Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Megéri" házasságot, családot...

"Megéri" házasságot, családot alapítani? A létrehozott család tudata mennyire kárpotolja azt a sok veszekedést, bántást ami az egyik félre hárul?

Figyelt kérdés
2013. szept. 20. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Úgy érted, boldog/elégedett-e az az ember, aki szült/csinált pár gyereket valakinek, akivel aztán ölik egymást?


Aki jól választ, annak megéri. Aki nem választ jól, annak lesz egy boldogtalan élete, meg pár gyereke, akikbe belerúg és/vagy kapaszkodik, míg a végén a gyerek is bánja, hogy az anyja anno letolta a bugyit.

2013. szept. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi a családban nincs helye veszekedésnek, bántásnak így értelmetlen a kérdés.
2013. szept. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha " sok veszekedés, bántás " van a kapcsolatban, mégha nem is hárul egyik félre sem, akkor nehogy családot alapítani nem kellene, hanem együtt maradni sem.
2013. szept. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos te nem lattal mast, csak veszekedest es bantast. Ezt abbol szurom le, hogy tenykent kijelented, hogy ez ezzel jar, pedig nem. Senkinek nem kell ezt turni. En nem hiszem amugy, hogy megeri, szerencsere nem vagyok a leirt helyzetben, az en ferjem nem bant es nem veszekszunk sokat. Neha van nezetelteres, de semmi nagyobb :)
2013. szept. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A gyerek önmagában okoz boldogságot,teljesen mindegy,hogy kitől van.Mondjuk persze egy megerőszakolás esetén nehéz feldolgozni a történteket,de akkor sem a gyerekre haragszol,hanem arra az "emberre",aki ezt megtette veled.Mindenesetre szerintem ne azért szüljön valaki gyereket,meg kössön házasságot,hogy "kárpótolja" a sok hiányt,veszekedést az életében,hanem sokkal inkább azért,hogy önmagának igazi örömet okozzon,és a gyerekeket egészséges környezetben tudja felnevelni.
2013. szept. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Megéri" házasságot, családot alapítani? A létrehozott család tudata mennyire kárpotolja azt a sok veszekedést, bántást ami az egyik félre hárul?"


Családot alapítani megéri, HA szeretitek egymást és boldogok vagytok.


VISZONT ha sok veszekedés és bántás hárul valakire, akkor NEM KELL családot alapítani, mert az nem erről szól! Mi a férjemmel jó ha havonta egyszer összekapunk valamin, de sokszor még ennél ritkábban. Aki a kapcsolatát bántással, sértéssel, veszekedéssel azonosítsa, az ne házasodjon és ne szüljön bele gyereket, mert a boldogtalanságért SEMMI nem kárpótol, és egy ilyen kapcsolatban NEM lesz boldog az ember!

2013. szept. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Arany János válasza:


Családi kör

[link]

Nyitva áll az ajtó; a tüzelő fénye

Oly hivogatólag süt ki a sövényre.

Ajtó előtt hasal egy kiszolgált kutya,

Küszöbre a lábát, erre állát nyujtja.

Benn a háziasszony elszűri a tejet,

Kérő kis fiának enged inni egyet;

Aztán elvegyűl a gyermektársaságba,

Mint csillagok közé nyájas hold világa.

2013. szept. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát tudod én is úgy vagyok vele, hogy lehet nem éri meg...De nem a veszekedések, bántás miatt. Tudod meghalt nagyapám, mama egyedül maradt. Sok sok éven át házsártoskodtak egymás mellett, láttam veszekedést, megalkuvást, sokmindent. Mindegy, az egyik mindig otthagyja a másikat, mert egyszerre nem halhatnak meg. És tudod annál fájóbb nincs is, mint látni egy öregasszonyt, aki a férje nélkül félember, minden baj és csalódás ellenére is. Akkor megkérdeztem magamtól, érdemes azért élni, hogy annyira kötődj valakihez, hogy nem leszel önmagad nélküle? Ez egy kiszolgáltatott állapot, és bizony, valahol megéri. Veszekedések, bántások ellenére is.
2013. szept. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
40 évesen csücsülsz egyedül egy garzonban kopaszan, elhizottan a havi kézbekapott 90 ezredel... kinek fogsz akkor kelleni
2013. szept. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!