Szólnátok emiatt?

Figyelt kérdés

Az öcsém barátnője rendszeresen úgy időzíti az érkezését és a távozását,hogy nálunk reggelizzen,ebédeljen vagy vacsorázzon.

De 15-20-a körül mindig elfogy a pénz és nagyon szűkösen jövünk ki, van,hogy a hűtő is üres.

Az öcsém barátnője pedig azért jön ide mert többnyire egyedül van otthon és igazából nincs kedve magára főzni, itt pedig anyukám főz, és így kényelmes neki azt meg leszarja,hogy nincs pénz, elfogadja (még jó) és gátlástalanul eszi azt ami van.

Pl: csak zsíros kenyérre jut, akkor azt mondja hogy nem baj neki megfelel, holott szerintem az lenne a helyes,hogy akkor én majd otthon eszek/hozok otthonról , de nem eszem el a ti kajátokat.


Nem az ennivalót sajnálom, de nem akarok szólni mert akkor az jönne le,hogy én azt sajnálom előle,nekem magával az elvvel van bajom.

(A szüleim ugyan ezért nem szólnak neki)

Szerintetek?


2013. szept. 20. 17:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Az anyagi helyzetünkkel pedig tökéletesen tisztában van.
2013. szept. 20. 17:14
 2/8 anonim ***** válasza:
Az ocsed nem kellene beszélni vele.
2013. szept. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ocsednek, bocs. Elso voltam.
2013. szept. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos azt hiszem én sem szólnék, mert mi is családtagként kezeljük a család barátait. Szóval ha nekünk, jut, akkor azt igazságosan osztjuk annyi fele, ahányan éppen vagyunk. Viszont nekem sem tetszik, hógy ő ezt nem éri fel ésszel, hogy néha ő is beszálljon az étkezés finanszírozásába valamilyen módon.
2013. szept. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez a szüleidre tartozik. Tőlük kérdezted már, hogy nekik ez jó e így, és ha nem, akkor szólni kéne a lánynak? Lehet nekik az "elvvel" nincs bajuk. Plusz egy fő kajája azért nem olyan megterhelő ám, különösen ha zsíros kenyérről van szó.

Majd te máshogy csinálod a gyerekeiddel, ha neked nem tetszik. Úgy gondolom ez a szüleidre tartozik.

2013. szept. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp mondd el az aggodalmaidat a tesódnak. Ő is veled él, lehet, hogy őt is zavarja, de nem mer szólni a lánynak.
2013. szept. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Öcséd, illetve a lány tanul még?
2013. szept. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem szólnék neki.

Picit tényleg bunkóka. De gondolom általában napi egy tányér ételről van szó. Ahol jut 4-nek, ott csak tudnak szorítani egy kicsit az 5.-nek is. Hisz az öcséd barátnője családtag.

Mondjuk én azon sértődnék meg, ha csak a húsra mondana mindig igent, a zsíros kenyeret meg nem enné meg.


Ha tényleg arról van szó, hogy pusztán nem szeret egyedül enni, meg csak magára főzni. Akkor beszélj az öcséddel, hogy főzzenek a csajnál és vigyék ajándékként hozzátok, hogy közösen elfogyasszátok amit ő csinált.

Ez nem szégyen. Volt osztálytársam anyukája is úgy segített egy nélkülöző nénit, hogy: "Figyelj Gizike, kipróbáltam ezt az új receptet, hoztam belőle, kóstoljuk meg együtt és mond el milyen." vagy "Ez életem első önálló töltött káposztája. Mondjátok meg ízlik-e."

2013. szept. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!