Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt sértődés a családban...

Volt sértődés a családban azért, mert ugyan azt a nevet adtad a gyerekednek?

Figyelt kérdés
Esetleg fordítva, hogy "ők" is ugyan azt a nevet adták, mint ahogy a te gyereked hívják?
2013. szept. 13. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Aki ezen megsértődik, az ostoba. Miért ne lehetne másnak is ugyanolyan nevű a gyereke, mint az én gyerekemnek?

Nem értem ezt a "különleges neve legye, attól lesz ő is különleges" mániát.

2013. szept. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Nem, mert nem adtuk ugyanazt a nevet. Én még azt is ki nem állhatom, ha az apa nevét kapja a gyerek. Főleg mikor a nagypapa, dédpapa, ükapa is ugyanaz volt. Komolyan nem lehet egy évszázadon át más nevet kitalálni? Miért kell egy egész családot ugyanúgy hívni? Szóval eszembe sem jutott volna mondjuk a tesóm gyerekéről, vagy az unokatesóm gyerekéről elnevezni a sajátomat. Ha a "kedvenc" nevemet adták volna, akkor sem adom ugyanazt. Bár nálunk nem volt kedvenc név, szinte az utolsó pillanatban választottunk egyet, amikor már tuti vol a neme. Nem gondolkodtunk ilyenben és olyanban is. Mikor kiderült a neme, akkor kapásból kizártunk minden nevet a családból illetve a baráti körből. Nem azért, mert veszekedés lett volna, hanem azért, mert millió név van, és nem hiszem el, hogy az embereknek csak ugyanaz jut eszébe. Azt sem akartam, hogy egy családi rendezvényen a Józsi! kiáltásra 5-en figyeljenek, elég az a 4, aki eddig Józsi (kitalált név, persze). Illetve a játszótéren sem akartam, hogyha a barátnőm kislányával játszik az enyém, és kiabálunk, hogy Zsuzsika!, akkor mindkettő fusson. Szóval nekem elképzelhetetlen, hogy a fél falut ugyanúgy hívják, mert az egyiknek megtetszik a név, és utána az összes többi is azt adja. Legyen ez családon, vagy baráti körön belül.
2013. szept. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Volt, de nem adták ugyanazt a nevet... Éppen ezért...


Nem sajat gyerek, hanem unokatesóknál volt még hajdanán.


A) család kitalálta a nevet, elárulták, hogy mi lesz ha fiú, mi, ha lány kb egyszerre votak terhesek B) anyukával.

Persze a B) gyerek előbb született, megkapta az A) által választott nevet.

A) családban végül más nemü gyerek született (akkr még nem tudták csak szüléskor, hogy mi lesz) de ennek ellenér örök harag...

Sógórnők, de a köszönésen kívül 38 éve nem beszélnek, pedig 2 km a távolság köztük..

2013. szept. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Nem unokatestvéreknek például nálunk ugyan az a neve, de más, hogy becézik ebből soha nem volt gond.
2013. szept. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem sértődnék meg ha a családban valaki így tenne, bár furcsának találnám, hogy a rengeteg névből pont azt választották. Én biztos nem adnék a gyerekemnek olyan nevet, ami már használatba van családon belül, mondjuk így másodunokatesó körig.
2013. szept. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!