Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a szülők a...

Miért van az, hogy a szülők a legelső és legutolsó gyerekeiket szentté és sérthetetlenné nyilvánítják?

Figyelt kérdés

Két testvérem van, én vagyok a középső, és nagyon gyakran tapasztalom azt, hogy mindig mindent rajtam vernek le, a többiek a kis szentek. Például ma a sokeszű bátyám belenyomta a seprűt a szemembe, és én voltam lecseszve hogy mekkora egy nyomorék vagyok. Az öcsém állandóan elrakja a telefonomat, hogy ne tudjam hol van és én vagyok lecseszve. Pedig én csak vagyok, nem csinálok semmit. Mindig kitalálnak valamit, amivel egy adott helyzetben én legyek a "főgonosz".


Eddig az összes iskolai évemben kitűnő voltam, sosem kaptam semmit. Bátyámnak egyszer év végén lett egy angol négyese, és kapott egy új gépet... Nem értem a logikáját a dolognak. Bezzeg nekem a saját pénzemből kellet vennem laptopot.


Miért van ez, mi rá a magyarázat?


2012. nov. 11. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nincs így :) Mi négyen voltunk testvérek. Van egy bátyám, egy ikerbátyám és egy húgom, szóval nem vagyok semmilyen téren "különleges" sem a legnagyobb, sem a legkisebb, sem egyedüli lány.. semmi. Mégsem éreztem soha hogy valamelyikünket jobban szerették volna. Olyan volt, hogy a legnagyobbnak lehetett valamit, amit nekünk még nem, hamarabb ment bulizni stb., de ez életkora miatt volt. Bár akkor nagyon igazságtalannak tudtuk érezni. A húgom pedig 6 évvel fiatalabb tőlünk (8 évvel a legnagyobbtól), néha vigyáznunk kellett rá, amit szintén nem értettünk akkor :) Ilyen téren igen, kicsit mi voltunk az "elnyomottak". De ma már nem érzem így.
2012. nov. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A férjem a legidősebb még van 2 testvére. (tehát összesen hárman vannak tesók). Az "anyuka" a középső fiát ismeri el a gyerekének a lakást is ráíratta teljes egészében, azaz a legnagyobb és legkisebb gyereket kisemmizte. Tehát sajnos létezik különbség tétel gyerekek között, de én nem lennék a szülő helyére büszke magamra. Nem is hívom anyának az ilyet, mert nem érdemli meg!
2012. nov. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi ketten vagyunk testvérek, én vagyok a fiatalabb. És mégis mindig a nővérem a szent és sérthetetlen. Mind a mai napig őt védi, ő neki hisz el mindent anyu.


27/N

2012. nov. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is mindig így éreztem, tipikus "középső szindróma". Nekem kellett pár pszichológus, hogy túl legyek rajta. :(

Próbálj meg beszélni a szüleiddel, mondd el, hogy érzel. Talán juttok valamire.

2012. nov. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én saját tapasztalatból azt tudom mondani, hogy a (leg)kisebb, főleg, ha fiú... persze ez nem reprezentatív. De nálunk ez megy.
2012. nov. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%

Bátyám van. Ő a minden legjobb (és egyéb magasztaló jelzők) a család összes tagjánál. Én vagyok a hülye, balhés, fekete bárány...stb.


32N

2012. nov. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!