Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti nem szóltok rá a...

Anyukák! Ti nem szóltok rá a gyereketekre, de akkor mire fel a sértődés, ha más megteszi?

Figyelt kérdés

Először is a legfontosabb: TISZTELET a kivételnek. De a legtöbb anyuka nem szól rá a gyerekére, de amikor a másik rászól (legyen az egy idegen, ismerős, mindegy) akkor megsértődik, hogy az ő gyerekére senki ne szóljon rá.

Példa: egy hivatalban voltam, nem voltak sokan, ezért leültem egy kihelyezett kanapéra. Akkor odajött mellém egy kisfiú, és elkezdett ugrálni a kanapén. Anyuka szemben üldögél, látja, hogy zavar, de nem szól a gyerekre. Nem szeretek más gyerekére szólni... Inkább arrébb mentem. Buszon lábrugdosás, visítás, hiszti. Még ezeregy példa van. Félreértés ne essék, nincs bajom a gyerekekkel. De miért nem lehet rájuk szólni, ha ilyeneket csinálnak? Mi a megoldás?



2013. aug. 10. 15:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem az a ritka kivétel ha nem szólnak. Ha pedig ilyet látsz, akkor anyukának szóljál.
2013. aug. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Sajnos hiába szólok, leragad ott, hogy mertem szólni. És onnantól csak azt kántálja, hogy miért szólok rá a gyerekére? Ezért megyek inkább arrébb mostanában.


Hozzáteszem, a hivatalban lévő anyuka teljesen normális kinézetű, magyar nő volt.

2013. aug. 10. 15:50
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Mai világ ilyen. Eltorzult. :( HA a gyerek egyest kap megy a szülő és megveri a tanárt... No comment... Ezt én se értem, így nem is megyek ilyen buta szülők közelébe ha tehetem.
2013. aug. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Én a napokban majdnem komoly balesetet szenvedtem 2 kislány miatt a bringaúton ( ők is bicajoztak, mindkét sávban, egy beláthatatlan kanyarban, kis hídon, én lefelé jöttem, szerencsére elővigyázatosan). Anyuka a gyerekek után 15 méterre jött. Amikor elmondtam neki, hogy talán neki kellene ilyen szakaszokon előre menni, minden voltam, csak rendes ember nem.
2013. aug. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%
Első vagyok, miért is lettem lepontozva? Szerintetek az anyák többsége nem neveli a gyerekeit? Az pedig, hogy az anyának szóljál, azért írtam, mert te hiába szólsz a gyereknek, te nem fogod tudni megnevelni, az anyjának kell szólni, hogy vegye észre magát.
2013. aug. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Én rászólok egy gyerekre, ha hülye. És kicsit sem hat meg, hogyha ez a kedves mamának nem tetszik. Maximum elküldöm őt is melegebb éghajlatra, hátha ott megtanulja megnevelni a saját kölykét.
2013. aug. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Nálam egy anyuka a babakocsijával kivágott elém az úton mikor biciklivel mentem, nekimentem a babakocsinak, de én voltam a hülye szerinte... Terhesen is szörnyűek a nők, de amikor gyerekkel vannak, dupla effekt.
2013. aug. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Aki ismeri a régi típusú MZmot vonatot, akkor ismeri boxok milyenségét is. Már elég sokat átütött a szomszéd box kis családjának kisgyermeke, mire egyszer „visszaütöttem“. Érdekes módon nem lettem megmondva anyucinak és az ütlegelés is abbamaradt.
2013. aug. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

" az anyjának kell szólni, hogy vegye észre magát."


Sajnos sok esetben ez nem megoldás, mert tényleg durván szoktak visszaszólni. A játszótéren láttam még érdekes jeleneteket, nagyon sok gyerek (és nem a picikékre gondolok, hanem a nagyobbakra, akik akár már iskolások) nem tud viselkedni, nem képesek másokkal együtt játszani, a játéknál türelmesen sorba állni. Na és pont az ő szüleik azok, akiknek semmiért nem lehet szólni, sőt szerintük a gyerekük aki mindenkinek kicsavarja a kezéből a kislapátot, fellöki a csúszdára várakozókat az nem neveletlen, hanem csak "életrevaló". És még büszke is rá anyuci, mert szerinte manapság ez kell az érvényesüléshez. Az ilyenek mit tudsz megmagyarázni???

2013. aug. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
29%

Teljesen egyetértek, egy dolog nem világos: buszon hiszti ellen mit javasolsz? Attól hogy rászólok, attól még nem hagyja abba. Ha valami olyanért hisztizik amit nem szabad (az esetek 99%-ában) akkor csak azért nem fogom neki engedni, mert hisztizik.


A többi esetben pedig kérd meg a gyereket szépen, mosolyogva hogy ne ugráljon/rugdosson/ordítson stb. Ha nem hagyja abba, szólj az anyukának. Ne törődj vele, hogy megsértődik.

2013. aug. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!