Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy kapcsolatot...

Hogy lehet egy kapcsolatot megmenteni?

Figyelt kérdés
Nincs konkrét eset, csak arra vagyok kíváncsi, ti hogyan mentenétek meg a kapcsolatotokat. Mi mindent tennétek meg, hogy a párotokkal ne legyen vége. Olyan esetekre gondolok, amikor a puszta beszélgetés nem elég.
2009. nov. 3. 17:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
ez így túl általános, mert minden kapcsiban más és más a hibalehetőség. az egyiknél túl kevés a beszélgetés, a másiknál túl sok ;az egyikben alkoholizmus a gond, a másikban a játékgépezés. Akkor lehet gond a megcsalás, a zsarolás, a kihasználás, a pénz, a gyerek....stb.
2009. nov. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Úgy látom nem olvastad el rendesen a kérdésemet.

Ejnye-bejnye..:D

2009. nov. 3. 18:06
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ. Miért romlott meg a kapcsolat? Ez a lényeg. Mert ha például a férjem megcsalna, nem biztos, h meg akarnám menteni a házasságunkat. Ugyanis nem hiszem, h ha valaki egyszer kiszeret a másikból, akkor majd egy idő után beleszeret megint....a másik, h én nem tudnék már ár ugy nézni, meg ágybabujni vele, szóval nem tudom, megmentető e egy kapcsolat, ha belép egy 3.

Ha más miatt, akkor talán.

2009. nov. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a beszélgetés nem elég, akkor mi? Ha már két ember nem tud beszélgetni, akkor h menthetnék meg a kapcsolatukat? Ha be vannak szorulva 4 fal közé, akkor szépen el kell járni szórakozni, vacsorázni, romantikus estéket szervezni, uj ruhákat venni, fodrászhoz menni, uj parfümöt, stb.
2009. nov. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ha mondjuk a nő és a férfi keveset találkoznak, vagy sokat veszekednek és emiatt kezd kihűlni a dolog, akkor mit csináljon a nő és a férfi?

Most ez a pl. jutott eszembe.

2009. nov. 3. 18:10
 6/18 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk nincs pénz, hogy elmenjenek ide-oda? Nincs pénz fodrászra, parfümre, új ruhára, virágra, mozira.
2009. nov. 3. 18:11
 7/18 anonim ***** válasza:

Az első dolog, megbeszélni, miből adódnak a viták. És ezeket megbeszélni. Kinek mi nem tetszik, mi nem jó.

Tudod, nekem az a véleményem, h egy kapcsolatban ha valami nem jó, sok vita stb, akkor azt a kapcsolatot abba kel hagyni, be kell fejezni. Mert nincs értelme, ha állandóak a viták, veszekedések, amikor már abba is beleköt a másik, h hogy fogom a kanalat, hány percig iszom a vizet, stb, gondolom érted.

Egy jó kapcsolat alapja a bizalom, megértés, odafigyelés a másikra.

2009. nov. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ja és sétálni elmenni együtt nem kerül pénzbe.
2009. nov. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

De ha napi 1 órát sétálnak, nem lesz jobb a kapcsolat. Jól megfáznak, megbetegednek, stb.

De igazad van azért. :)

2009. nov. 3. 18:25
 10/18 anonim ***** válasza:

A "puszta beszélgetés" nem elég!

Akármilyen probléma van, az a minimum, hogy legalább az egyik fél megpróbálja szóra bírni a másikat. Ez vagy megtörténik, vagy nem.

1. Ha megtörténik egy vagy inkább több beszélgetés (ami nyílt, őszinte, nem vita hevében lezajlott, és amennyire csak lehet problémára mutató), és az volt annyira hatékony, hogy találtak új útvonalat a folytatásra, akkor jó.

2. Ha nem sikerül beszélni (szerintem ez a gyakoribb), akkor be kell vonni szerintem 3. személy, ami jó esetben pl. egy párterapeuta, házassági tanácsadó, vagy valami ilyesmi (ugyanis ezek kontárkodják a legkevesebbet bele, s tökéletesen kívülállóak), ha nincs ilyenre hajlandóság, akkor barát, megbízható rokon, stb. jöhet szóba. Fontos, hogy sikerüljön rábírni a makacsabb félt a beszélgetésre. Ez hosszabb távú dolog, mint ahogyan a párterápia is.

3. Ha így sem sikerül lépni, akkor vagy

a) már kiszeretett az egyik fél a másikból, tehát nincs értelme folytatni.

b) személyiségében éretlen, kapcsolatra, kompromisszumokra alkalmatlan egyik vagy mindkét fél, tehát ekkor sincs értelme folytatni.


Hát... szerintem valami ilyesmi. Megpróbáltam a legáltalánosabban válaszolni. De konkrét esetben nyilván nem ennyire egyszerű.

2009. nov. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!