Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az ember élete...

Szerintetek az ember élete során mennyi emberről gondolhatja/érezheti azt, hogy vele le tudná élni az életét?

Figyelt kérdés
2013. szept. 3. 07:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
51%

Én ezzel tökéletesen egyetértek, jobban nem is tudnám megfogalmazni és a tapasztalataim is ezt mutatják.


" Még el kell mondanom egy szomorú hírt. Az "Igazi" nem létezik. Nincsen. Sehol nem él valahol egy nő vagy egy férfi, aki az igazi, s akit csak meg kell találni. De aki szerencsés, élete során találkozhat két-három olyan emberrel, akiből lehetne "igazi". De ehhez nagyon sok türelem, lemondás, megértés, háttérben maradás szükséges, ám végül kialakulhat egy olyan viszony, melyben a másik már nélkülözhetetlenül belecsiszolódott, vagyis igazivá vált." (Popper Péter)

2013. szept. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

9. válaszoló!

Persze, ez egyértelmű, nem is azért írtam, mert ez a jellemző, de ha megnézed - legalábbis én magam körül inkább ezt látom - hogy a 30 körüli korosztály már inkább mérlegel, ahogy te is mondod. Ettől függetlenül sok kapcsolatból ott is hiányzik valami, pontosan a ketyegő biológiai óra miatt. Ott a mérlegelésbe bevonják ezt a tényezőt is (nagyon helyesen, teszem hozzá). Csak épp inkább a családalapítás szempontjából elemezgetik a párjukat, de hány olyat hallhatunk, hogy "remek apa, a gyerekek imádják, de..." Minden korban nehéz ez, minden korban megvannak a buktatói, ugyanakkor azt se felejtsük el, hogy aki teljességgel éretlen volt 20-25 évesen, az ritkán megy át akkora pálforduláson 30 éves korára, hogy érdemes legyen összeházasodni vele. Pedig nagyon sok nő ebben bízik. "Majd megérik, a férfiak későn érő típusok". Aztán jön a hoppáka 35 évesen, hogy szalad a konyha, a két gyerek üvölt, apa meg erőszakolja a PlayStationt.


Nem feltétlen korfüggő a dolog. De nyilván ezt azért hangsúlyozom ki, mert én is csak 20 éves vagyok, de nem veszem magamra, amit írtál, hiszen azért vannak ismerőseim - régi iskolatársak - akik ott vannak gyerekkel, kapcsolattal, anélkül az érzés nélkül, amit a kérdésben leírtak. Az emberek egy része inkább sodródik az árral, minthogy bármit is átgondolna.

2013. szept. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
82%
Én is azt olvastam, csak statisztikai szempontból, amit a 11-es írt, hogy 2-3-4 olyan emberrel találkozunk átlagosan életünk során, akivel a vérmérsékletünk, a személyiségünk, az igényeink olyan szinten egyeznek, hogy egy életen át társ lehet ideális esetben. Az, hogy akár eggyel is közülük kialakul-e valami, sok körülményen múlhat: mikor megismerkedünk velük, mennyi idősek vagyunk, van-e épp kapcsolatunk, ami miatt esetleg nem is foglalkozunk az illetővel, anyagilag hogy állunk, vagy hogy áll a másik stb. Lehet, hogy egyik igazi-jelöltet sem ismerjük meg alaposabban, és összeházasodunk valaki mással. Lehet, hogy valaki több igaz szerelmet is megél egy életben, vagy épp az egyik igazival kötött házasság idején ismeri meg a másik igazit, és ebből lesznek bonyodalmai. Nem egyszerű az élet. :)
2013. szept. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
46 éves vagyok és sajnos még nem találkoztam ilyen emberrel. Attól tartok, már nem is fogok, annyira magamba zárkóztam a két évvel ezelőtti szakításom óta.
2013. szept. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Kócos boszorkány ***** válasza:

Kedves 14-es!

Ha annyira földhöz vágott a két évvel ezelőtti szakításod, akkor miért írod, hogy még nem találkoztál olyan emberrel? Nyilván nagyon komolyan gondoltad a kapcsolatotokat, ha ennyire megvisel, hogy már nincs!?

2013. szept. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Félreértettél, annyi sz@r volt aabban a kapcsolatban (és néhány többiben is), hogy már rá sem bírok nézni a férfiakra.
2013. szept. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
Szerintem ha valaki "szeret szerelmes" lenni, akkor nagyon sok :) Persze elég zsenge korom van (20).
2013. szept. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Sok emberrel le lehet élni egy életet de a kérdés így szól helyesen: Ki az aki nélkül nem bírnád leélni az életed?
2013. szept. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Nyilván úgy gondoltam, hogy akivel boldogan, élete végéig.
2013. szept. 3. 12:13
 20/24 anonim ***** válasza:
Én az eddigi kapcsolataim közül 5-ről érzem úgy, hogy le tudtam volna élni velük az életemet az illető férfival, ha csak magát a személyt nézzük, de volt, ahol gátló körülmény hiúsította ezt meg (egyiknél a földrajzi távolság, a másik nem volt egyedülálló). 2-vel nem jókor találkoztunk, úgy értve, hogy túl fiatalok voltunk, és nem akartunk még elköteleződni, meg ott talán a másik fél nem is ugyanilyen erősen érzett irántam. Az 5. viszont a férjem. Én a férjemmel is úgy érzem, hogy simán le tudom vele élni az egész életemet (39N, 14 éves kapcsolat), és persze nem sajnálkozom, hogy az előtte lévőkkel nem jött össze a holtodiglan-holtomiglan - velük a házasságig sem jutottunk el.
2013. szept. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!