Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 1 szobas lakas onerobol vagy...

1 szobas lakas onerobol vagy 2 szobas hitelbol? Mit tanacsoljak a lanyomnak?

Figyelt kérdés

21 eves lanyom van . Szeretne lakast venni. 2 lehetosege van.

1 szobas lakas hitel nelkul es maradna penz teljes koru felujitasra plusz maradna kb fel millio forint felretett penz.

Masodik lehetoseg hogy 2 szobas lakast vesz de akkor fel kell vennie minimum 2 millio forint jelzaloghitelt es nem maradna sem felujitasra sem felretett penze. De viszont 2 szobas lenne.

Tolem ker tanacsot es nem tudom mi lenne a helyes dontes. En anyagilag nem tudom tamogatni sajnos.


2013. szept. 5. 17:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%
Mennyi a fizetése? Mennyire stabil a munkahelye?
2013. szept. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
1 szoba, a hitelre szánt pénzből meg lakáskassza, ha van rá anyagi lehetősége, akkor akár a te nevedre is nyisson, akkor 5 éven belül könnyen tovább tud lépni.
2013. szept. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%

Én a 2 szobás mellett döntenék, annak több értelme van. Esetleg kiadhatja az egyik szobát, az fedezne a hitelből valamennyit. De ha ilyen ügyesen spórol biztos nem lesz gond visszafizetnie.

Később úgyis nagyobbra kell cserélnie majd, ha családot szeretne.

2013. szept. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem dolgozik bejelentettem csak itthon szokott neha fodrasz kozmetikus munkat vallalni.
2013. szept. 5. 17:52
 5/18 A kérdező kommentje:
Marmint nem dolgozik bejelentetten igy fix havi jovedelme sincs
2013. szept. 5. 17:52
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Ha nincs bejelentett jövedelme, hitelt se kap.
2013. szept. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
A jelzáloghitelt fix jövedelem nélkül nem is kapnátok meg, pedig most ismét behozták azt a Fideszes kedvezményes cuccot Forint alapon, ami tényleg normális volt.
2013. szept. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
ha egyedül vagy max a párommal költöznék akkor is elég lenne az egy szoba. vagy spórol még egy kicsit. hitelt nem érdemes felvenni, mert arra a gatyátok is rámegy.
2013. szept. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A hitelt en vennem fel . De kerlek terjunk vissza az eredeti kerdesre.
2013. szept. 5. 17:59
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem gond, én is leírom a véleményem, bár én egyidős vagyok a lányoddal.

Szóval: mindenképp megpróbálnám hitelmentesen intézni a dolgot, lényegtelen, hogy ki veszi fel, rossz lesz neki, ez tény.

A kétszobás mellett maximum az szól, hogy ha időközben becsúszna a bébi, akkor lenne helye. (Kiadni a saját lakásomban egy szobát... hát, az otthonom nem üzlethelyiség, nem abból gazdálkodnék, nem kerülgetnék idegent a házban)

Én az egyszobás mellett döntenék. Most, hogy alacsonyak az árak, megveheti hitel nélkül, pár év múlva meg ha aktuálissá válik a gyerek-téma, eladhatja - valószínűleg már jobb áron, mint vette.

Annak nincs értelme, hogy hitelt fizess azért, hogy egyel több szobát kelljen takarítania...

2013. szept. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!