Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudja ezen túltenni...

Hogyan tudja ezen túltenni magát egy "gyerek"?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, szüleim pár hónappal ezelőtt majd 30 év házasság után csúnyán összevesztek. Igyekeznek nem ránk zúdítani a dolgot. Véletlen hallottam meg egy beszélgetést, a fürdőszobából. Elmondhatatlan az amit éreztem. Szóba jött megcsalás és válás, illetve őszinte érzelmek arról, hogy is telt ez a sok együtt töltött év. Ezután három napig csak sírtam. Nem tudtam magamhoz térni, hova lett a szép kis békés családunk? Pár héttel később úgy tűnt kezd minden rendben lenni, aztán valami miatt megint veszekedtek, ajtócsapkodás, és ennyi. Minden egyes telefoncsörgésnél, ajtócsapódásnál a szívem szorul össze, egyszerűen úgy érzem nem tudok megküzdeni a fájdalommal. Anyu szenved, van hogy amikor hazaér látom rajta hogy sírt, eleinte alig aludt, én meg csak abban bízom, hogy egyszer felébredek és rájövök ez nem is velem történik. Mivel hivatalosan mi, testvéremmel nem tudunk az eseményekről nem tudom mivel segíthetnék azon kívül, hogy amennyit lehet anyu mellett vagyok, ne érezze magát egyedül, ne gondolkozzon annyit, és látszik hogy jól is esik neki. Hogyan lehet ezt könnyebben feldolgozni, mit csinálják, hogy ne szorongjak, újra tudjak mosolyogni, és ne rezdüljön össze a gyomrom minden hívásnál (apu vidéken dolgozik). Most azt kívánom bár ne tudnék tényleg semmiről... az évek során sosem volt komolyabb vitájuk, azt hittem a mi családunk tökéletes, és most szépen összedőlt az én kis kártyaváram és nem találom az alapokat. :(
2009. nov. 4. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég felnőtt vagy ahhoz, hogy felnőtt számba vegyenek. A helyzet mégsem kilátástalan. A szülők nemcsak egymásnak tartoznak a hűséggel és kitartással, hanem a gyerekeiknek is. Én bevárnám, mig hazajön az apa és valami indokkal leültetném a családot egy asztalhoz. Kiteriteném a lapjaimat, hogy lássák: mindent tudok. És mindenkinek szint kellene vallania. Ott és akkor ezt meg kellene beszéni négyesben /szülők és gyerekek/. Ebben a helyzetnem el kell, hogy dőljön a kérdés jobbra, vagy balra. Ha nincs más, mint a szakitás, el kell fogadni. De ha va remény, segiteni kell a szülőknek, hátha megmenthető a házasságuk.
2009. nov. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Együttérzek veled!

Régen én is voltam ilyen helyzetben mint te, igaz én még tényleg gyerek voltam. Emlékszem erre a szívszorítós ajtócsapódásra, telefonra stb...

Tenni sajnos semmit nem tudsz, de szólj nekik róla hogy tudod. Beszélgess mindkét féllel, és próbáld mindkettőjüket ugyanúgy szeretni tovább! Ítélkezni nem szabad egyikőjük felett sem, ezt nekik kell elrendezniük.

2009. nov. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

10-11 évesen éltem át hasonló helyzetet csak apu igyekezett mindent ránkzúdítani és azzal fenyegetett minket h öngyilkos lesz..hm.mimeg elhittükneki..és még sajnáltuk is..pedig nem egyszer csalta meg anyut..

azóta én anyummal élek boldogan..anyuddal beszélgess sokat éreztesd hogy támogatod őt,segíts neki lassacskán új párt taláni..aztán fel a fejjel..és a legjobbakat :)

13/l

2009. nov. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazából a kapcsolatunk sosem volt olyan közvetlen, hogy letudjak velük ülni, ilyenekről beszélni. Az én, saját lelki gondjaimat is csak nagyon ritkán tudom feltárni előttük. Sokan azt tanácsolták inkább maradjak csöndben és várjam meg amíg ők, a mi befolyásunk nélkül el nem rendezik a dolgaikat. De ez piszkosul nehéz és úgy érzem senki nem érti meg mit élek át. Csak egy-két embernek beszéltem róla... az állítólagos legjobb barátnőim észre sem veszik, hogy két hónapja nem mosolyogtam, ez pedig csak még jobban nehezíti a dolgot... Minden egyes békülésnél szeretném azt hinni, hogy ez volt az utolsó, hogy vége, hogy tiszta lapokkal kezdik. Anyu részéről látom is a hajlamot, és azt hogy szenved miatta, hogy küzd még a házasságukért. Apuval nehezebb. Ő egy makacs ember, keveset is találkozok vele, nem tudom hogy látja, van e még esélye kettejüknek... szeretném azt hinni, hogy legalább megpróbálják helyrehozni. Néha olyan érzésem van, mintha apu azt hinné tartozik nekem valamivel. Elhalmoz apró ajándékokkal egy ideje, egyfolytában ölelget ilyesmik... ez mondjuk fél éve még jól is esett, de most már nem tudom, hogy csak búcsúnak szánja, vagy mert így próbál könnyíteni a lelkiismeretén. Annyira fáj!:'(
2009. nov. 4. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!