Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az egyik fél intenzívebben...

Ha az egyik fél intenzívebben éli meg a kapcsolatot/a szerelmet?

Figyelt kérdés
Tudom és érzem, hogy a párom szeret. Mindig mindenben támogat, nem csak akkor számíthatok rá, amikor az örömben kell osztozni, hanem akkor is teljes mértekben velem van, ha gond van. Viszont Ő nem egy érzelmes típus, nem szeret elmélyülni ilyen dolgokban. Nem az érzelmei irányítják, nem túl romantikus. Én úgy érzem, sokkal intenzívebben élem meg a szerelmünket és az az igazság, hogy bár Ő az életem, többször inkább álmodozok kettőnkről, hogy bárcsak ez és ez történne, bárcsak Ő is annyira vágyna arra amire én stb. és hiányoznak dolgok. Sokszor előfordul, hogy elképzelek egy-egy történetet kettőnkről, amire vágyom, de tudom, hogy Ő nem, és így enyhítem a vágyat, hogy legalább gondolat szintjén "megtörténik" egy szenvedélyes csók. Kicsit magányosnak érzem magam. Félek, hogy túlságosan beleszerettem. Mondtam már le dolgokról érte, minden elé Őt helyeztem, külföldre mentem volna Vele itt mindent hátrahagyva, munkát, családot, csak hogy az övé lehessek. Aztán egyszer egy beszélgetés során kiderült, hogy ő mindezt nem merné megtenni, ha nekem kellene külföldre mennem hosszabb időre. És ez nekem nagyon fájt. Természetesen nem várhatom el, hogy mindenben viselkedjen úgy, ahogy én tenném, de mégis fáj, hogy Ő nem mutatja úgy ki, mit érez. Hiányzik nagyon a szenvedély, amit én érzek iránta az vágy, de nem csillapítja sehogy. Megcsókol, ha kérem, de magától ritkán, mert nem olyan. Ott van mellettem, de akkor is úgy érzem, hiányzik. Folyamatos vágyat érzek iránta, de nem tudom mit tegyek, miért ennyire intenzívek az érzelmeim. Volt már valaki hasonló helyzetben? Most biztosan hülyének tűnök.
2013. szept. 4. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tűnsz annak, ugyan ezt érzem én is. Az álmodozás ismerős. Ő is mellettem áll, támogat, ha kell ott van azonnal:) csak én érzelmesebb ember vagyok, ráadásul szeretethiányom is van...változni nem fog, max 1-2 nap erejéig. Vagy megszokunk vagy megszökünk.
2013. szept. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden kapcsolatban van egy szeretőbb fél.
2013. szept. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Most zárd le ezt a kapcsolatot, hogy az emlék ilyennek megmaradjon. Te is érzed, hogy a vége már elindult.
2013. szept. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem tudja kielégíteni a legalapvetőbb igényeidet, akkor rosszkor, rossz helyen, rossz emberbe ...

Most még nagyon látszik rajtad, hogy benne vagy a nagy szerelembe, a rózsaszín köbe ... De idővel ez elmúlik, akkor jön rá az ember, hogy mennyi időt elvesztett egy olyan kapcsolatban, amibe nem is igazán tudtam magát beleélni. Ezt én is megtapasztaltam már, sajnos ... Azóta nem engedek ennek. Ha bizonyos dolgokban nem is kapom meg azt, amire vágyom, akkor megpróbálok egy bizonyos változtatást elérni azzal, hogy közlöm a párommal, hogy milyen igényeim vannak felé. Ha meg is próbálja, de ő nem az a típus, akkor sajnos veszett ügy ...

2014. jan. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos én is ebben a helyzetben vagyok. 7 éve szeretem a páromat, elkötelezném vele magam. Régen ő is mondtott olyan szavakat, hogy örökké. Mostmár azt is szinte úgy kell kihúzni belőle hogy szeret. Tényleg én vagyok a romantikusabb típus, én vele képzelem el. Neki a távlati tervei csak magáról szólnak, nekem pedig kettőnkről. Nem tudom hogy csak kevésbé érett mint én, vagy rajta is az van mint a legtöbb nőn mostanába, hogy 22 évesen még ki kell élni magunkat, nem tartós kapcsolatban lenni.
2014. jan. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

35 éves vagyok. Volt elég tapasztalatom férfiakkal, és voltam én is ilyen helyzetben. Utólag mindig kiderült hogy már akkor kellett volna szakítanom, mikor ezt megéreztem, és tudatosult bennem, hogy a másik nem szeret igazán, mindegy hogy mi miatt. Lényeg a lényeg, az a férfi aki valóban szeret, azon érzed, és nincs hiányérzeted. Akinél meg van hiányérzet, az nem szeret eléggé. Ahogy meg is mondta, nem adna fel érted semmit. Ha együtt akarsz vele lenned, neked kell megalkudnod és esetleg lemondanod dolgokról, mert ő úgy lesz vele, hogy hát ha nem hát nem, nem baj, akkor legfeljebb szakítunk. És azt hiszem erre nem lehet egy életet alapozni. vagyis kár, mert utána úgyis válás lesz a vége.


Szóval azt ajánlom, akármennyire is fáj, most hagyd ott. Egy ideig fájni fog, de pár hónap és vége. Ha meg netán mégis ráébred, hogy kellesz neki, akkor legalább előrébb vagy.


Sok sikert! :)

2014. jan. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én egy hasonló férfi vagyok mint a te párod akiről írsz. Nem mindenki úgy fejezi ki a szeretetét, mint ahogy azt te gondolod (ahogy mondjuk te fejezed ki). Nálam is az a szeretet kifejezése, hogy mindent megteszek érte. Ma éjjel mondjuk odabújtam hozzá és átöleltem félálomban. Valószínűleg az is közrejátszik napközben, hogy nem bújok hozzá, hogy sokminden probléma van, ami az eszemben jár. S bevallom nincs kedvem ezekhez a dolgokhoz. Ha ki tudok ebből törni (mondjuk egy nyaralás, amikor nem a munkával foglalkozom), akkor azért valamivel szenvedélyesebb vagyok. De tény, hogy én alapból nem vagyok az a nagyon bújós férfi. Persze lehet az is, hogy ez partnerfüggő. Egy másik nő talán kihozna belőlem valami ilyesmit, de ez nem valószínű. Nyílván a kapcsolat elején más, akkor nagyobb a tűz, de idővel ez csillapodik.
2014. jan. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!