Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gond, ha többek közt ezért...

Gond, ha többek közt ezért akarok férjhez menni?

Figyelt kérdés
Szeretem, komolyan gondolom vele, de van egy elég szép kis lakáshitelem, amit félek, hogy nem tudok egyedül fizetni. Sokat harcoltam a lakásomért, és most a célegyenesbe nem akarom, hogy elvesszen.Megkérte a kezem és sürgetem a házasságot. Kérlek, ne írjátok, hogy számító dög vagyok, mert tudom, de mit tehetnék?!
2009. nov. 5. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Gondolkozz el, ha a hitelt nem veszed figyelembe és akkor is hozzámennél akkor szerintem teljesen észszerűen csinálod, és ha férjhez mennél és segít fizetni akkor viszont én ráiratnám a felét, ez így korrekt....
2009. nov. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Ha szereted, nem vagy "számító dög".

Sok házasságot az anyagiak kötnek össze /vagy a megszokás/. Ha nemcsak a lakást, hanem egymást is megbecsülitek,

nem lesz semmi baj.

2009. nov. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
Igen gond.Mert becsapod.
2009. nov. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
mondjuk a lakás az én nevemen maradna...Nem indoklok, de sokat hajtottam érte.
2009. nov. 5. 15:31
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Nem gond. Sőt! A gond csökkenése inkább. A házasság eljes életre szóló dolog! Nem csak szerelem, nem csak romantika, vagy család, hanem komoly gazdasági szövetség is. Ha neked van kire számítanod, akivel megoszthatod agondjaidat, az nagyon jó! És össze kell házasodni! Erről (is) szól a házasság! Te is társa leszel az ő gondjaiban, ő is társad lesz a lakásod élvezetében. Mindenkinek csak jó lezs.

EZ A HÁZASSÁG.

Amúgy csak járnánk, aztán ossza be mindenki a saját zsetonját, ahogy tudja.Csak szabadidőre-örömre találkoznánk.

Pont az a lényeg a házasságban, hogy társak lesztek:

"örömben és gondban, egézségben, betegségben, gazdagságban-szegénységben, míg a halál el nem választ"

2009. nov. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
83%

Ha szereted,nem gáz!!!Lehet hogy Ő meg azért kérte meg a kezed ,mert már majdnem ki van fizetve a lakásod!!!??? :)

Sok sikert nektek!

2009. nov. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tartsd csak a neveden, nincs ezzel semmi baj. A tiéd. Ő segít fizetni, te meg sütsz neki rántottát. Albérletre is elmenne neki annyi, s lehetne egyedül.

Esetleg leírhatjátok a házasság megkötésekor mennyi volt kifizetve a lakásból, mennyit fogtok együtt fizetni. Attól maradhat a neveden, csak így tiszta.

2009. nov. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért vagy számító, mert szeretnél a közös élettel együtt anyagilag is stabilabban, könnyebben élni, hanem mert ezt eleve úgy tervezed, hogy ő vállalja a részletfizetést, de ezért nem kap semmit. Neked fordított esetben tetszene ez a megoldás? Egyébként a jog ezekre talál megoldást. Hiába csak a Te neveden van a lakás, a közösen fizetett részletek fejében követelhet egy esetleges válás esetén a párod kárpótlást.
2009. nov. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy számító dög, ha mindezek mellett szereted is.


Csak arra vigyázz, hogyha közösen fizetitek a hitel maradék részét én úgy tudom, hogy akkor autómatikusan közes lesz. Tehát vállás esetén (ne adja meg az isten, de sajnos erre is gondolni kell) viszi a lakás felét:S


Gondold meg és ennek nézz utánna!

2009. nov. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!