Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 10 év élettársi viszony után...

10 év élettársi viszony után jár nekem a közösen vett autó, lakásberendezés fele?

Figyelt kérdés
2013. szept. 3. 13:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
33%
Kati meg a Peti össze cuccot: na az a nem hivatalos élettárs. Ellenben ha fogjak magukat es regisztráltatjak a kapcsolatot, akkor hivatalosan is elvtársak. Nehéz kiokoskodni, ugye?
2013. szept. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Azért mert valaki még nem hivatalosan élettárs attól még lehet az:


A Ptk. meghatározása szerint akkor beszélhetünk élettársi viszonyról, ha


a felek házasságkötés, vagy bejegyzett élettársi kapcsolat nélkül együtt élnek,

közös háztartással rendelkeznek,

köztük érzelmi és gazdasági közösség áll fenn,

egyik félnek sincs házastársa, bejegyzett élettársi kapcsolata,

egymással egyenesági rokonságban, tesvér, vagy féltestvéri kapcsolatban nem állnak.

2013. szept. 3. 14:03
 13/26 anonim ***** válasza:
94%

Ptk.

685/A. § Élettársi kapcsolat áll fenn két olyan házasságkötés vagy bejegyzett élettársi kapcsolat létesítése nélkül közös háztartásban érzelmi és gazdasági közösségben (életközösségben) együtt élő személy között, akik közül egyiknek sem áll fenn mással házassági életközössége, bejegyzett élettársi életközössége vagy élettársi kapcsolata, és akik nem állnak egymással egyenesági rokonságban vagy testvéri, féltestvéri kapcsolatban.

2013. szept. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
17%
Igen, én is erre gondoltam! Csakhogy ennek a megnevezése regisztrált élettárs, és nem hivatalos élettárs!
2013. szept. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Hivatalos az amikor van róla papír mikor elmentünk a közjegyzőhöz és nyilvántartásba vett minket az hivatalos:))

DE amíg ilyen papír nincs attól még élettársi vagyonközösség alakul ki a 2 fél között mivel együtt laknak...

2013. szept. 3. 14:07
 16/26 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk a fogalmakat:


de facto élettárs - csak úgy összebútoroztak


regisztrált élettársi kapcsolat - közjegyzői nyilvántartásba vett kapcsolat (azonos és különnemű párok esetén is lehetséges)


Bejegyzett élettársi kapcsolat - anyakönyvvezető előtt azonos nemű párok kapcsolatának jogi elismerése

2013. szept. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Na nekünk pár éve regisztrált élettársi papirunk van.DE előtte is élettársaknak tekintett a jog és ugyan úgy megilletne bármi a közös vagyon esetén mint akinek van élettársi papírja
2013. szept. 3. 14:26
 18/26 anonim ***** válasza:
29%

"CSAK akkor jár a fele, ha egyforman kerestek, ha nem, akkor nem felezödik."


No, ennek van se füle se farka

2013. szept. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
De nekem nincs keresetem csak amit leírtam,hogy az is annak minősül e azt nem tudom.
2013. szept. 3. 14:39
 20/26 anonim ***** válasza:
mit értesz az alatt, hogy egyéb helyekről jön a pénz?
2013. szept. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!