Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy kapcsolatot...

Hogy lehet egy kapcsolatot megmenteni?

Figyelt kérdés
Nincs konkrét eset, csak arra vagyok kíváncsi, ti hogyan mentenétek meg a kapcsolatotokat. Mi mindent tennétek meg, hogy a párotokkal ne legyen vége. Olyan esetekre gondolok, amikor a puszta beszélgetés nem elég.
2009. nov. 3. 17:44
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2009. nov. 3. 18:33
 12/18 anonim ***** válasza:
szerintem ha már azon a ponton van hogy meg kell menteni, az már elég gáz. mert ha két ember tényleg összeillik és szeretik egymást akkor nem jutnak el addig a pontig, mert van köztük kommunikáció,megbeszélik az esetleges problémáikat , az együtt töltött időt azt kihasználják és jól érzik magukat egymás mellett mégha esetleg otthon ülnek és tvznek is. persze mindenhol vannak veszekedések is. De ahol már a beszélgetés sem oldja meg a problémát ott már akkora gond van , hogy minden megoldás csak időhúzásnak jó.
2009. nov. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%
Az én véleményem az,hogy kicsit késő már,ha egy kapcsolatot menteni kell.Már az elején megkell beszélni,ha valami nem jó vagy nem tetszik.Ha a párod nem tudja,hogy neked mi nem jó,akkor nem is tud rajta változtatni.Senki nem gondolatolvasó.Ha valaki csak magában rágódik a dolgokon,akkor a megoldás helyett egyre jobban belelovalja magát a dologba.Ekkor már nem igazán van jó megoldás.
2009. nov. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

én kb. 3 hónapra szüneteltetném az egészet. se telefon, semmi. ne is tudjunk egymásról. majd 3 hónap elteltével, találkoznánk. természetesen előre meg kéne beszélni, hogy majd ki fogja felhívni a másikat, mert ha nem így lenne, akkor lehet, hogy mindketten a másikra várnának. :D

majd ha 3 hónap elteltével is mindketten úgy gondoljuk, hogy érdemes lenne még egyszer megpróbálni együtt, akkor csakis úgy folytatnám, ha mindketten írunk egy kívánságlistát, persze nem feltétlen kell szó szerint érteni, de akár le is lehet írni, hogy ki milyen változást szeretne, ezért ő mit hajlandó tenni, mit vár a másiktól. aztán közösen kielemzik a másik igényeit. ha úgy látják, hogy kivitelezhető, akkor érdemes folytatni, ha nem, akkor jobb, ha különválnak útjaik.

2009. nov. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, kedves előző válaszadó (18.43-as), de ez eléggé naiv hozzáállás.

Szerintem igenis nem ritka, hogy van(nak) (pláne egy hosszabb kapcsolatban) időszak(ok), amikor nincs összhangban a két fél! 1000 oka lehet (pl. új munkahely, gyerekszületés, rokon halála ....stb, vagy egyszerűen csak egy személyiségbéli előrelépés/változás).


Több krízishelyzeten megy át szerintem a kapcsolatok nagyobb része, még végül egymás mellett megöregednek. Ha van kivétel, az csak a nagyon szerencsés kivétel.

S ezekben a helyzetekben nem mindig megy könnyen a kommunikáció. Lehet, hogy azt hiszik kommunikálnak, de valójában csak lepleznek, sokszor magukat is becsaphatják ilyenkor a felek.

Ha minden kisebb-nagyobb eltávolodásra ráhúznánk rögtön, hogy vége, akkor még szomorúbb lenne az egyébként ma is meglehetősen borongós válási statisztika.

Nem azt mondom, hogy mindenáron egyben kell maradni, de én nem írnám azért még le ilyen könnyen.

Nembeszélve arról, hogy saját tapasztalatom is és van ismerősöm is, akik egy-egy igencsak nehéz kapcsolati időszak után együttmaradtak(tunk), és most a kapcsolatra el lehet mondani, hogy sokkal erősebb, mint volt azelőtt.

Szóval vannak "szintek", amikhez egyeseknek a konfliktusokon keresztül vezet az út.


egyébként az előző valamelyik 18 órás voltam (aki hosszút írt az előző oldalon) :-D

2009. nov. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Olyan témát hozol fel, ami teljesen értelmetlen; egy fiktiv helyzetre kérdezel rá. A "válságkezeléshez" minimum "válság" kell, hogy azt kezelni lehessen, vagyis konkrét kapcsolat megmentéséhez lehet csak adni tippeket. Nagyon unatkozhatsz!
2009. nov. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Szóval 1 kapcsolat abból áll h a férfi kerítsen pénzt parfümre,fodrászra,stb,mert ha nem ad eleget akkor rossz a kapcsolat és ezért a férfi a hibás.
2009. nov. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Írhattok konkrét esetet is, és hogy arra milyen megoldást tudnátok.

De köszönöm a válaszaitokat, mind hasznos. :)

2009. nov. 4. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!