Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dolgoznátok egy munkahelyen...

Dolgoznátok egy munkahelyen párotokkal?

Figyelt kérdés

Van bejelentett munkahelyem egy áruháznál,de több,mint 4 éve itthon vagyok a 2 gyerkőcömmel. Van még 1 évem itthon és gondolkoztam azon,hogy tavasszal már szólok előre,hogy mikor mennék vissza,de a munkaidőmet megváltoztatnám,mert eddig délutános/esti műszakban dolgoztam és ez nemm épp ideális 2 gyerek mellett. Viszont,ha elutasítják,hogy délelőtt dolgozhassak,nem tudok ott maradni. Valószínűleg akkor lenne lehetőségem páromhoz bekerülni,de szerinte az nem jó ötlet.

Szerintetek is rossz?


2013. szept. 21. 08:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Kérdés, hogy mi az az együtt. Én is egy cégnél dolgozom vele, de külön területen, külön irodában, más emeleten. Gyakorlatilag ebédnél találkozunk meg amikor megyünk haza. Egy irodában biztosan nem dolgoznék vele, az nem egészséges.
2013. szept. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 zabmester ***** válasza:
63%

Én ha csak tehetném, elkerülném ezt a helyzetet. Mondjuk vannak, akiknél működik, de nálunk nagyon nem lenne szerencsés. Ha a párom mostani munkahelyén szeretnék dolgozni (ajánlgatta párszor), akkor ő lenne a főnököm. Ezt nagyon nem bírnám elviselni, általában nem szül egészséges helyzeteket, ha az otthon egyenrangú felekből a munkaidőben alá- és fölérendelt emberek lesznek.

De még ha azonos beosztásunk is lenne, én a párommal nem dolgoznék együtt, mert gyakorlati dolgokban eléggé máshogy gondolkodunk, egy-egy adott dolgot teljesen máshogy közelítünk meg. Általában mindkettőnk megoldása jó, de mindig az van, hogy a másik nagyon máshogy közelítené meg a dolgot, na ebből meg csak a vita lenne nálunk állandóan.

2013. szept. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%

Nem, soha.


Igen, igaza van: rossz ötlet. Nem jó, ha folyton egymás nyakán lógtok; a férfiak zöme (illetve egyes nők is) kifejezetten rosszul viseli, ha a munkahelyük egybefolyik az otthon-léttel. Nincs külön szférájuk, nincs külön körük, minden csakis a szűk családról szól. Még az egyes napok is ugyanazok mindkettőjük számára. Ez nagyon nem jó, és hosszú távon "megeszi" a kapcsolatot.

2013. szept. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%

Attól függ. Közvetlenül egy irodában, részlegben nem szívesen.


Én viszont épp most pályáztam a páromék cégéhez is, mivel a város egyik legjobban menő és fizető cége. Ha bekerülnék, teljesen más részlegben dolgoznánk,a szakmánkból kifolyólag (nekem marketinges, neki mérnöki), így nem gond. De ha egymás közvetlen közelében kellene dolgoznunk, arra én is nemet mondanék.

2013. szept. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
mi egy irodaban dolgozunk 3 eve,jol mukodik,nalunk bevalt nagyon
2013. szept. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

Ahogy a többiek is mondták, ha egymás közvetlen környezetében kellene dolgoznunk, úgy nem. Én nőként is úgy gondolom, hogy nem túl egészséges egy kapcsolatban az, ha a két fél 0-24-ben együtt van. Nincs saját életük, egy kis privát szférájuk, nincs meg este az az összhang, amikor leül a család és mindenki elmeséli milyen volt a napja, hiszen nagyon jól tudjátok kivel mi történt aznap.

Így nem szívesen dolgoznék a párommal. Nekem kell az az érzés, hogy reggel elköszönünk egymástól és kell az, amikor délután otthon találkozunk és mesélünk. Ennyi külön lét minden kapcsolatban kell szerintem.


A másik hátránya. Anno a szüleim is egy munkahelyen, egy irodában dolgoztak, azonos beosztásban és munkakörben is. Sok sok év után a főnökük leépítést tervezett, az irodában 4 emberből 3-at elküldött. A szüleimet egyszerre hívta be és mondta el, hogy sajnálja, de mivel ők egy házaspár, ezért nincs szíve azt mondani, hogy te vagy te maradj, mindkettőjüknek mennie kell. Gyakorlatilag a családunk bevétele egyik napról a másikra lenullázódott, ami két kisgyerek mellett szerintem nem kell részleteznem milyen helyzetet szül. Rohadtul nem érdekelte a főnököt.

Annyi szerencséjük volt anyuéknak, hogy nem volt normális indok a felmondásra, nem járt felmondási idő és végkielégítés sem, így hárman összefogva a cég gatyáját is elperelték.

Már csak ebből tanulva, az anyagi biztonság miatt SEM dolgoznék egy részlegen a párommal. Még mindig jobb ha váratlanul csak fizetés esik ki, mintha kapásból kettő. Igaz, így családi viszályok nem keletkeztek, hogy "miért én lettem kirúgva és miért nem te?", de az asztalra nem igen volt mit tenni akkoriban.

2013. szept. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
Mi egy helyen dolgozunk, de nincs időnk egymás nyakán lógni, mindenki végzi a maga feladatát. Irigylem azokat, akiknek semmit nem kell tenniük a munkahelyükön, és ráérnek a házastársukkal foglalkozni. :)
2013. szept. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
Csak akkor dolgoznék vele egy helyen, ha nincs más lehetőség és rá lennék szorulva, de egyébként soha! Akkor is külön részlegen, vele egy irodában nem, mivel ő főnök, én a beosztottja lennék és mondta, hogy ő másképp viselkedik a munkahelyén, mint otthon. Míg itthon egy nagyon kedves, figyelmes, megértő férj, a munkahelyén néha muszáj szigorúnak lenni és ebbe a helyzetbe nem szeretnék belekerülni. Ha nem főnök és beosztottja lesztek, akkor szerintem meg lehet próbálni, ha más lehetőséged nincs.
2013. szept. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem! Biztos, hogy megromlana a kapcsolatunk. Férjem másképp viselkedik ott, mint itthon, mivel ő műszakvezető ezért olykor keményen kell bánni az emberekkel, de tudja jól, hogy én ezt nem szeretem ha oda-oda szólogat, nem tudnék vele egy légtérben lenni!
2013. szept. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Előző munkahelyem egy cég volt, amit együtt alapított a házaspár. Egész nap össze voltunk ugye zárva, napi 10-12 órákat dolgoztunk együtt, velük, a főnökeinkkel. Amikor végre hazamehettünk, belegondoltam, hogy ezek ketten most hazamennek együtt úgy, hogy utána ismét férj-feleség lesznek. Én ezt biztos nem bírnám, ez nem normális dolog. Eleve a családot, férfi-nő kapcsolatot összemosni a munkával, üzlettel egészségtelen dolog.
2013. szept. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!