Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megoldható-e ez a helyzet?

Megoldható-e ez a helyzet?

Figyelt kérdés
Kedvesem környezete, családja valamiért nem fogad el. Mindenhol nagyon szerettek eddig, nem tudom itt mi a baj. Tippelni tudunk csak: mert összeköltöztünk (30asok vagyunk bőven) mert nagyon szerették az ex-ét, mert túl önálló lett mellettem a párom, mert egyedül megoldok minden élethelyzetet és eddigi komoly problémát..? Viszont nekem kezd elfogyni a türelmem, nem szívesen mosolygok oda ahol tudom, hogy utálnak. Nem mondanám, hogy nem szeretem őket, én ennek ellenére szívesen mentem és mindig legszívesebben öleltem volna mindnyájukat (náluk nem divat a szeretet kimutatása), segítettem ha kellett (volt, hogy nem fogadták, elég csúnya módon) de én sajna ilyen lüke vagyok. Hétfőtől péntekig dolgozik a kedvesem, de szombaton a családjánál van, van, hogy vasárnap is. Én már nem szívesen megyek, (egy évig minden hétvégén ott voltam). Kezdek nagyon magányos lenni de nem akarom, hogy választania kelljen köztem és az anyja közt. Nagyon rossz ez neki, nem terhelném plusz még én is azzal, hogy elég volt, mostmár akkor velem foglalkozzon és tegyen rendet otthon, de hát... Tudom, ezt akarják elérni de nincs erre valami megoldás? Megbeszélni nem lehet, én megtettem és végigfutottam minden kört már. Van valami tanácsotok?
2013. jan. 26. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hat szia en nagyon hasonlo cipöben jartam en ezt tettem:

ha mar megbeszelni nem tudod vagy nem mered a baratoddal-(nekem baratnomm volt)akkor bizony reszleg megoldasokat kell csinalni mint pl: gondolom vannak barataid akihez jarhatsz többet ha ez nemigazan lenne jo akkor ha szeretsz moziba jarni az is jo , vagy filmezz otthon addig a lenyeg HA NEMAKARSZ MENNI ODA AKKOR NE MENJ MERT EBBE TÖNKRE MESZ HIDD EL!!

EZT CSAK ILYEN MODON LEHET KIKÜSZÖBÖLNI.ez van sajna.

mert ök pont azt varjak majd töled hogy elkezdesz rinyalni es akkor lecsapnak rad!!

improvizalnod kell.

2013. jan. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá a párodnál, hogy mi lehet a szülei problémája Veled, kérd meg, hogy érdeklődjön a szüleinél, hogy miért nem fogadnak el. Csak a párod tud rendet és egyensúlyt teremteni ebben a helyzetben. Így gondolom. Ha pedig így sem megy, állj a szülők elé és Te magad próbáld tisztázni a helyzetet.
2013. jan. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt csak a párod tudja elintézni. Minden hétvégén ott? Te jó Isten, én jóba vagyok az anyósékkal de a MINDEN hétvége borzalom lenne. Soha ne menj tönkre másért, főleg ha a másik nem áldozna érted. Ha nem szeretnek hát ne menj, a párod meg vagy elfogadja vagy nem.

Hazamenni minden hétvégén az iskolások szoktak, nem a felnőtt férfiak.

2013. jan. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha benned ez tüske, akkor az előbb-utóbb gond lesz a kapcsolatban, akkor is, ha most kímélni akarod a párod.

Nem kell választania az anyja és közted, az anyja nem választható az embernek, csak a párja. És pont emiatt is elvárható, hogy melléd álljon. Ezt joggal elvárhatod.


A menés-nem menésről: nem mondom meg, mit tegyél, csak annyi, hogy én sem megyek oda, ahol azt érzem, nem fogadnak szívesen. Tehát akkor egész egyszerűen nem megyek, és kész, én ebbe nem török bele lelkileg. Akikre nincs szükségem, és akiknek nincs szüksége rám, kölcsönös módon, azokkal nem foglalkozok, még ha rosszul esik is, hogy ilyenek.

2013. jan. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Legjobb megoldás hogy ne csinálj semmit!

A párodnak kell észrevenni, és elrendezni az ügyet, ha te valami rossz szót is szólsz rájuk, lehet hogy melléjük áll.

Ha meg nem lát tisztán dobd.

2013. jan. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a váűlaszaitokat! Féltem, le leszek hurrogva, hogy márpedig nekem kell mindent mindenáron tűrnöm, de kellemesen meglepődtem.. Jól esik.

Nos,míg nincs itthon én házi munkáim végzem, film, internet (pl. most)..Lefoglalom magam, de érzem, hogy vele szeretnék lenni.Beszéltem a párommal erről, nagyon bántja és nem érti ő sem mi bajuk velem, csak sakkozunk.. Megkérdezte december elején otthon az anyukáját és azt mondta, "olyan hideg, rideg kék szemem van és jobban is alkalmazkodhatnék". Sajnaos a szemem színével nemtok mit kezdeni. Az alkalmazkodás..hát...aki jobban alkalmazkodik nálam azt tv-ben kellene mutogatni. Pl. egy évig a gyerekemre rá sem kérdeztek, hogy csak egy példát mondjak én meg otthon hagytam mert nekünk át kellett menni. (18éves, elfoglalja ám magát) Most már hívnák mert szóvá tette párom de fiam már nem akar és én sem erőltetem. Kedvesemnek megmondtam: én nem fogom választás elé állítani, legyen ettől nyugodt. De azt értse meg, egyre nehezebb nekem ez az állapot. Mit mondhattam volna? Ne csináljak semmit? Annak örül a legjobban a párom, mert akkor "nincs gond"... Én még mindig úgy érzem neki kellene megoldania de nem merne szembe szállni. :( Na?

2013. jan. 26. 13:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Anyósod el van tévedve, nem a szem színét kell nézni, hanem a tekintetet. Egy meleg barna szemű embernek is lehet kígyó tekintete, sőt!

És szerintem, ami nem megy, továbbra sem kell erőltetni. Ami meg késő bánat... tudjuk.

2013. jan. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet , hogy az anyja csak a féltékenység miatt teszi azt amit tesz?Az, hogy a fia önállósul, elszakad otthonról, még ha már kész férfia is , egyes anyák oly maga mellett szeretnék gyereküket, hogy képes az ezt kiváltó felé negatívan irányulni. (fél, hogy téged, esetleg jobban szerethet...)

Ha megkérnéd a párod, hogy szóljon egy-smást az érdekedben az nem is biztos, hogy annyira jó ötlet, hiszen lehet csak letagadná, álszent módon rád célozgatna rosszhiszemüen. Próbáld megbeszélni a pároddal, kérd ki a tanácsát, hogy szerinte mit tegyél. Ha nem megy megoldani , akkor én is azt ajánlom, ezekre az időkre keress valami elfoglaltságot...

Sok sikert!!

2013. febr. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!