Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a kategóriában az...

Ebben a kategóriában az embereknek szövegértelmezési problémáik vannak?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor làtom, hogy valaki feltesz egy kèrdèst, ès teljesen oda nem tartozó vagy ellentètes választ kap, esetleg nem is magára a kèrdèsre felelnek neki.


Ennek egyik tipikus pèldàja, amikor egy fiatal leírja, hogy menekülne otthonról, de egyszerüen nem talál állást, mire hatmillióan azt válaszolják, hogy menjen el dolgozni. Mimtha szerencsètlen nem leírta volna, hogy már a buditakarítást is elvállalná...


Ugyanígy, ha a kèrdèsben megszólítanak egy korcsoportot vagy adott helyzetben lèvöket, biztosan teljesen más emverek válaszolnak. Pl. volt egy kèrdès, hogy "30 felettiek, ti mèg otthon èlösködök", mire egy csomó 22-25 èves kikèrte magának, hogy ö màr règ elköltözött...


Itt most szövegèrtelmezèsi problèmák vannak, vagy csak sokan szeretnek okoskodni?


2013. szept. 15. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Én szinte minden 2. kérdésnél ezt tapasztalom. Mintha az emberek lusták lennének elolvasni az egész szöveget. Egy mondatot elolvasnak és azt meglovagolják.
2013. szept. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Én is sokszor visszakérdeztem már, hogy miért szól bele, ha nem a lényeget ragadja meg, ha meg beleszól, miért nem a kérdésre válaszol. De ez ugyanúgy igaz a hétköznapi kommunikációra is.
2013. szept. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Van ilyen, tovább kell görgetni. Nem az MTA levelező tagsága van általában jelen.
2013. szept. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Frigg ***** válasza:

Vagy azért, mert valóban szövegértelmezési problémákkal küszködnek, vagy ahogy már írták előttem, lusták. Engem is rettenetesen fel tud bosszantani, amikor pedig megjegyzem, rögtön jön a lepontozás...


23/N

2013. szept. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, elég gyakori.


"Férfiak véleményét kérném arról, hogy (...)"

"Én ugyan nő vagyok, de..."

2013. szept. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!