Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a "mai"...

Miért van az, hogy a "mai" anyukák ennyire elkényeztetik a gyerekeiket?

Figyelt kérdés
Márkás ruha, ilyen tanszerek, olyan iskolatáska, mindenféle drága szakkörök, egyes gyerekek hamarabb megtanulnak angolul beszélni mint magyarul. Mire jó ez?
2013. szept. 1. 15:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%
Mindig is voltak családok, ahol a gyerekeknek akár erőn felül a legdivatosabb járt. Ma sincs másként.
2013. szept. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%

Nem gondolom elkényeztetésnek. Sajnos a mi időnkben még be kellett érni a kötelező orosz nyelv tanulásával.

De sokra mentünk vele!

A tudás, amitől boldogul a gyerek. A szülőnek meg kötelessége megadni az esélyt, már amennyire ereje, energiája, pénztárcája engedi.

Kádár korszaknak vége, amikor még ingyenes volt a szakkör, ha volt egyáltalán az is.

Jól van ez így!

2013. szept. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nem a márkás ruhától meg az angol tudástól lesz elkényeztetve a gyerek.

Inkább a viselkedési minták átadásával és a neveléssel van a gond.

Nekem is volt márkás ruhám, jártam szakkörre, beszélek nyelveket, mégsem lettem elkényeztetett és tudok kulturáltan viselkedni.

2013. szept. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%
Az is igaz, hogy akkoriban az átlag számára nemigen volt miből választani. Volt iskolaköpeny meg tojássampon. Kész.
2013. szept. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
75%
Az elkenyesztetes szerinted,hogy a gyermekem 3 nyelven beszel????? szerintem te vagy primitiv..
2013. szept. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
81%

Engem anyáék sose kényeztettek így és a tesóimat se.Nem volt olyan hogy most ez az adidas táska a menő akkor nekem is olyan kell stb.Csak olyanok voltak amikre volt pénz (nem voltunk valmai toppon pénzben.Nem volt olyan rossz hogy ne tudjunk megélni de éppenhog csak kitudtunk jönni belőle)Ez szerintem így is volt jó.Egyébként ez az anyagi helyzettől függ.Mert mondjuk egy elvált szülő akinek nem fizetik gyerektartást, és mondjuk havonta 50ezer a fizu meg alkalmi munkák, az biztos nem fog egy 20ezer forintos táskát vag bármit venni.


Az angolul beszéléssel meg szerintem nincs gond.Sőt az a jó ha a gyerek mihamarabb tanulja mindkettőt, mert lehet hogy később nem érti olyan könnyen, és ebből gondok lehetnek.Unokaöcsém két és fél éves, de már angolul tud 1-10-ig számolni, és egy pár színt is ismer.És ehhez nem feltétlenül kell szakkör.Ők se járatták semmilyenre.Egyszerűen csak olyan mesecsatornákat/meséket kell nézetni ahol angolul beszélnek(pl.Diego,Dora a felfedező stb.)

2013. szept. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%

3: Pontosan.


Kérdező: van autód? Mindenhová el lehet jutni tömegközlekedéssel és gyalogolva.

Van mobilod? Régen nem volt nekünk, mégis felnőttünk.

Eszel banánt, narancsot? Van más gyümölcs is, én is felnőttem banánevés nélkül, almán és körtén.

Voltál már külföldön nyaralni? A Balaton miért nem jó?


Én úgy vagyok vele, hogy ha ott a lehetőség, hogy a gyerek egy szakkörre menjen, megvan rá a pénzem, a gyereknek kedve van, akkor miért baj ha megy? Most üljön itthon én meg üljek a pénzemen és gyűjtsem mire is?

A nyelvtanulással meg mi a baj?

2013. szept. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
66%

Én 1.osztályban kezdtem el ismerkedni az angol nyelvvel, de annyira rossz volt a tanár, hogy 4 év alatt szinte semmit sem tudtunk tanulni. 4. és 5.osztályos koromban még szakkörre is jártam, de az is szinte minimális előny volt.

5.-ben 8évfolyamos gimibe mentem, azóta is ott vagyok, de érződik a különbség az én angol tudásom és azok angol tudása között, akik korábban vagy magántanár mellett tanulják ezt a nyelvet. (bár anyukám nem igazán érti és nem fogadja el, de hát ez van).

2013. szept. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%

Először is: mai szülők, nem mai anyák. Tudod, két ember kell egy gyerekhez.


Iskolatáska: nem mindegy, mennyire terheli a gyerek gerincét. Nálunk a családban mindenkinek baja van vele, anyukámat 2x, nagymamámat 3x műtötték, nekem is sok gondot okozott a terhesség alatt.

Drága szakkör: no comment. Ha nem is megy vele messzire az életben, inkább töltse focival, tenisszel, úszással stb az idejét, mit a számítógép vagy a tv előtt ülve.

2013. szept. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
88%

Nekem ez úgy van évek óta,hogy amire szükség van,azt megkapom.Általában nem márkától függően választjuk a ruháimat sem és a táskáimat sem.Egyszer volt márkás táskám,csak egy évig bírta(Nike volt),azóta van egy márkátlan,4000 Ftos,Tesco-s,KÉT ÉVE BÍRJA,és ez lesz vele a HARMADIK évem!Szép állapotban van,sehol nem szakadt el,pedig nyűvöm elég rendesen,nem finomkodok vele,de megbecsülöm azért.Ebből a szempontból nem kényesztettek el.Viszont ami nagyon megvan,az a kaja!Ebből anya nem spórol,de jól is teszi,hogy inkább erre költ.Aztán kb.3 sulis gatyám van most,ami jó,ebből 2 új.Vett hozzá egy alkalmi blúzt,mert arra is szükségem volt,meg egy szoknyát,amiben majd évnyitóra meg egyéb ünnepekre megyek.

Amiben sajnos elrontotta a nevelésemet az sajnos az,hogy nem nevelt önállóvá,meg nem engedte sokszor,hogy segítsek neki.De amúgy most már magamat nevelem szinte,mert ráparancsolok magamra,hogy igen,ezt meg azt meg kell csinálni.Bár ha ő azt mondaná,hogy takarítsam csillogósra a házat még ma,akkor megtenném..dehát nem mondja,így meg sajnos lusta vagyok.Ezt őszintén bevallom,de majd mostantól ezen is változtatni próbálok.

Amennyi energiát,meg szeretetet a nevelésembe adott,azt vissza kell adnöm valahogy..a pénzt nem biztos,hogy visszafogom tudni adni,mert majd magamnak is félrekell raknom később..gondolnom kell a jövőmre,mese nincs.


17/L

2013. szept. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!