Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertél olyan embert, akinek...

Ismertél olyan embert, akinek egész életében mindig csak a saját szempontjai és a saját igaza létezett, aztán egyszercsak "megvilágosodott"?

Figyelt kérdés

Apámmal nem érdemes semmiről sem vitatkozni mert egyszerűen csak a saját érvei léteznek, "mindenki őt bántja, mindenki szerint ő a szemét, pedig ő az aki mindig korrekt és mindig jót akar". "Ővele ordít mindenki pedig ő milyen türelmes és korrekt ember."

Sokszor elborul az agya, oylankor köpköd, csapkod, ordibál, mindennek elmond, órákig, sőt napokig nem tud lenyugodni, haragszik és vagy ordít, vagy szóba se áll az emberrel. Aztán amikor neki már nem kényelmes a haragtartás akkor úgy tesz mintha mi sem történt volna.

Sokszor viselkedett már nagyon ocsmányul, de még sosem kért semmiért bocsánatot.

Utólag semmiylen vitát nem érdemes felhozni neki, mert az meber örül, ha már végre békénhagyja és ha újrakezdenénk, még ha szépen és nyugodtan is, akkor is az jönne ki, hogy neki van igaza és én milyen csúnyán viselkedem, meg én vagyok a hülye.

Mellesleg ciklikus alkoholista: 1 hét ivás, 1 hét másnaposság, pár hét szünet, majd előlről.

Lesz valaha reális énképe és rálátása bármiylen helyzetre? Egyszer rádöbben majd hogy őbenne van a hiba és hogy mennyi fájdalmat okozott nekem? Vagy egész életében ilyen marad már és sosem lesz jó apukám?

20/nő


2009. nov. 5. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nem akarlak elkeseriteni,de valószinű ez már nem fog változni. Minél öregebb valaki annál nehezebben változik meg. hacsak nem történik valami törés az életében. valami olyan,amitől "megvilágosodik".
2009. nov. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, sokat, ezt a folyamatot nevezik felnőtté válásnak. Legtöbben a huszas életéveink során esünk túl rajta.
2009. nov. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van ilyen sok. Törődj bele, és magadat készítsd fel jól, nehogy kifogj egy ilyet párodként.Merthogy gyakran megismétlődik a családi minta.
2009. nov. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Aki ilyen természetű az nem fog megváltozni,hacsak nem betegszik meg súlyosan és ápolásra szorul.Az én férjem is ilyen tipusú kivétel,hogy nem iszik és nem ordibál.Az is igaz,hogy misem kiabálunk vele egyszerüen ráhagyunk mindent,csakhogy ebben meg az a baj,hogy elhiszi magáról,hogy ő a tökéletesség mintaképe.Rohadt nehéz az ilyen emberekkel,mi is sokat szenvedünk melette.
2009. nov. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

nem fog megvaltozni, de ne torodj vele..

az en nagypapam is ilyen.. majd megdoglik mar, de pial, dohanyzik.. berugva lehord mindenkit mindenert magaban beszel.. aztan masnapra elfelejt mindent es megy megint berugni..

csodalom a nagymamam kitartasat, de sajnalom is ot.

a legszomorubb a nemreg emlitett ismetlodes..

a mamam masik lanya is ilyen pasit fogott ki es mostansag ugynez ki h a noveremmel is ez a helyzet..

szal figyelj oda

2013. aug. 10. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!