Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha 18 éves korom után nem...

Ha 18 éves korom után nem tervezem tartani a kapcsolatot a szüleimmel, és ők se akarnak eltartani, de még középiskolás leszek, akkor hol lakhatok, valamint miből élhetek?

Figyelt kérdés
Dolgozni nem fogok birni, mert mint említettem suliba járok. Barátaim nincsenek akik befogadnának és idegenekhez költözni egyébként se hálás dolog. Valaki volt már ilyen helyzetben? Mi a teendő ilyenkor?(az öngyilkosságon kívül)

2013. szept. 12. 11:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%

Kollégium,diákmunka.

Suli mellett rengetegen dolgoznak.

2013. szept. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Nekem volt ilyen osztálytársam, a lakhatást szociális alapon kollégiumban oldotta meg. Mivel még tanulsz családi pótlék még jár Neked, ezt kérheted saját bankszámlára a MÁK-nál. Azon felül az önkormányzatnál célszerű érdeklődni milyen szociális segélyekre van még lehetőséged, valamit a családsegítőben is tudnának neked valószínűleg okos dolgokat mondani.
2013. szept. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
40%
Más lehetőséged pedig nincsen, mert hogy jövedelmed legyen, ahhoz dolgozni kell! Pénzt senki nem fog a kezedbe adni. Sajnos ilyen az élet!
2013. szept. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

Hétvégente diákmunka, önkormányzat szociális osztályán pedig tudsz érdeklődni, milyen segítségre számíthatsz. Ha jó tanuló vagy, akár ösztöndíjra is esélyes lehetsz, de sok iskolának is van olyan alapítványa, ami szociális alapon tud támogatást adni. A kollégium is jó megoldás, ha van az iskolád közelében, hiszen havi 10 ezer forint körüli összegért napi háromszori étkezést és szállást kaphatsz. Szociális alapon még lehet, hogy kevesebből is megúszhatod.


Mindenképp feküdj rá a tanulásra, év eleje van, tiszta lappal indulsz! Ugyanis sok olyan ösztöndíj létezik, ami jó tanulmányi eredménnyel és szociális rászorultsággal együtt rendelkező tanulókat támogat, így azt ki is kell érdemelni.

2013. szept. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A lehetőségeket már előttem leírták.


Megkérdezhetem, hogy mi a gond köztetek?

2013. szept. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Problémájuk van az életben és rajtam vezetik le. Éjszakákat kiabálnak velem és próbálnak megütni is. Szerencsére csak anyám látogat és azt se állandóan mert vidéken élek. Pedig én nem szoktam beléjük kötni vagy összeálni vitatkozni, még kisebb voltam hisztiztem, de mostanában nem is nagyon beszélek velük. Tegnap is anyám hajnali kettőig állt az ágyam mellett és üvöltött, néha amikor nagyon fölidegesítette magát belémvágott egy párat és folytatta az orditozást. Aztán meg kiült az ajtóba és sirt. És mindig azt mondja hogy ő nem bir engem elviselni mert beteg én pedig a halálát okozom.
2013. szept. 12. 12:33
 7/19 anonim ***** válasza:
63%

kinyílik a bicska a zsebemben az ilyen állatok miatt.


és hány ilyen van.



őszinte részvétem. remélem megoldódik a problémád.

2013. szept. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
leírták előttem, mit tudsz tenni. annyi, hogy a családsegítő mellett érdemes a gyermekjóléti szolgálatnál is érdeklődni
2013. szept. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
43%
Keresni egy olyat családok akik étel és szállást adnak azért cserébe hogy rendet tartasz a lakásban.
2013. szept. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
30%
Bocsi, de én ezt nem akarom elhinni, hogy egy anya lemegy vidékre meglátogatni a fiát, és éjszaka minden ok nélkül elkezdi azt verni.
2013. szept. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!