Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy házam amit örököltem,...

Van egy házam amit örököltem, de a páromnál lakom. Ezért arra gondoltam, hogy ki adom egy családnak és nem kérnék lakbért csak a rezsit fizetnék. Szerintetek jól teszem? Amúgy lehetséges ez?

Figyelt kérdés
2013. szept. 9. 17:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

EGY családnak, A családnak, vagy egy ISMERŐS családnak?

Nem mindegy.


Ismeretleneknek ilyen feltételek mellett kiadni óriási esztelenség. Még a végén házad sem lesz, mert az utolsó tégláig elhordják, kifosztják...

2013. szept. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon közeli barátokról lenne szó, még azt mondanám, hogy jó, legalább fűtik télen. Idegen családnak semmiképp nem adnám ki ingyen.
2013. szept. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Sok pénzedbe lesz majd,

- ha lelakják,

- ha hátra hagyják a tetemes rezsit,

- ha nem tudod majd kitenni őket,

- stb...

2013. szept. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nagyon jó ismerőseim, pár házra laknak tőlem, de a házukat családi okok miatt el kell hagyják. A butoraikat ők hozznák így nekem semmi károm nem lenne.
2013. szept. 9. 17:39
 5/25 anonim ***** válasza:
97%
Adj nekik 1 hónap próbaidőt,csináltass velük meg mindenféle szerződést,és úgy nem lehet gond,ez így 100% lenne.
2013. szept. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy baráti szívességből nem. Szerződéssel igen, ha nagyon jól ismerném őket és tudom, hogy nem okoznának nekem szándékosan kárt.
2013. szept. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Minimális lakbért ismerősöktől is kérnék,legalább egy jelképes öszeget, mert sosem lehet tudni, és szerződés nélkül semmiképpen nem adnám ki. Később nagyon megbánhatod, akármilyen jó ismerősök. Nem egy főbérlő csalódott már, mikor kiadta a lakásást, még akkor is, ha ismerősöknek, barátoknak. Szerződés nélkül semmi nem védi egyik felet sem. És ha majd nem tudják fizetni a rezsit, és neked kell, hiába mondod majd, miben egyeztetek meg szóban. Vagy elromlik pl. a fűtésrendszer. A barátságnak is van határa.
2013. szept. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Az oké, hogy nem kérsz lakbért, vagy csak jelképes összeget, de szerződést csináltass. Legyenek benne keményen és világosan a feltételek, nehogy pórul járhass a végén. Esetleg kérj kauciót, amit visszaadsz amikor kiköltöznek és mindent rendben hagynak hátra. Ha a család nem akar aláírni olyan dolgokat, ami azt biztosítja, hogy ki tudd tenni őket, vagy ne érhesse kár a tulajdonodat, akkor nem őket keresed. (Normális ember minden további aláír ilyet, hiszen örül a jó lehetőségnek és amúgy sem akar neked kárt okozni.)
2013. szept. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%
Ami könnyen jön, könnyen megy!!! ;)
2013. szept. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen kérj szerintem jelképes összeget legalább és nagyon részletes, közjegyző előtti szerződést, fotózzátok le a lakás állapotát részletesen és az is legyen csatolva a szerződéshez, így mindenki védve lesz. Nagyon le tudják lakni a lakást, és ráfizetnél az állagromlásra ha nem kérsz érte pénzt, plusz a NAV-nál is el kell számolnod, mert nem hinném, hogy elhiszik, hogy ingyen adod oda. 16%-ot kell adóznod a lakbér után egyébként. Szóval ez nem olyan egyszerű, hogy megengeded, hogy ott lakjanak és kész :). De persze kedves tőled, de védd magad azért!
2013. szept. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!