Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan jut ideje a nőknek...

Hogyan jut ideje a nőknek napi 8 óra munka után egy kertes családi ház fenntartására, főzésre, mosásra, takarításra, vasalásra, és mellette még gyereknevelésre is?

Figyelt kérdés
Olyan teljes munkaidőben foglalkoztatott édesanyák válaszára lennék kíváncsi, akik nem lakásban, hanem egy elég nagy családi házban élnek.
2013. szept. 18. 17:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Sehogy... :D

Mondjuk én 12 órában dolgozok 3 napot, aztán meg 3 nap pihi... a férjem is sok mindent megcsinál, így megoszlik... ilyenkor gyors kaja, vagy hozatok. Vagy amikor pihenős vagyok, több adagot főzök, és lefagyasztom.

A többiben a pihenőnapjaimon próbálom magam utolérni. Vasalni mindig csak másnapra vasalok. A mosás nem nagy kunszt, szétválogatni a szennyest kb 5-10 perc, egy adag kiteregetése szintén annyi. Este bepakolom a gépet, lefekszem, reggel kiteregetek. Megy be a következő adag, a párom délután kiteregeti.

2013. szept. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk van egy férjük, aki segít!
2013. szept. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Én gyerekként írom le (már 28 vagyok), amit láttam: sehogy. Anya egy bankban vezető beosztásban dolgozott javarészt, de mióta iskolás lettem, kb ugyanaz volt mindig a helyzet, függetlenül attól, hogy mi volt a titulusa.

Kert? Apám a zöldséges részt karban tartotta, a virágoskert egy merő dzsungel volt.

Mosás? Hétvégente, automata mosógép, állandóan ment.

Vasalás? Mielőtt felvette aruhákat, akkor vasalat, egyébként egy hatalmas kupacba gyűlt mindig a száradt ruha, szinte onnan öltözködtünk, de a hajtogatni-való azért legtöbbször meg lett csinálva, csak a vasalnivaló nem.

Főzés: este 7 után esett haza általában, egyszerű kajákat csinált, de úgy, hogy hétvégén mindig nagy adag volt, így hét közben csak akkor lett csinálva valami, ha az elfogyott. Apám főtt kaja mániás ugyanis, a hideg nem volt jó. Amikor kifejtettem, hogy utálom a menzát, és szeretnék otthon enni, ha azt úgyse eszem meg, nem tettem zsebre, amit kaptam. Finoman szólva az volt a lényege, hogy a f..sz fog állandóan főzőcskézni, hogy nekem legyen mit ennem.

Takarítani sose takarított, csak ha már "égett a ház". Ennek köszönhetően az összes ünnepet sikerült megmérgeznie, mert természetesen 1 nap alatt akart többfogásos lakomát, és a 100 nm házról többhavi koszt levakarni.Ő idegbeteg lett, a vendégek du. 3-4-kor kaptak ebédet stb. Erre emlékszem a gyerekkoromból.

Nevelni? Soha nem kérdezték ki a leckémet, nem foglalkoztak velem, ha kimentem hozzá, amikor kint cigizett, hogy beszélgessünk (középsulis voltam már akkor), ráförmedt, hogy hagyjam már békén, mert neki is jár egy kis szusszanás.

Amikor már nagyobb voltam, 11-12 éves, már én takarítottam suli után péntekenként: fürdőszoba, porszívózás, bent portörlés, portörlés, viráglocsolás, meg hajtogatás. Vasalni szinte csak ő vasalat a ruháit reggelente, mikor fölvette. A ház előtti kis előkertet is én gyomláltam, meg kapálgattam. Később már számon is kérték rajtam ezeket teendőket. Szóval az én anyám így oldotta meg ezeket. Nem hibáztatom, bár nem esett jól, amikor azt mondta egyszer, hogy a munkája a legfontosabb, mert abból van a legtöbb öröme. Biztos nem tipikus, csak sajnos nem ritka, hogy valaki 6-7 körül ér haza anélkül is, hogy vezető lenne...Apám általában kint volt az udvaron, az állataival (csirke, kacsa) molyolt.

2013. szept. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%
Mondjuk normális férjet választanak, Tudod, ki milyet szakít, olyat szagol.
2013. szept. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A hármas válaszolónak: nagyon sajnálom, hogy ilyen gyerekkorod volt. Megkérdezhetem, hogy édesapád mivel foglalkozott? Ő is sokat dolgozott?
2013. szept. 18. 17:50
 6/17 anonim ***** válasza:
42%
A kacsán nincs is moly mert vizes a moly jobban szereti szárazon
2013. szept. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Bocs de en is csak a gyerekkoromrol tudok irni ha nem gond.



Anyukám 100 az egyben. (az a csoda hogy még él)

Gyerekként az onálloságra lettunk nevelve pláne mikor hugom megsuletett harmadiknak. Konkrétan 8 eves voltam ekkor es már én os pelenkáztam. Anyuek mindig válalkoztak,tehat orultek volna ha csak 8 ora lett volna az a 8 ora...

Reggel mikor felebredtunk anyu mar a szállodában vagy kesobb vele párhuzamosan a cukraszdaba volt. Az uzsi penz kikeszitve. Magunktol keltunk,oltoztunk,indultunk iskolaba. Anyum reggel 7-tol este 8-9-ig nem volt otthon. Delutan ha hazaertunk haaugrott kb egy orara higy megnézze élünk-e. De volt hogy suli utan bementem én a cukiba hozzá hogy onnan elmenjek hugomert az oviba es onnan haza.10 éves koromtol a családi házban (kb 200m2) 80%-ban én takaritottam. Batyam azert nem mert fiu a hugom megazerr mert meg kicsi volt. Hétvégén volt az hogy reggel 9-kor hazaugrott anyum a maradekkal amit a vendegek meghagytak vagy hazatelefonalt hogy x orakkor menjek be a cukiba/szallodaba mert fozott ebedet es vigyem haza a gyerekeknek.


A cukis/szallos élet elott állatos project volt....3ezer tyuk utan mi is szedtuk a szaros tojast es mostuk kint -10fokban telen a hideg vizben.(ekkor még hugom.nem volt meg)..

Anyum jelenleg reggel 7kor kel, megeteti az allatokat (mert az megint van) elmegy a szallodaba (mos,szobakat takarit,vasal,ha olyan van főz,vendeget fogad,kerteszkedik) aztan ha jut ido kimegy a nagy ertbe ahol minden letezo zoldseget tavasszal elultet es azt kapalja,ontozi este 10 korul ér haza de furdes utan a tv elott is szokott vasalni. csaladra/szallodas cuccot egyarant. En mar nem lakom otthon. batyam szokott segiteni fuvet nyirni meg apamnak segit,aki vegulis ennek az egész örületnek a kiötlője. A "fiuk" mikor ugy van kimennek betonozni,épitkeznek mikor mit,de a legritkabb esetben takaritanak...

Ugyhogy az Én Anyám egy csoda teremtés,mert erőn felül megcsinál mindent,tudjuk h rossz volt neki h egy ido utan nem lehetett velunk annyit mint amennyit szeretett/szerettuk volna,de nalunk mindenkinek ki volt adva a "feladat!...mondjuk ugy hogy meglettunk tanitva rA hogy meglássuk a munkát.

2013. szept. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

3as

ugyanilyen életem van....magamra ismertem, ahogy édesanyádról írtál.

csak nekem az anyai rész jutott az írásodból.

nagyon bosszantó tud lenni, hogy semmire sincs idő, egy teljes munkaidős állás mellett.

2013. szept. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy 5 szobás családi házban lakunk, nagy kerttel. A testvéreim idősebbek, így ők néha besegítenek a főzésbe ( az egyikőjük szakács).


Anya 5kor kel, reggel elmosogat, mos, vasal és lent takarít. Kb kétnaponta főz. Fél 8-tól, négyig dolgozik. Ha haza ér, vagy a reggel elkészített kaját esszük, vagy a tegnapit. Nyáron ugye a kertet,az udvart is gondozza. A másik testvérem ehhez ért, szóval ő ebben segít. Én általában feltörlök, porszívózok, a felső szinten elpakolok. Anya kb 10 körül fekszik le aludni..


Apukám 5 éve halt meg. 18/L

2013. szept. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
29%

3-as vagyok. Apukám köztisztviselő volt normális munkaidő, normális beosztás, de őt lekötötte, hogy volt kertünk, állataink.

Most, hogy már felnőtt vagyok, dolgozok, nem ítélem el anyát, de összeszorult a szívem, mikor láttam, hogy a titkárnőnk mennyit foglalkozik a 3 gyerekével, hogy ő a családjának él. Ok, ő 4-kor eldobja a ceruzát...

Én egyelőre szerencsés vagyok, mert rugalmas a munkaidőm, de rengeteget kell dolgozni. Viszont tudom kényeztetni a páromat azzal, hogy reggel ágyba viszem a teáját, elkészítem a cuccát reggel, este "megetetem", főzök úgy, hogy közben dolgozok, eljárok napi szinten tornázni stb. reggel fél 6-től este 10-11-ig tart a napom. De el se tudom képzelni, hogy oldom meg, ha gyerekünk is lesz. Szeretnék vele foglalkozni, minőségi időt tölteni a családdal, de hát basszus valamiből élni is kell...Lehet, hogy az lesz, hogy kompromisszumot kell hozni, hogy mi éri meg jobban: a pénz, amit egy takarítónő elvisz, vagy az együtt töltött idő...Ja, és max. lakásban gondolkodok. Szép é jó egy kertes ház, de nem akarok nyugdíjig hitelt nyögni, meg éjjel -nappal otthoni munkával gályázni, a gyereket meg nem cselédnek nevelném. Inkább nem is gondolok bele ezekbe, ha nem muszáj :D

2013. szept. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!