Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nehéz anyagi helyzet, de ez...

Nehéz anyagi helyzet, de ez az utolsó évem. Mindent a családért, és mondjak le róla?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok a középiskolában.

Hatalmas összegeket kellene kifizetnem az utolsó évben (kb. 80-100ezer ft-ot 3 hónap alatt) Ugyan dolgozok diákként havi 40ezer ft-ért, DE

Édesanyámnak minimális bevétele van, amit a tanfolyamon kap (munkaügyin keresztül). Decemberig nem tud vállalni bejelentett munkát, mert akkor vissza kellene fizetnie a tanfolyam árát (ha esetleg közben felvennék valahova).


Elvagyunk maradva pár csekkel, és hitelkártyáját is használja. Többször kérdeztem, hogy mi legyen, részt vegyek-e a szalagavatón, táncoljak-e, mire elkezdte sorolni h ő nekem nem tud segíteni, mert nincs pénze.

Azt mondta, ha akarok, táncoljak...majd lesz valahogy!



Mit javasoltok? Életemben egy ilyen van, a többiek arra buzdítanak, én is szeretnék táncolni, de hát a pénz....



2013. szept. 6. 10:40
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
7%

Azt, hogy ebben a helyzetben maradj ki belőle.Önként. Szólva az édesanyádnak.


Egyébként ilyen helyzetekben derül ki, hogy mi fontos: család, vagy a te dolgod.


A lányom még csak elsős gimis, és tavaly számunkra gond volt előteremteni a kirándulást, és ő maga jött, hogy nem szeretne menni, mert...

Nekem mint szülő, végtelenül jó esett, hogy látta és mélyen átérezte ezt a helyzetet.

2013. szept. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
12%

* átérezte ezt a helyzetet és döntött-jól.


Az már egy más kérdés, hogy egy váratlan csoda fojtán mégis csak eljutott az utolsó pillanatban:DD

2013. szept. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
84%
Nagyszülők, apukád, rokonok, vagy valaki a családból nem tudna segíteni?
2013. szept. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
86%
Nem hiszem hogy maga a tánc vinne el 100.000 Ft-ot!
2013. szept. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem ezen nincs mit gondolkodni. Ha nincs pénzetek, nincs és kész, nem tudsz mit tenni. És 3 hónap múlva se lesz. Nem beszélve arról, hogy a szalagavatót nem utána kell fizetni. Nekünk közben jöttek a költségek. Ruha foglaló, tánctanár, kosztüm, cipők (tánchoz fehér, kosztümhöz fekete - fehér cipőm nem volt, a fekete pedig nem volt elég elegáns). A végén persze jött a maradék. A szalagavató előtti héten kozmetikusnál arctisztítás, gyantázás, fodrásznál hajfestés. A ruhát is fizetni kellett, mert júliusban csak a foglalót fizettük. Ja igen, a legtöbb ruhát ilyenkorra már lefoglalják, szóval nem is biztos, hogy találnál, ha mégis táncolsz. Nekem még másik ruhám is volt, mert keringőztem is, meg charlestont is táncoltam, azt külön varrattuk. A szüleim az elejétől kezdve tételesen felírtak mindent, hogy mi mennyibe került. Még a fodrászt is, bár oda amúgyis jártam havonta-kéthavonta festetni. Sminkesnél nem voltam amúgy, mert szenvedélyem a smink és magamnak csináltam, minden profi eszközöm megvan hozzá. Összesen 136 ezer forint ment el a szalagavatóra júliustól december közepéig. Szóval ez ilyen sajnos. Nálunk is voltak, akik nem táncoltak, vagy csak egyet, de mondjuk smink meg haj nélkül jöttek el, mert arra már nem telt. Meg kölcsönkért cipőben táncoltak, stb. Volt, aki magának varrta a kosztümöt, mert nem tudta kifizetni a varrónőt. Szóval végülis meg lehet oldani szűkösen is, de nem egyszerű.
2013. szept. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
59%

A középiskolát abba ne hagyd! Tanulj, érettségizz.


De! Táncolni nem muszáj. Nem ezen múlik, hogy érettségizhetsz-e.


Szóval én a helyedben maradnék a suliban, és törekednék a minél jobb eredményre, hogy kitörhessek ebből a helyzetből. De mindenféle olyasmit, ami extra kiadásokkal jár, hanyagolnék. Amúgy szó szerint ezt is tettem, én sem táncoltam. A szalagtűzésen persze részt vettem egy sima fekete nadrágban és matrózblúzban (ezek úgyis voltak a kötelező ünnepélyek miatt), és kész.

Nem kellett keringőruha, nem kellett külön osztálytánc ruha, nem mentem utána a buliba, nem kellett fizetnem a meghívott tánctanároknak...

2013. szept. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
86%
Egyértelmű, hogy ne táncolj. Sokkal fontosabb a család és a megélhetés. Különben ez csak egy tánc, nem a világ vége. Rengetegen vannak akik nem táncolnak és mégid életben vannak :) Nem ügy.
2013. szept. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
21%

Látszik, hogy jóanyád nem tanította meg az inteligens viselkedést, meg van némi EQ hiányod is, hogy itt igy ennek a srácnak előadod a nagy ürességedet.


Hát az már kristálytisztán mutatkozik, hogy a pénzhez sokaknak nem jár ész is.

2013. szept. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
65%

8 kieg.


5-nek szólt a mndandóm.

2013. szept. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
0%
8-as: Mi van?
2013. szept. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!