (Mikor tudják hogy egy jó meleg köntös az álmom...)
2013. aug. 29. 14:37
 7/20 A kérdező kommentje:
De mindig ez volt... 18.szülinapjára kapott egy fényképezőgépet (ami kb fél -1 év mulva tönkre ment. S azóta mit kérsz? Jó azt nem kapod meg mert hülyeség. Pedig 22 áves koráig tanult. TEhát nem volt pénzkeresete. Hug meg: kéne egy tablet a suliba,tessék itt van. Kéne egy új (oks)tel mert jaj ellopták a régit. Jó oké válassz,s megveszik neki előfizetéssel.Párom meg a kitudja hány éves telóját nyuzzza..
2013. aug. 29. 14:41
 8/20 A kérdező kommentje:
Egyébként nem tudom más családban mi a szokás de én egyke vagyok és én minden szülinapomra,névnapomra kapok valamit a szüleimtől.
2013. aug. 29. 14:42
 9/20 anonim ***** válasza:

Már bocs, de a párod elvileg egy felnőtt ember, saját élettel és családdal. Miért a szüleinek kötelessége telefont venni neki? Ha akar, akkor vegyen magának. A húga pedig gondolom otthon lakik, és tanul, magyarul nincs önálló keresete. Akkor miről is beszélünk? Szerintem a párod szüleinek épp elég a hugit eltartani, meg elindítani az életben (lásd jogsi), nem még a felnőtt családos fiát is félig eltartani.

Úgy látom nagyon nincs jó kapcsolatod a szülőkkel, és csak a hibát keresed bennük. Most az a baj, hogy hasznos ajándékot adnak, ami nem meglepi. Ha meg meglepit vennének, ami meg pont nem tetszik, akkor meg az lenne a baj. Vennének egy videókamerát (mert ezzel példálóztál) meglepinek, akkor meg nem lenne jó, mert ti másmilyet néztetek ki, de ha meg rákérdeznek, akkor az meg nem meglepi, akkor megint nem jó. És így tovább.

2013. aug. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nos igen. Majd ha te sem csak egy szar 5000ft os jégbort vagy egy szar 5000 ft os órát veszel nekik (amíg ők 20.000!!!e ft ot fizetnek a bútorodba ) addig nem tudom miről van szó! Egyik előző voltam, de az előttem író olyan szépen leírta a mondanivalót, hogy nincs mit hozzátenni.
2013. aug. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!