Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet rendezni a...

Hogyan lehet rendezni a viszomom a nevelt lányommal? Illetve érdemes-e?

Figyelt kérdés
Nevelt lányomat kb. 16 évig neveltem közösen az édesapjával (anyukája meghalt). Gyakorlatilag felneveltük, diplomázott. Majd megismerkedett egy fiúval, akivel ripsz-ropsz összeköltözött (kb. 1 hónap ismeretség után). Az első időben meghívtam őket ebédre, vásároltam nekik olyan élelmet, amit szeretnek, hisz nem volt sok pénzük). Egyszer eljött egyedül, dumcsiztunk. Mondtuk, hogy sem az apja, sem én nem vagyunk túl jól. Akkoriban mindketten kivizsgálásra jártunk. Közölte, hogy elég rossz most nekünk, majd elvonult. Utána még egyszer kétszer felhívott, majd semmi. Az apjával hetente beszél telefonon, feltesz néhány formális hogy vagyot, majd ennyi. Sem velem, sem az öccsével (közös gyerek) semmi kapcsolata. Anyámékat, akik saját unokájukként szerették, ugyancsak nem keresi. Hál'istennek legalább az igazi nagyanyjával (férjem anyja) elég jó kapcsolata van. Oda gyakran jár. Először nehezen dolgoztuk fel, a fiam kifejezetten dühös volt rá. Most már szinte nem is említjük, mintha sosem lett volna.Érdemes erőfeszítéseket tenni? Mégis csak közeledik a karácsony.
2009. nov. 3. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Persze hogy erdemes keresnetek ot, nemcsak karacsonykor, hanem mindig.

Szerintem hivjatok el hozzatok, es beszelgessetek el vele, hogy miert viselkedik igy. Valami nyomja a lelket, szivet (lehet hogy az anyukaja halala, ami orokre ott lesz a lelkeben)es probaljatok meg megerteni ot, es segiteni neki, segiteni rajta.

Nem veszekedessel, hanem finoman. Keressetek, meg szep!:)

2009. nov. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem könnyű a dolog, mivel én egyáltalán nem látom, hogy történt valahol, valamikor, valamilyen konfliktus.

De valami mégis történt, hogy ennyire megváltozott...

Mivel nem tudni mi, célszerű lenne felhívni és megkérdezni, hogy miért mellőzi a társaságodat vagy egyszerűen áthívni, hogy jöjjön át ebédre/vacsira/sütizni/teázni/kávézni, stb...

Én itt rákérdeznék a dologra, kb így: "Nagyon hiányoztál már. Csak nem haragudtál meg rám valamiért, hogy ilyen régen jöttél? Vagy van valami más problémád? Tudok segíteni?"

Így látja, hogy nem hibáztatod, csak nem érted a helyzetet, mindezek ellenére/mellett te szereted és várod őt magatokhoz. Valószínűleg, ha megsértetted valamivel, akkor ezzel kiengesztelheted vagy ha problémája van veled, akkor ő is el tudja mondani.

2009. nov. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Ez aztán a hálás gyermek!
2009. nov. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

Ahogy írod, úgy nem.


Mármint "erőfeszítéseket tenni", miközben harag van a szívedben, nem érdemes.


Amint el tudod fogadni, hogy ő ilyen, így döntött, éli a saját kis életét, és neki jól van ez így, rögtön jelezheted neki, hogy te kész lennél fogadni őt, szeretnéd, ha közelednétek, és érdekel téged, hogy mi van vele. Szerintem ez az erőszak-mentes kommunikáció az út, ami itt eredményes lehet. Ha elvárásokat támasztasz, vagy kritikát fogalmazol meg, az nem sok sikerrel kecsegtet ilyenkor.


Én is valószínűnek tartom, hogy van ott valami kimondatlan probléma a háttérben. El kell tudni fogadnod azt is, hogy ez nem a te problémád és esetleg nem is tudsz benne segíteni. Az is lehet, hogy így marad. Ez benne a nehéz. Ha ellenben kiderül, hogy veled kapcsolatos, és tudjátok rendezni, az nagyon jó érzés. Ezért én jelezném a nyitottságot a magam részéről. De semmi "erő", nemhogy "~feszítés". :o)

2009. nov. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a véleményeket.Az utolsó válaszolónak: hasznps volt amit írtál, kvázi igaz. Nem akarok pillanatnyilag ezzel foglalkozni, még nagyon haragszom. Főleg a fiam és az idős szüleim miatt nagyon hálátlannak tartom. Gondolom, idővel elmúlik a haragom és akkor elbeszélgethetünk erről. Addig marad minden ahogy van. N
2009. nov. 3. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!