Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Aki megvilágosodott, az már...

Aki megvilágosodott, az már nemigen követ el bűnt a megvilágosodás után?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 10:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes a kérdés. A megvilágosodás állapotát kellene előbb meghatározni.
2011. júl. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
Szerintem nem. Ha belegonoldsz, szerintem nem olyan nehéz jónak lenni. Én sem követek el sok bűnt. Amit elkövetek, azokat meg vállalom, szembenézek velük, próbálom kijavítani őket. De az agyam ettől függetlenül nincs rendben, össze vagyok zavarodva, tehát a megvilágosodás szerintem inkább az elme állapota.
2011. júl. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Aki megvilágosodott az lemond minden anyagi jóról, nem mások kizsákmányolása és bántása vezérli.
2011. júl. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mi számít bűnnek. Amit te bűnnek neveznél arról a legtöbb megvilágosodott megvan győződve hogy természetes.
2011. júl. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

" Fisz válasza:


Attól függ mi számít bűnnek. Amit te bűnnek neveznél arról a legtöbb megvilágosodott megvan győződve hogy természetes.

"


Konkrétan mire gondolsz?

2011. júl. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%

Vegyünk egy példát ami számodra talán a legelítéltebb 'bűn' tehát a gyilkosságot. Aki megvilágosodott az nem csak a békében leli otthonát, tudja hogyha valaki az életére tör ő nem hagyhatja annyiban. Szóval megvédi magát, tehát megöli a támadóját.


Furcsa? Nem, még a növényevő állat is megöli a ragadozót ha összejön neki, hiába az a természet rendje hogy elvileg táplálék legyen belőle, de ő azt nem akarja. Érted mire akarok kilyukadni?

2011. júl. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

ez pont hogy nem jó példa, ugyanis aki megvilágosodott, az semmilyen körülmények között nem veszi el mások életét, helyette törekszik az aranyközépútra, a kompromisszumra, a hatástalanítására, de nem a támadó életének elvételére. tudod, előbb gondolkodik, és csak azután cselekszik.


hogy egy megvilágosodott követ el bűnöket? szerintem nem. biztosan eszébe jut, gondol rá, de a megvilágosodott folyamatosan törekszik a fény felé, a fényt pedig csak a jóval, a szeretettel tudja elérni.

2011. júl. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Sajnos azt kell hogy mondjam kedves utolsó hogy tévedsz. Aki tényleg megvilágosodott és nem a hollywood szerű filmekben láthatott megvilágosodást éli át, az tudja hogy milyen fontos a saját élete egy olyan üres héjhoz képest mint aki az életére akar törni.
2011. júl. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

épp ez az, hogy tudja milyen fontos a saját élete, ezért nem veszi el a másét, mivel az is fontos! a megvilágosodott ember nagyon is jól tudja, hogy mindenki küldetéssel érkezett az életbe, és senki sem több vagy kevesebb a másiknál.

amire te utalsz, azt NEM megvilágosodott ember teszi.

2011. júl. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Botorság. Nincs mindenkinek küldetése, tény hogy vannak felesleges emberek akik csak a következő reinkarnációjuknál tudnak kiteljesedni, s nekik nincs értékük ebben az életben.
2011. júl. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!