Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnál hogy van a spórolás?...

Másnál hogy van a spórolás? Az egész család spórol vagy csak a felnőttek?

Figyelt kérdés

Kicsit több lett a kiadádunk, mint múlt hónapban, ezért a párommal megbeszéltük, hogy nem költekezünk fölöslegesen.

Elhozta múlthéten a kisfiát. Elmentek boltba, mire hazaértem már bevásároltak. A gyerek eláulta, hogy kapott innivalót mert szomjan akart halni a boltban (6 percnyire van a bolt!), és kapott 2 chipset, csokit meg egy csomag rágót is.

Párom persze próbálta eltitkolni a dolgot, még a blokkot is eldobta, hogy le ne bukjon. (A kisfiú elég duci, nem értem miért nem gyümölcsöt vett neki inkább).

A héten volt a névnapom, persze nem kaptam semmit. Másnap szóvátettem, hogy azért egy szelet csokinak is örültem volna, de még azt se kaptam. Azt mondta hogy most spórolnunk kell, mert megbeszéltük.

Nem álltam le veszekedni, de nagyon szarul esik, hogy csak rajtam spórol(a kedvenc csokim 135 ft-ba kerül), míg a gyereknek mindent megvesz, ráadásul csupa egészségtelen és hízlaló dolgot.

Nem sajnálom a gyerektől, bár én inkább gyümölcsöt vettem volna neki, a testalkatára való tekintettel.


2013. szept. 15. 17:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Azért csak sajnálod te :)


De igazad van, annak a gyereknek nem szabad chipset, csokit, üdítőt venni!

2013. szept. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem sajnálok tőle semmit, nyilván ő az első. De ha már veszek neki valamit, akkor az inkább legyen egy joghurt, gyümölcs vagy valami egészséges, ne olyan amitől csak hízik.
2013. szept. 15. 18:00
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Amikor nincs ott a gyerek, akkor beszélj erről a pároddal. Néma gyereknek...


Hogy a fő kérdésedre válaszoljak: mi is magunkon spórolunk először, de ilyen szélsőségek nincsenek.

2013. szept. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
Ne kezd olyan férfival akinek van gyereke aztán nem kell költeni a gyerekre.
2013. szept. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A gyerek amúgy kb 116-120 centi magas, és múlthéten mértük, hogy 37,4 kg.


Már említettem a páromnak, de nem kaptam kielégítő választ.

2013. szept. 15. 18:25
 6/13 anonim ***** válasza:
97%

A gyerekeiktől külön élő kisgyerekes szülők helyzete nagyon nehéz. Abban a pár órában, napban kell/ene minden szeretetet pótolni a gyerkőccel, amíg együtt vannak, ezért gyakran esnek abba a hibába, hogy nem akarnak népszerűtlen feladatokat felvállalni, pl nem szeretnek a gyereknek ellent mondani kisebb dolgokban. Nem jó azt a kis időt vitákkal tölteni, ezért vesznek meg pl olyan dolgok is egy boltban, ami nem túl egészséges, de a gyerek kéri. Ők csak örömet akarnak okozni az amúgy is érzékeny, sérülékeny gyereküknek még azon az áron is, hogy hosszú távon ezzel némileg ártanak.


Veled, mivel a párja vagy és együtt vagytok állandóan, nem érzi, hogy szükség lenne ilyesfajta szeretet kifejezésre, hiszen Te már megérted, hogy nem azért nem vett meg valamit Neked, mert nem szeret:)

2013. szept. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Kieg az előzőhöz. A kisgyerek is lehet azért túlsúlyos, lehet azért eszik hizlaló dolgokat, mert szeretet hiányos. A gyereknek nagy törés a válás, van amelyik viselkedészavaros lesz, van, amelyik pl evéssel kompenzál.
2013. szept. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Mutass neki gyerek bmi kalkulátort. Abban (most néztem meg) ez a kórosan elhízott kategória.Bár a korát csak tippeltem. Ha nem látja, hogy ezzel a gyereknek árt, nem tudsz mit tenni.
2013. szept. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
Olyan kéne neked, mint az én férjem. Megveszi magának, ha spórolni kell, akkor is, és még többet költ, mert akkor már vesz nekem is ezt, vagy azt, ha kell, ha nem, nehogy lelkiismeret-furdalása legyen, hogy magának vett. Nekem meg lerobban a fejem a helyéről.
2013. szept. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom (minden okoskodás nélkül), hogy a gyerek szeretetét nem megvásárolni kell.

Amikor a gyerekkel egész nap játszótereztünk meg mászkáltunk ide-oda, sokkal boldogabb volt, mint amikor egész hétvégén a 4 fal közé van zárva, és úgymond "ki van szúrva a szeme" egy kis falnivalóval.


Nem volt válás, nem az viselte meg a gyereket.

Csak unalmában eszik és nem mozog.

2013. szept. 15. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!