Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Léböjt <- ezt épp eszű,...

Léböjt <- ezt épp eszű, normális, tanult ember hogyan gondolhatja komolyan?

Figyelt kérdés

Tehát van egy alapszisztéma: meghatározott ideig(pl egy hét) semmiféle ételt nem eszik a léböjtöt végző baromállat, ha éhes, akkor iszik valamit. Azt veszem észre lány osztálytársaim között, de még neten is, hogy hihetetlenül elterjedt ez a dolog. Ez még ezeknél a 90napos meg káposztaleveses csodadiétáknál, de még a "7óra után nem eszünk" módszernél is sokkal nagyobb baromság, és ez nem az én szubjektív véleményem, hanem minden általános iskola 8. osztályt kijárt embernek egyértelmű ténynek kellene lennie.


Kezdjük ott, hogy a fogyni vágyó célja, hogy zsírt veszítsen, mert kövér. Ott rontja el a legtöbb ember, hogy azt hiszi, a fogyáshoz kvázi kevesebbet kell ennie. Viszont ha nem adjuk meg naponta a testünknek a tápanyagot amire szüksége van, akkor a sokkal több izmot fogunk leadni, mint hájat, és igaz, hogy kevesebbet mutat a mérleg 5kilóval egy hónap után, de az 4kiló izom, és csak 1 kiló háj lesz minuszba, ergo szarabb szint, mint előtte. Ha nem adunk elég tápanyagot a testünknek hogy fenntartsa az izomzatot, akkor ugyan elhasznál valamennyit a zsírból, amit elraktározott, de ha nem tudja miből, nem fog izomzatot fenntartani. Diéta alatt nagyon sok fehérjedús, zsírmentes ételt kellene fogyasztani, és csak annyi szénhidrátot, amit a hetente többszöri kemény kardió edzéssel el tud az ember égetni. Máshogy nem lehet. Ha megkérdezele egy orvost, ugyan ezeket fogja elmondani, ha kinyitod a tankönyvet, ugyan ezeket fogod olvasni. Ezek tények.


Ezután, mit akar bárki is a fent említett módszerrel? Ezzel max brutális izomveszteséget lehet elérni, aminek eredményeképpen még a háj is szarabbul áll majd az emberen. Mindenkinek a véleménye érdekel, egyszerűen nem megy ki ez a dolog a fejemből. Hogyan, mi értelme van ennek?


2012. jún. 10. 20:42
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
+ ha kevesebb az izom, nehezebben megy le a meglévő háj.
2012. jún. 10. 20:45
 2/16 anonim ***** válasza:
Semmi értelme. Az a baj, hogy azt veszem észre (nem csak ezen az oldalon), hogy a sok túlsúlyos, fogyni vágyó egymásnak adja a hülyébbnél hülyébb tanácsokat, és tesznek arra, aki leírja/megmondja nekik a hatalmas "titkot" az étkezésről, csak mert az nem fér bele az évek óta beléjük sulykolt téveszmék és baromságok halmazába. Mert hát biztos annak van igaza, aki drága pénzért eladja a fogyitablettákat meg a tuti módszereket a fizetett statisztákkal, mint annak, aki felvázol egy normális étrendet, életmódot. Hogy is lehetne igaza, hiszen többet kell ennie, mint előtte, az meg nem logikus, hogy úgy fogyni fog az emberke. Sajna ez az átlag hozzáállás világszinten. De egyébként nem csak fogyásnál van ez, rengeteg téren hülyítve van az ember. Én is biztos félre vagyok vezetve nem egy dologban.
2012. jún. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Normális ember nem női magazinokból, meg tévécsatornákból, de még csak nem is noname oldalakról szedi az információt, hanem megbízható forrásból. Jah, hogy szerintük a nők lapja meg a kiskegyed megbízható, mert az van odaírva? Én kérek elnézést, teljesen jogos... Valamilyen szinten mindannyian félre vagyunk vezetve bizonyos dolgokon, hiszen a félrevezetést bizonyos szakokon burkoltan, de oktatják is manapság. Viszont hogy valaki a józan ész határainak ellentmondó dolgokat elhigyjen, az már nálam kiveri a biztosítékot. Aki nem tudja, hogy működik a teste, hogyan gondolja, hogy fogyásra tudja bírni?


Egyébként minden ilyen embernek lehetne javasolni a Sárga Kapszula c. könyvet. Igaz hogy egy testépítő írta, és hogy azokat gyűlölni kell, de ott pon az ilyen idióták szintjén vannak levezetve a dolgok, magyarázattal, és nem csak "gyúrósoknak".

2012. jún. 10. 21:14
 4/16 anonim ***** válasza:
Testépítőket miért kell gyűlölni?
2012. jún. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

azért csinálják,mert lesz@rják az egészet.

csak a mérleg nyelve számít.

és most azonnal,sőt tegnapra akarják.

az edzésre is úgy tekintenek,mint szükséges rosszra.

ilyenek,hogy egészség,meg testzsír csökkentés,fárasztó és felesleges olvasnivaló csak nekik.


a tv 2őn is megy egy ilyen "egészség" műsor,valami 40es pitsával,aki az összes ilyen téveszmében végtelenül hisz és terjeszti is.

kb fél éve lement a műsorban egy konditerembe egy csaj személyi edzőhöz,aki csináltatott vele egy alap erőszint és állóképességi felmérést,meg mért nála testzsírt.

aztán elmondta neki a szomorú tényt miszerint a sovány teste ellenére,egészségtelenül magas a testzsírja,a fizika szintnek meg a minimumát sem érte el.

és a mai napig megy a műsora,asszem egészségőr címmel.

szóval ha ilyenekből tájékozódnak,akkor nem csoda a léböjt meg a többi baromság.

2012. jún. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az edzés nem működik kaja nélkül, de még az élet sem.

Bringával kb 10km-t tudok tekerni kaja nélkül. Volt párszor hogy nem ettem semmit, de olyankor úgy mentem mint a tetű és az ájulás kerülgetett. Máskor meg ha egy szendvicset benyomtam előtte, azzal már eltekertem 20 km-t is gond nélkül röhögve és aránylag gyorsan. Ezért azt már megtanultam, ha bringázni megyek hosszabb távra, akkor kell vinni valami kaját. Hogy ne legyen túl bonyolult pl 1-2 balatonszeletet veszek a boltban, az kicsi és befér a bringatáskámba. Mert menet közben kifogyok az energiából, eszek egyet és megyek tovább.


Szerintem számít a mennyiség, hogy mihez mennyi kaja kell, hogy erőben is legyünk és ne is hízzunk el, de ezt minden ember magának ki tudja tapasztalni.


Nem kell eszeveszett módon zabálni, de néha lehet enni finomakat, tulajdonképpen bármit amit megkívánunk, csak nem mindennap ugyanazt, és nem sokat. Én most szerintem nem vagyok elhízva, a 170cm/55 kilómmmal, de nem zabálok annyit mint a barátom a 110 kilójával, sőt általában ő szokta kipakolni a hűtőt, én meg mikor keresem a kajámat, néha nincs ott semmi, aztán hőzöngök, és lemegyek a boltba :D

2012. jún. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Második: sokan azt gondolják, ha valaki konditerembe teszi a lábát, máris egy kokszos állat, aki ráadásul egoista, ja és ki nem maradhat, hogy nevetséges. Én is testépítek, tapasztalat. Pedig nem vagyok egyáltalán "izomállat".


harmadik: de az ilyen emberről meg az a véleményem, hogy aki nem hajlandó hónapokig küzdeni keményen, de még tájékozódni sem, sőt csak egy egyoldalas alap tudnivalót elolvasni sem, akkor az egyszerűen mondjon le a jó kinézetről. Vagy tájékozódunk és küzdünk, vagy kövérek maradunk/tönkre tesszük magunkat. Mostanába nemnagyon nézek ilyeneket, de a szűk családi körömnek egyszer elmondtam egy ilyen műsor közös nézése kapcsán, hogy ha valami ilyesmit el akarnak kezdeni, akkor inkább tőlem kérjenek tanácsot, adok linket, vagy könyvet hol le van írva az igazság. Nagyapámnak én segítettem még két éve formábajönni :)


negyedik: ez meg a másik, ilyen téren ugyan olyanok vagyunk mint az autók. Drugs Bunny hasonlatával élve: "nem belehugyozunk a tankba, hanem benzint tankolunk bele". Ez arra vonatkozik, hogy ha minden szarral tömjük magunkat, nem fog működni a dolog, de ennek egy fokkal rosszabb változata, mikor üres tankkal akar valaki útnak indulni, majd csodálkozik, hogy nem tud. Vagy lehet hogy elindul a benne lévő pár deci benzintől, de az nem tart soká. Abban is egyetértek, hogy mindent lehet, csak a legfontosabb a mérték. Ezek a mértékek tömegeléskor, átlagember étkezéskor, és diétakor változnak.

2012. jún. 11. 21:56
 8/16 anonim ***** válasza:
De a tömegnövelésnél miért kéne minden szart tömni magunkba? Pont az a lényeg, hogy csak minőségi táplálék, válogatott összetevőkből:) Persze ez csak a naturál testépítőkre vonatkozik, de szerintem az ugyancsak egészséges, mármint a táplálkozás része
2012. jún. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Szarból nem lehet várat építeni, sehol nem írtam :) Egyébként ha valaki úgymond "kokszol", akkor még jobban oda kéne figyelnie a kajájára mint a naturál testépítőknek. Különben úgy járnának, mint a stanás/szusztás/napós cigányok, hogy fél évig keménynek néznek ki, aztán zsutty el is tűnt az egész :D
2012. jún. 12. 19:37
 10/16 anonim ***** válasza:
Barátnőm 12 napig léböjtölt, 7 kilót fogyott, azóta is tartja -.- Először ki kéne próbálni mielőtt még a módszert offolod...
2012. júl. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!