Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tetováló művész szeretnék...

Free spirit kérdése:

Tetováló művész szeretnék lenni, de a szüleim szerint az nem munka, és csak a "naplopók" csinálnak ilyet. Már 14 éves korom óta tetoválónak készülök, akkor azt hitték hogy csak valami fellángolás, de nem így történt. Mit tegyek? ( többi lent)

Figyelt kérdés

semmiben nem támogatnak, sem anyagilag sem lelkileg. Nem is a pénzről van szó, csak azt szeretném hogy fogadják el hogy mûvész vagyok és sosem leszek orvos vagy ügyvéd.

már többször leültem velük beszélni, de mintha a levegőnek mondtam volna. Meg se hallottak.


egy kicsit magamrol:

rajzolok festek,6 hangszeren játszok, éneklek és mindezt jól csinálom.

Nem tudom hogy értessem meg velük hogy ezt szeretném csinálni és attól hogy ők nem szeretik a tetoválásokat még elfogadhatnák hogy ezt választottam és a tetoválás minden álmom.

17/L


2013. aug. 3. 20:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
14%
17 évesen még nem tudhatod, hogy mi akarsz lenni. A kamaszok sokat álmodoznak. Ez tényleg nem komoly meló. Szerezz valami piacképes diplomát, és mellette festegethetsz hobbiból, vagy akár pénzért is.
2013. aug. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%
Jó lenne ha mellette lenne rendes melód is, mondjuk délelőtt, délután meg tetoválhatsz. Ha van hozzá tehetséged befuthatsz vele. Amennyi undorítóan összetetovált csajt látok mostanában...
2013. aug. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Pedig ez is munka, bár én sose csináltatnék tetoválást. Az emberek szeretnek sok pénzt költeni arra, hogy egyediek legyenek, jól nézzenek ki, és szórakozzanak, szóval erre is van és lesz is kereslet. Feltéve, ha jól csinálod.

Talán jelentkezz valamilyen festőművész suliba, feltételezem az ott tanultakból sokat tudsz majd hasznosítani.

2013. aug. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
8%

Szüleid részben attól is tartanak hogy nem csak másoknak alkotsz majd, hanem magadra is, egy ilyen konzervatív szülő nem igen tudja lenyelni az ilyesmit

De még mindig jobb dolgod van lányként, ugyanis nem neked kell majd házat venned, hanem a leendő férjed fogja kettőtöknek megvenni, egy későbbi család alapításban a férfinek kell több részt kivenni a fenntartásokban, ergo nem lesz ciki ha Te 1 hét munkával megkeresel majd 170et, vagy éppen kevesebbet, akkor lesz rossz amikor hetekig semmi komoly munkád nem lesz csak ilyen kis piercing szúrás meg 5-10e ft-os kis tetkók

Ahhoz hogy eredményes legyél nem csak tetoválnod kell majd hanem, ékszer behelyezést sem butaság tanulni


Legjobb út ehhez, ha most képzed magad saját ötletekkel, és olyan 20on éves korodtól már elkezdhetsz érdeklődni hogy mi a menete a dolgoknak ahhoz hogy élesben dolgozz vendégekkel, mert attól hogy jól rajzolsz, lehet nem lennél helytálló géppel a kezedben

Várj még ezzel, mert hiába 18 leszel már, még mindig ők látnak el étellel meg ruhával, tehát ellenkezni akkor kell majd ha tudsz mire hagyatkozni ha összekapnál velük, a rendesen dolgozó szülő aki naponta jár melóba, ritkán fogadja el hogy a gyereke csak hébe hóba dolgozzon.

Lehet nem mondják a tetoválók, de van közöttük olyan aki ha tehetné 20on évesen inkább rendes munkát vállalt volna, minthogy naponta hétfőtől péntekig, 8órában várja hogy jönnek-e vagy nem.

Szvsz ne hátrálj meg, a sikerhez biztos megélhetéshez, jól kellessz teljesítened ha ebből akarsz élni és nem nélkülözni, ez egyszer fent egyszer lent meló

21/F

2013. aug. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%

Sajnos a tetoválásban kevés a művészet, vagyis alkotni ritkán fogsz. A tetoválások legnagyobb része úgy néz ki, hogy bejön hozzád a csóka egy undorító 30 cm magas tigrises képpel, hogy akkor ezt most másold fel a hátára színesben. Ha tényleg művész lélek vagy, akkor szerintem a kérések több mint háromnegyede csak a tőrt fogja forgatni a szívedben, miközben csinálod. Szó se róla vannak szép tetoválások is, de elég ritkán látni olyat.

Ennek ellenére ha tényleg ezt szeretnéd, akkor ne add fel. Ez ugyan úgy normális munka, mint bármilyen más szolgáltatás amiért emberek hajlandóak pénzt adni.

2013. aug. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik középiskolai osztálytársam lett tetováló. Építőipariba jártunk, technikumba. Emelt óraszámmal van a rajz. Mindenképpen valami effélét tanulj tovább, ott fejlesztheted a rajztudásod! Nagyon sok mindenre megtanít ami majd a tetováláshoz kell. Az osztálytársam egy ideje már csak tetovál, saját szalonja van, előtte azonban technikusként dolgozott, hogy meg tudja nyitni a szalont. Szóval menj technikumra, ne sima gimnázium, az mindenképpen jót fog tenni neked. Tele van rajzosokkal...
2013. aug. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem tarts ki az álmaid mellett!! Ha nem jön össze, akkor legalább nem kell azon gondolkoznod, hogy mi lett volna ha.. De ha eléggé elhatározott vagy, akkor össze fog jönni! Most a válság miatt mindenki pesszimista és örül ha bármilyen munkát kap a jövőben. De a válság is elmúlik egyszer és akkor te leszel előnyben, mert hiszel magadban.
2013. aug. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Művészetire vagy bölcsészetre szeretnék menni, ha már egyetemre megyek.


és természetese tetoválás mellett dolgoznék is,hogy eltartsam magam.

Amugy vannak piercingjeim habár annak sem örültek, de 18 fölött a saját pénzemből azt csinálok amit akarok.

egyébként 16 éves koromban már tetováltam másra és az is jó lett.

2013. aug. 3. 21:26
 9/18 anonim ***** válasza:
36%

Azért nem csinálsz azt, amit akarsz. A családtagok 18 év fölött is ügyelnek arra, hogy ne bántsák meg egymást. A szüleid a szüleid maradnak 90 éves korodban is. Nem kell őket ezzel a butasággal keseríteni.

Bocsi, ha kemény, de így van. Rajzolni tudsz papírra, vászonra is, lehetsz nagy művész is anélkül, hogy magadra vennél egy olyan szubkultúrát, amellyel később már esetleg nem vesznek komolyan egy munkahelyen sem (kitetovált, telepiercingezett csajok).

2013. aug. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%

Azért nehogy már itt idegenek mondják meg, hogy Te mi legyél basszus. Meg jönnek ezzel a keress rendes melót dologgal. Egyszer élünk, ne pazarold el az éveidet olyasmire, ami untat, csak azért, hogy beállj a sorba és kielégítsd a sok unott életű kárörvendését. A kreativitás egy örök érvényű dolog, ha neki szenteled az életed, igenis sikeres leszel.

Mondja ezt neked egy 20 éves művészetis lány, aki tökéletesen megél abból, amit csinál:)

2013. aug. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!