Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos kiutálni a...

Szerintetek jogos kiutálni a túlzottan / kínosan igazságos egyéneket?

Figyelt kérdés
Szerintetek jogos kiutálni a túlzottan / kínosan igazságos egyéneket?
2013. szept. 3. 11:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Csak azok teszik ezt, akik őszintétlenek és gyengébb jelleműek az átlagnál.
2013. szept. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Milyen az, aki túl igazságos? :o Ilyet még nem hallottam.


Ha valaki a másik embert egy jó tulajdonságáért utál, az a saját jellemtelenségét mutatja meg.

2013. szept. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha az igazság kínos neked, akkor veled van a baj, nem azzal, aki erre rámutat. Ha te nem akarod ezt belátni, nem vagy képes szembe nézni ezzel, akkor jogos a te nézőpontodból, hogy utálod. De nem igazságos:DD
2013. szept. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
olyasvalakire gondoltam, akinek mindenkiről van véleménye, persze többé-kevésbé igazsággal, csakhát a sajátját nem próbálja helyretenni, önmagát tökéletesnek látja.
2013. szept. 3. 11:35
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem jogos, hanem természetes, hogy az alkalmazkodni képtelen emberek egyedül maradnak. A társadalmi szabályok érvényesek kicsiben és nagyban is. Akármennyire is igaza van, az igazságával egyedül marad, ha nem társul mellé megfelelő önismeret és empátia mások irányába. Jogos vagy nem jogos, sértő és egoista emberrel senki sem él szívesen.
2013. szept. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A túlzottan igazságos annyit jelentene itt, hogy kíméletlenül őszinte?


Egyáltalán nincs szükség az őszinteség üldözésére semmilyen formában. Ha valaki igazságosan kritikus, és nem a másik háta mögött teszi ezt, nincs vele baj. Amúgy a "szemtől-szembe" emberek általában jól viselik a róluk szóló kritikákat is, úgyhogy hajrá. Mi lenne, ha kiutálás helyett egyszerűen csak megbeszélnéd ezt vele?

2013. szept. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Így már érthetőbb:) Nehéz az ilyen emberekkel együtt lenni, de utálkozni emiatt gyerekes dolog. Fel lehet erre hívni a figyelmét kulturáltan, előbb-utóbb változtat, vagy kiválik ő a csapatból önként.
2013. szept. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
4 Szerinte látod az illetőt tökéletesnek,és irigy vagy rá miközben a másik abszolút nem látja magát annak(tökéletesnek) mert tisztában van a saját dolgaival.Pontosan ezért is igazságos..
2013. szept. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom hasonlít-e a tiédhez, de nálunk ez volt a gimiben.


Volt egy csaj, akinek mindenkiről meg volt a véleménye, persze úgymond jogosan, mert kiemelte a hibáit és azokat hangoztatta mindenkinél.


Az osztály megelégelte és úgy kiutálták, hogy egy évig tartott mire valaki egyáltalán szóba akart állni vele.


Az a baj, hogy nem vette észre magát. Mondtuk neki, hogy ne legyen ilyen csak azért is mondta, mondta, mondta, és azzal takarózott, hogy neki ilyen a jelleme.


Aztán mikor már senki nem állt szóba vele visszafogta magát, kedveskedett, de így is nehéz volt visszailleszkednie, mert mindenki tartott tőle, hogy aztán megint elkezdi mondani. Amúgy külsőségeken, hajviseleten, ruházkodáson lovagolt és adott mindenkinek kéretlen tanácsokat. De elég bunkó módon.


Visszagondolva, ha mi legalább olyan őszinték lettünk volna, és megmondjuk neki, hogy kib.s.zott rosszul esik mindenkinek, fejezze be, vagy nem állunk vele szóba (szóval figyelmeztetjük) akkor neki egy kevésbé sz.r éve lett volna. Szerencsétlen tett egy rossz mozdulatot, már belekötött az osztály. Amit ő megcsinált velünk, százszorosan kapta vissza.


Nem éreztem magam jobban tőle, de szerintem senki. 1 évbe került, mire visszafogadtuk, úgyhogy csínján az őszinteséggel. Mindenkinek van hibája, nem érdemes folyton a másik orra alá dörgölni.


Ennek ellenére én bánom, hogy ezt csináltuk, vagy legalábbis, hogy ennyi ideig. Szegény elmondta, hogy milyen rossz volt az az év, gyomorideggel járt be (mondjuk én is, csak más miatt). Ha így felnőtt fejjel lennék abban a helyzetben, félre hívnám Miss Őszintét, és szintén elmondaném neki az én, és az osztály érzelmeit vele kapcsolatban, hogy már lassan betelik a pohár, és próbáljon változtatni, míg nem késő.

2013. szept. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Kiutálni nem jogos senkit se. Ha egy közösségben többeknek elviselhetetlenné kezd válni egyvalaki stílusa, hozzáállása, akkor inkább érdemesebb vele tudatni ezt közösen. Talán visszavesz magából.
2013. szept. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!