Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apósom mezőgazdasággal foglalk...

Apósom mezőgazdasággal foglalkozott sajnos már nem él. Anyósom szeretné eladni a gépeket és a traktort de párom inkább megtartaná. Mit tanácsoltok? Nálunk nem férnek el a gépek.

Figyelt kérdés
2013. szept. 20. 18:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tartsd meg. Annyira leépítették a mezőgazdáságot, hogy termelésből akár kis méretekben is lehet pénzt szerezni. Ha csak bérbe adjátok a gépeket akkor is jobban jártok, mintha egyszer eladjátok aztán eltapsoljátok a pénzt.
2013. szept. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha a gépeket nem használjátok leamortizálódik és semmire nem lesz jó.

Semmi szükségetek rá, akkor logikus hogy el kell adni.

2013. szept. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Párom időhiány miatt nem tudja használni a gépeket.
2013. szept. 20. 18:40
 4/13 anonim ***** válasza:

Álltóhelyben is tönkremehet, de ha annyi időtök lenne, hogy néha használnátok, járatnátok őket akkor azokban értékállóbb a pénz mint a bankban!


Vannak akik ezekbe fektetik a pénzüket.

2013. szept. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

" Ha csak

bérbe adjátok a gépeket akkor is jobban

jártok, mintha egyszer eladjátok aztán

eltapsoljátok a pénzt."


Hát szerintem nem jó ötlet!


Akkor tényleg jobban járnak ha eladják, a sok "bérlő" inkább leamortizálná, tönkretenné a gépeket.

2013. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Flector 67 ***** válasza:
Értékállóbb a pénz egy áll traktorban, mint a bankban? Hát Te sem vagy egy befektetési guru, már ne haragudj meg. traktorba meg senki nem fektet, inkább földbe.
2013. szept. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

" Értékállóbb a pénz egy áll traktorban, mint a

bankban? Hát Te sem vagy egy befektetési

guru, már ne haragudj meg. traktorba meg

senki nem fektet, inkább földbe"


Majd rájössz, hogy van alapja!

Az egy dolog, hogy földbe fektetik, de azt ne akard bemagyarázni, hogy most olyan rohadt jó helye van a pénznek a bankban is!

2013. szept. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Flector 67 ***** válasza:
47%
Nekem alapkezelőnél van. Ha Neked az álló traktor évi +10% hozamot hoz, megeszem a kalapom.
2013. szept. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%

" Nekem alapkezelőnél van. Ha Neked az álló

traktor évi +10% hozamot hoz, megeszem a

kalapom."


1. Én nem azt állítottam, hogy az "kamatozik" csak azt, hogy "eláll" benne, tartja az értékét jelenleg mint régebben az ingatlanoknál akkor sokan abba rakták a pénzüket és itt nem csak a földet értem, gondolom nem véletlenül van annyi nepper aki adja-veszi őket, így azoknak csak hoz valamit, gondolom nem véletlenül csinálják.


2. Azért is hoztam fel ezt a témát mert a pénz értékének a romlása kihat ezekre is, jóval magasabbak az árak mint pl. 5-6 éve!

Egyébként a föld sem hoz nagyvalamit ha üres, attól tisztán kell tartani, persze most könnyen vannak egyesek vele amíg még földalapút kap rá!

2013. szept. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Flector 67 ***** válasza:

Csak azért írtam, mert a cégemnek vannak traktorai, mezőgazdasági gépei, és túlzás azt mondani, hogy értékálló. 50 milliós kombájn, 8 évesen, ma 7-10 milliót jó, ha ér. Mellesleg, attól mert lepontozol, még igazam van.

Földet pedig bérbe kell adni, és a bérleti díjat felmarkolni.

2013. szept. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!