Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a kapcsolatunkro...

Mit gondoltok a kapcsolatunkrol? Van vajon jovoje?

Figyelt kérdés
Kulfoldon elunk a parommal, o eljegyzest szeretne, gyerekeket, csaladot. 1,5 eve vagyunk egyutt, itt ismerkedtunk meg. Vannak problemak a kapcsolatunkban, fokent a penz miatt. En szeretnek hazamenni es erre gyujteni, o pedig minden penzt elszor. Ha meg akarom beszelni, csak sertodes van belole. Tegnap nezegettem az allasokat Magyarorszagon, mindenhova minimum kozepfoku vegzettseget kernek. Neki 8 altalanosa van. Lett volna lehetosege egy nyelvtanfolyamra, heti egyszer 3 ora. Ezutan tovabb lehetett volna tanulni, megszerezhette volna itt is az erettsegit, szakmat. De nem ment el, mert o faradt. En mentem volna, de nem tudtam megoldani a munkahelyen. Ot elvitte volna a fonoke. Gondolom ha hazamennenk, akkor is faradt lenne iskolaba menni, igy pedig meg szalagmunkara sem nagyon veszik fel. Raadasul nem tudom, otthon hogy fogunk megelni, ha neki igy sincs soha penze. Kulon kasszan vagyunk az en keresemre, mert mikor kozos volt, minden penzem elment, holott en mindig is tudtam felrerakni. O nem tud, bar az o fizetese joval tobb, mint az enyem. Probalkoztam, beszeljuk meg, mire koltott, mi az, ami nem olyan fontos, irjuk fel, olyankor sertodotten otthagy, hogy hagyjuk, aztan durcas napokig. Masik problema, hogy addig minden szep es jo, szeret es imad, amig ketten vagyunk. Nem nagyon voltak barataim, fokent a nyelvtudas hianya miatt, most, hogy jol megy a nyelv, mar vannak. Ha szeretnek elmenni baratnokkel valahova, pofakat vag, ha telefonalok valakivel, rogton szidni kezdi, hogy xy miert is idiota, vagy pedig biztos szerelmes vagyok bele. Amugy en mindenkinek tetszem szerinte, mindenki engem akar. Tagadja, hogy feltekeny lenne. Nem mondja ugyan, hogy ne menjek sehova, de latom, hogy puffog, rossz erzessel megyek el, elveszi az ember kedvet. 8 honap alatt egyszer mentem el bulizni, azt egy honapig hallgattam, holott semmi rosszat nem tettem. Sosem adtam erre a viselkedesre okot. Mindenre feltekeny, amivel/akivel torodom, meg a kozos allatainktol is sajnalja az idot. Szerinte tul sokat foglalkozom veluk. Valakinek pedig kell, ha o ehhez is tul faradt. Egyedul a szuleim kivetelek, akikkel gyakran telefonalok, de ha hazamennenk, felek, ez is valtozna. Neki nincs csaladja. Sajnalom feladni ezt a kapcsolatot, mert iszonyu nagy szerelem volt, es tenyleg torodik velem, szeret engem, de akkor jo a kapcsolatunk, ha en mindig rajta csungok. En viszont igenylek mas emberi kapcsolatokat, ugy erzem, uralkodik rajtam. Addig voltam jo, amig szerencsetlen voltam, nem tudtam eligazodni ebben az orszagban, akkor o lehetett a hos, aki segit nekem. Amint egyedul onalloan boldogulok, az mar nem jo neki. Mit tennetek a helyemben? Van kozos jovonk szerintetek? En 26/N vagyok, a parom 28.
2013. szept. 18. 10:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Menekülj ebből a kapcsolatból. Már most zsarnokként viselkedik, milyen lenne később. Ez az ember soha nem fogja előrébb vinni a kapcsolatotokat, téged is mindig vissza fog rántani ha hagyod. Most még, gyerek nélkül kellene változtatnod és szakítanod vele.

Egyébként is azt írtad iszonyú Nagy szerelem volt. Így múlt időben fogalmaztál. Szerintem te is pontosan tudod a választ a kérdésedre.

Dönts okosan, a jövőd a tét!

2013. szept. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Neked van eszed, neki nincs.

Te fejleszted magad, ő meg fáradt.

Te tudsz bánni a pénzzel, ő nem.


MENEKÜLJ!

2013. szept. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
ha ennyire nem passzoltok, akkor hosszútávon túl sok értelme ennek így nincs...
2013. szept. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy az írásodból egyértelműen kiderül, mennyire klünböző az élethez való hozzállásotok. Hosszú távon egy ambíciózusabb ember nem tud együttélni egy olyan valakivel, aki nem is akar előrebb jutni, fejlődni. A házasság pedig nem csak szerelem, hanem egy közös út, közös célokkal, vágyakkal. Pl. ha összeházasodnátok, akkor gondolom szeretnéd megalapozni úgy az életedet, hogy legyen saját autó, ház, gyerek, normális életkörülmények. Ezeket úgy nagyon nehéz megvalósítani, ha a partnered visszafog a fejlődésben, és neki igénye sincs rá. Folyamatos konfliktusforrás lenne, nem csak anyagiak miatt, hanem a különböző szemlélet miatt. Olyan társat keress, aki támogat a fejlődésben, motivál, bíztat, nem pedig visszatart téged is.

A másik dolog, ami nem fog szerintem megváltozni, hogy uralkodni szeretne rajtad. Külön személyiség vagy, külön ember, és teljesen normális igény, hogy legyenek barátaid, ilyen az emberi természet, ez mindenkinek jár. Gondolt át, mit vársz egy kapcsolattól, egy házasságtól, a jövőtől. Ha azt érzed, vele nem tudnál kiteljesedni, vagy sok olyan dologról le kellene mondanod, amire vágysz, akkor nem ő az igazi a számodra.

2013. szept. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Abból amit leírtál egyértelmű a válasz, hogy nincs közös jövőtök. Te haladni szeretnél az életben, takarékoskodni, jutni valamire és hazaköltözni, ő inkább élni szeretne, nem érdekli a haladás és ide se akar jönni. Nagyon különböztök, az csoda, hogy idáig együtt voltatok. Változásra ne számíts ezzel kapcsolatban. Vagy elfogadod, hogy így éltek, vagy ha másként szeretnél, akkor kezdj új életet nélküle.

A féltékenysége se normális. Önbizalomhiánya van a párodnak, ezért féltékeny még akkor is ha nincs oka rá. Ezen se tudsz változtatni, maximum ő, egy szakember segítségével. Kérdés, hogy akarja-e. Ha nem, akkor itt újra egy válaszút, akarsz-e így élni vele, vagy egyedül új életet kezdesz.

Az, hogy neki nincs családja, szintén felveti a jövőt illetően azt a kérdést, hogy ha nincs előtte normális modell, nem tanulta meg, hogy s mint, akkor nehezebb dolgod lesz vele feleségként és anyaként. Ez önmagában nem baj, hisz mások is vannak így, csak az kérdés, hogy fentiek függvényében megéri-e ez neked, vagy kérdezhetjük úgy is, hogy a párod megérdemli-e ezt a sok belefektetett energiát, időt és munkát.

2013. szept. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Felteszed a kérdést, hogy van-e közös jövőtök, aztán ideöntesz egy szövegfolyamot, amiben egyetlen pozitívum sincs, mert amit annak láttál, most már azt sem látod annak.


Szerinted?

2013. szept. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az általad leírtakból egyértelműen kitűnik,hogy te magad is pontosan tudod,mennyire nincs értelme ezt folytatni.A válasz adott tehát,döntened neked kell.
2013. szept. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Van benne pozitivum, megpedig hogy szeret engem. Nem sok erzelmileg viszonzott parkapcsolatom volt eddig. De valoban sokkal tobb a negativum. Eleinte nem tunt fel, mert gondoltam, amirol beszel, azt meg is akarja valositani. De o csak almodozik es nem tesz erte. Telen nem volt penzunk, neki lett volna egy ejszakas meloja, de persze nem ment el. Az en felretett penzembol eltunk. Most is mondta, igy nincs penze, ugy nincs penze, van egy hetvegi munka, elmegy oda. De nem ment. Bar en mondtam neki, hogy nem tobb penz kellene, hanem a meglevot beosztani. Meg o pl. akar hazat venni otthon, mert o mar tudna 500 ezerert (amit ketlek egyebkent is, de ha megis, az milyen lehet?). Hiaba mondom neki, hogy ha vesz egy lelakott hazat a pusztan, hogy legyen hova hazamenni, attol meg arra evkozben van egy csomo fizetnivalo. Semmikepp sem eri meg egyebkent sem. Ha kulfoldon van, ki lehetne adni, de ki fog kivenni egy ilyen hazat? Ha hazamennenk, biztos rengeteg munkalehetoseg van a puszta kozepen, es ingyen fuvaroznak minket dolgozni. Nagyon el van tevedve bizonyos dolgokban. Na nem mintha lenne penze hazat venni. Volt, hogy tobb 100 ezres telefont akart vetetni velem elofizetesre, marmint hogy az en nevemre kossuk, mivel nekem vannak hozza papirjaim. Nem mentem bele, mert nem tudom garantalni, hogy mindig lesz penz fizetni. Telen eleg gyer a munkalehetoseg. Vagy pl. azt mondta, o eltartotta a volt baratnojet. Kesobb kiderult, a lany szuleinek a hazaban laktak, tehat azert olyan temerdek eltartanivalo nem volt rajta. Marmint ha fizettek egyaltalan a rezsibe, mert azt mondta, sokszor etelre sem jutott. En csak nem akarok ilyen eletet, egy penzugyileg ennyire felelotlen emberrel. Csak nehez, mert azt hittem, o lesz az eletem parja, olyan szepen indult. Nem felteteleztem, hogy a szoveg mogott nincsenek tettek
2013. szept. 18. 12:35
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig nem nagyon voltak viszonzott szerelmeid, komoly kapcsolataid, akkor nincs sok összehasonlítási alapod. Ha valaki igazán szereti, tiszteli a másikat, akkor nem éli fel a pénzét, tiszteli, nem zárja kalitkába, nem uralkodik felette. Biztos Szeret, de csak a maga módján, és nem úgy, ahogyan te szeretnéd, hogy szeressen.
2013. szept. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagy melléfogás lenne vele maradni, mert az egyetlen pozitívuma sem igazán pozitívum. Ha tényleg szeretne akkor tanulna, miattad, a közös jövő miatt, megpróbálna spórolni, és nem szívná a véred? Hol is van itt a szeretet?
2013. szept. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!