Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy ügyvéddel ez megoldható?

Egy ügyvéddel ez megoldható?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy tudomásomra jutott, hogy meghalt az apám. Elég nagy vagyona volt, érdekelne, hogy örökölhetnék e, de mivel a családja nem tud rólam, így lehetséges örökösként biztos nem diktáltak be.Az érdekelne, hogy egy ügyvéd utána tudna e nézni, mert ha esetleg nem örökölhetnék, akkor nem bolygatnám a családot. Vagyis egy ügyvéd utána tud nézni a hagyatéknak a család tudta nélkül?

2013. szept. 13. 15:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ha ő az apád akkor igenis kérd a köteles részedet! Neked az JÁR!
2013. szept. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Előbb leírtam, hogy eltartási szerződésnél például semmi köteles rész nincs, sem a gyereknek se senkinek.

Keres egy ügyvédet aztán majd kiderül.

2013. szept. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Eltartási szerződést nem köthetett, mert az ebben az esetben nevetséges lenne. Milliárdos vagyonról van szó, de a cégben a családja is benne volt, tehát hol az egyik gyereke nevére épített nagy értékű ingatlant, hol a másikéra, csak gondoltam hátha volt az ő nevén is és talán valamit én is örökölök.
2013. szept. 13. 16:18
 14/21 anonim ***** válasza:

Miért lenne nevetséges?

Bárki köthet az eltartásért fejébe. Nem minden a pénz, hiába van vagyonom ha az ágyból nem birok ki kelni éhen is dögölhetek a vagyonom mellett.

2013. szept. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Eltartási szerzödésnél nincs megkötés, hogy milyen értékü vagyonról szól, lehet akármennyi.


De ha nem volt ilyen szerzödés, akkor MINDEN vagyontárgyból, ami apád nevén volt, JÁR neked a köteles rész, ami a törvényes örökség fele. Törvényes örökösök az összes gyereke (meg esetleg a felesége - ez egyéb körülményektöl függhet), és a vagyon az örökösök között egyenlö arányban oszlik meg. (Ha pl van 4 gyereke - ebben te is benne vagy, akkor minden gyereknek 1/4 rész jár.

Ha végrendelet van, és nem vagy benne megemlítve, akkor csak a köteles rész jár, ami ebben a törvényes rész fele, a példában az 1/4 fele.

2013. szept. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
60%
Vállalom a lepontozást, de kikívánkozik belőlem, hogy elég álszent a részedről, Kérdező, hogy csak akkor fednéd fel a létezésed a család előtt, ha örökölsz, egyébként nem akarod bolygatni őket. Ettől még persze azt és úgy teszel, ahogy és amit akarsz, de az én értékrendem most visít. Vagy boríts és állj oda, vagy maradj csendben, de ne a pénz/lehetséges örökség döntse már el.
2013. szept. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Az én értékrendem már ott elakadt, hogy miért kell eltitkolni egy gyereket a család elől. Szóval itt nem a kérdező a gáz.
2013. szept. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Feleséggel NEM lehet eltartási szerződést kötni. Egyrészt a házasságban szerzett minden vagyon közös. Másrészt a feleség köteles eltartani a férjét.

Nyugodtan fordulj ahhoz az Önkormányzathoz, ahol élt az apukád. A köteles rész jár neked, abból a vagyonból, ami az ő nevén volt. Lehet, hogy a családtagoknak ez nem lesz kellemes, de nem te vagy a hibás, hogy az apád eltitkolt előttük téged.

2013. szept. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Legyek álszent, de a feleség 34 éve nem tud rólam, gondolom nem fiatal, ez az egész nem az ő hibája és persze a semmiért magamat se akarom kellemetlen helyzetbe hozni, nem tudhatom a reakciót.
2013. szept. 13. 16:58
 20/21 A kérdező kommentje:
Kedves válaszadó, a történet ismerete nélkül szerintem ne kritizálj, aki ismeri a történetet még véletlenül se mondaná ezt rám, az pedig, hogy pénzleső vagyok, én nem zaklattam vagy zsaroltam soha pénzért, pedig hidd el, megérdemelte volna, de ha örökölnék utána, akkor arról nem szeretnék lemondani, mert szerintem én is a gyereke voltam, ha ezt ő nem is vette észre.
2013. szept. 13. 17:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!