Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 10 év élettársi viszony után...

10 év élettársi viszony után jár nekem a közösen vett autó, lakásberendezés fele?

Figyelt kérdés
2013. szept. 3. 13:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
39%
Valószinüleg igen.
2013. szept. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
39%

Mindenképpen..

Ha meg tudtok egyezni simán,

Amúgy ha tudod bizonyítani, hogy a te pénzedből is vásároltátok és van egy jó ügyvéded..jobb mint az exednek...

2013. szept. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, a házastársi és az élettársi viszony között az az egyik különbség, hogy a házastársi viszonyban a közösen szerzett javak alapértelmezetten fele-fele arányban (ha nincs házassági szerződés) oszlanak meg, az élettársi viszonyban meg a szerzés arányában. Tehát ilyenkor vizsgálják a felek jövedelmi viszonyait... és akkor jár fele-fele, ha ezek hasonlóak.
2013. szept. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
76%

3. A közös háztartásban élők vagyoni viszonyai


578/G. § (1) Az élettársak együttélésük alatt a szerzésben való közreműködésük arányában szereznek közös tulajdont. Ha a közreműködés aránya nem állapítható meg, azt azonos mértékűnek kell tekinteni. A háztartásban végzett munka a szerzésben való közreműködésnek számít.


(2)Ezeket a szabályokat kell alkalmazni - a házastársak és a bejegyzett élettársak kivételével - a közös háztartásban élő más hozzátartozók vagyoni viszonyaira is.


Jár belőle! hogy a fele-e az kérdéses!

2013. szept. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%

Az életársi viszony alatt szerzett vagyontárgyak a jövedelmek arányában oszlanak meg a felek között.

Tehát CSAK akkor jár a fele, ha egyforman kerestek, ha nem, akkor nem felezödik.

2013. szept. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom bizonyítani hisz nem írtunk ezek vásárlásakor semmilyen papírt amivel bizonyíthatnám.Úgy hallottam ilyen esetben fele fele aránynak tekintik a vásárlást.
2013. szept. 3. 13:55
 7/26 A kérdező kommentje:
Köszi ne egyformán kerestünk neki rokkantnyugdíja van nekem egyéb helyekről jön a pénz +családi segítség így egyformának lehet mondani a 2 jövedelmet
2013. szept. 3. 13:56
 8/26 anonim ***** válasza:
2%
Ha nem hivatalosan voltatok élettársát, akkor semmi sem jár.
2013. szept. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
pár éve hivatalosan is azok vagyunk előtte is együtt laktunk azt úgy tudom bizonyítani,hogy oda vagyok már bejelentve lakcím szerint
2013. szept. 3. 13:58
 10/26 anonim ***** válasza:
46%

utolsó magyarázd már meg mi az a nem hivatalos élettárs???

nagyon érdekel! :)

2013. szept. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!