Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmenjek az exem temetesre?

Elmenjek az exem temetesre?

Figyelt kérdés

Az exemmel mar egy par eve elvaltunk.Van 3 gyerekunk kozossen. A kapcsolat koztunk normalis maradt.Az exemnek van meg 2 ex felesege es meg 4felnott gyereke.

Az exem hirtelen elhunyt nem sokara temetes.

A gyerekeim miatt ugy erzem el kell mennem a temetesre.

Viszont a felnott gyerekek megfenyegettek hogy ne merjem betenni a labam a temetesre.

Nem akarok hisztit se feszultseget igy is nehez napokat elunk a gyerekekkel.

En mar elbucsuztam tole es szerencsere ott tudtam lenni a halalos agyan a korhazban a gyerekekkel es ott voltunk mikor meghalt.

Kozossen megmosdattuk es feloltoztettuk elbucsuztunk tole a lanyokkal.

Nem ertem miert ilyen kegyetlenek a felnott gyerekek velem hiszen evek ota ra se neztek az apjukra.

Amikor a korhazba kerult mindenkit szepen felhivtam az osszes rokont exet es kertem oket jojjeem mert haldoklik.

Eljottek 2 percet voltak benn majd eldontottek ok ezt nem tudjak vegignezni es hazamentek.

Kerdem en mit tettem amivel megerdemlem ezt az utalatot reszukrol.



2013. szept. 19. 12:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ne menj. Max. a temetés utáni nap menj ki a sírhoz a gyerekekkel. /ha kiakarnak menni a gyerekek/
2013. szept. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%

normálisan állsz hozzá, tiszteletem


menj el, és messziről nézd a temetést ... tehát ne menj a rokonság közelébe ... nem is igazából neked a nehéz ezt kezelni, hanem a közös gyermekeiteknek ... ők balhé nélkül odamehetnek?

2013. szept. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%
szerintem se menj. a te lelkiismereted attól még tiszta marad, hogy nem mész el.
2013. szept. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%
Én elmennék, nehogy már a gyerekeid mondják meg hpogy mit tegyél! Elvégre voltak boldog pillanataitok együtt a volt férjeddel.
2013. szept. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%
Menj el nyugodtan. Ráadásul a gyerekeid mellett van most a helyed.
2013. szept. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

Én szólnék a rendőrségnek, hogy meg lettem fenyegetve.

Akkor talán majd szemmel tartják azt a "bandát".


Ha el akarnék menni a temetésre, és nem tettem semmi rosszat a családnak, én bizony elmennék, nekem ne mondja meg senki, hogy hova mehetek, és hova nem.

2013. szept. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%

Ki rendezi a temetes anyagi reszet?

Csak mert ha most nem szivesen latnak ott utana meg a hagyatekin esetleg kovetelik a temetesnek a ratok eso reszet es Te kifizeted akkor mindenhez van jogod!

Tudom itt most nem az anyagiakrol szol a kerdes de mivel ugy nez ki (a leirtak alapjan siman kinezem beloluk) neked is lesz kiadasod igy jogod/jogotok lesz ott lenni.

Hasonlo helyzetben voltam es bizony dupla gyomorideggel keszultem a temetesre...ha elmesz ha nem ,nem lesz egyszeru.

Kitartast!

2013. szept. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
44%

Igen mindenképpen! Új asszonynak régi asszonyra általában nem lehet oka neheztelni (fordítva más a helyzet), max. az lehet neki illetve gyerekeinek gond, hogy örökség jár a régi gyerekeinek is, amit végrendelettel is csak a ráeső rész 50%-ra lehet korlátozni (köteles rész), kivéve ha egyértelműen bizonyítható hogy az örökös az örökségre méltatlan (megölte, bántalmazta, ápolását elhanyagolta az örökhagyónak).


Azt eltudom képzelni, hogy jelen helyzetben gyermekeidet apjuk új családja ki akarja forgatni az örökségből méltatlanságra hivatkozva, kb. ilyen indokok szoktak lenni,hogy beteg apjának nem volt támasza amikor az igényelte volna a gondoskodást, kórházban nem látogatta és még a temetésére sem ment el.


36F

2013. szept. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A régi gyerekek rossz megfogalmazás volt, javítva férfi előző kapcsolatából származó gyerekek.
2013. szept. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Az en 19 eves lanyom rendezi a bucsuztatot de en fizetek mindent.

Ugy erzem ha en mint ex utalva vagyok akkor a tobbi ex se menjen.

Vagyon csak nekem van az exemnek nem volt semmije nincs orokseg nincs mit osztani.

Soha nem ertem miert nem lehet a serelmeket feretenni es kozossen gyaszolni a 3 ex es 7 gyerek kozossen bucsuzni.

Azt sem ertem mert nem virrasztott velunk senki az utolso oraiban?

2013. szept. 19. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!