Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit javasoltok? Mit csináljak?

Delayhack kérdése:

Mit javasoltok? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok az életem nagyon rossz, mindenki belegondol elmondhatja ugyan ezt magáról nagy vonalakba. Az a problémám hogy az itthoni családi légkőr mindig feszült és csak a kiabálás megy itthon vagy a kórház. Mindig el kell menekülni itthonról mert baj van. szóval családból nem kapok szeretet és nagyon ki vagyok, volt barátnőmmel eggyüt voltunk 2 évet jó volt vele de még mindig hinyzik kicsit( összevesztünk, nem beszélünk, nem lehet elérni)lassan 1 éve lett vége reménytelen már. a suli nagyon nehéz alig bírk bent maradni az egyetemen de muszáj magamért is meg hogy apám ne verje anym mert ha kirugnak bele se mernék gondolni mi lenne. Csajok most igazán nem jönnek össze, vágyok is meg nem is. . Ráfeküdtem a kockulásra elején lekötött de már az se tud olyan lenni. Gondolkoztam kellene járni pszichológus-hoz de nincs olyan sok pénzem rá. Nagyon sokat gondolkodtam már öngyilkosságon. oké sokak gondolkodnak ezen. Igaz barátom nincsen alkohol ba nem tudom elfolytani bánatom, drogok kilőve. A barátaim se keresnek apám miatt,albérlet,koli kilőve. Nem tudom mit kezdjek magammal. eléggé ki vagyok borúlva, és most jutottam el eddig hogy valami segítség kellene. De ha már ide írok ilyeneket akkor már télleg elég nagy baj lehet.

2013. szept. 22. 03:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Az ilyen állapotaimból egy könyv a polcról elég gyorsan kihoz.Merülj el benne,eltereli a gondolataid és a karmád is nyugalmat sugároz majd,tehát azt is kapsz vissza...


Érdekelnek a könyvek vagy lépjünk tovább?

2013. szept. 22. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mozdulj ki. Nem kell emberek közé. Sétálj egyet, ha van erdő ott, megnyugtat.
2013. szept. 22. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vannak terveid a jövőre nézve? Szedd össze ezeket egy papíron. Legyen terved, és jó terved! Pl.:

6 hónapon belül rendbevágom a külsőmet (új cuccok, más haj, stb)

1 éven belül megismerkedek egy jó csajjal. (ehhez mit fogok tenni: eljárok uszodába, könyvtárba, bulizni)

2 éven belül elvégzem az egyetemet. (ehhez kell: napi x órát tanulok)

Stb. Legyenek merész és kellemes terveid. Aztán tegyél érte, hogy megvalósuljanak. Ha valami nem jön össze akkor módosíts rajtuk. De lásd a jövődet!

2013. szept. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bennem is a tervek tartják a lelket :) Ez egy elég jó ötlet. Azonban ezzel vigyázz, hogy ne élj nagyon a jövőben.


Én folyamatosan a jövőre gondolok, mikor pl. buszon ülök, jövőbeli "jólét" helyzetekbe képzelem magam. Kicsit gáz. Bár nekem csak anyagi gondjaim vannak, szóval nem tudom nálad mennyire hatásos ez. Én jobban érzem magam tőlük.

2013. szept. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, melyik egyetemre jársz, de biztos van iskolapszichológus, akihez elmehetnél tanácsadásra, és akkor az ingyen van :)
2013. szept. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A mi egyetemünkön van ilyen mentálhigiénés program, ingyenes filmvetítések, utána szakemberekkel lehet beszélgetni, különböző kortárs segítő körök, amikhez lehet csatlakozni. Biztos nálatok is van ilyesmi, csak aztán a levélszemétben landol a sok értesítés róla... Addig se lennél otthon, új arcokkal ismerkednél, tanulnál tőlük, stb.


A barátnőszerzés kétélű dolog. Ha jó a kapcsolat, tényleg erőt lehet meríteni belőle, tapasztalat. De ha kudarcba fullad, azzal magadnak ártasz. Előbb rendbetenném magam lelkileg, legalább annyira, hogy "csajozóképes" állapotba kerüljek.


Nem tudom, milyen szakot végzel, de az biztos segít, ha nem csak vizsgaidőszakban tanulsz, hanem szorgalmiban is. Én spec. itthon lemásolom egy külön füzetbe az órai jegyzeteimet, majd vizsgaidőszak kezdete előtti hónapban elkezdem a tételeket kidolgozni. Elolvasom a kidolgozottat hangosan(így jobban rögzül), majd próbálom elmesélni magamnak, miről is van szó. A végén az a cél, hogy totál önállóan fel tudjam mondani magamnak az egészet.


Ha esetleg sok a szabadidőd, megpróbálkozhatnál a diákmunkával vagy olyan helyre mennél el - akár önként - besegíteni, amilyen területen tanulsz, ezzel egy kis tapasztalatot is szerezhetnél.


Most nagy hirtelen ennyi jutott eszembe. Kitartás!

2013. szept. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket, Diákmunkára szoktam járni, közlekedésmérnökit tanulók, olvasni rég olvastam mert csak az olyan könyvek kötnek le ami igaz történeten alapul nem valami kitalált irodalom. Ilyen könyveket ami dokumentum vagy életéről ír egy személy vagy társaság az érdekelne :)

Igen a külső változtatást is csinálom, új ruhák, stb:) szívesen várok még tanácsokat. már kicsit jobban érzem magam

2013. szept. 22. 17:13
 8/9 anonim válasza:
Hallgasd meg, és gondolkozz! :) Kitartás http://www.youtube.com/watch?v=a3WWX9xdyHs
2013. szept. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha otthon nem érzed jól magad a körülmények miatt, akkor azt csak egyféleképpen tudod orvosolni, ha elköltözöl. Olyan nincs, hogy albérlet meg kolesz kilőve. Kell lennie megoldásnak. Ha apukád agresszív anyukáddal, akkor miért nem gondolkoztok egy olyan megoldáson, hogy ketten anyukáddal elköltöztök albérletbe, te is vállalsz valamennyi munkát. Ketten biztos meg tudtok élni.

Ha teljesen megoldhatatlan, akkor csak az marad, hogy a lehető legkevesebbet leszel otthon. Suliba és könyvtárba tanulsz, elvállalsz minden lehtséges munkát, programokat szervezel magadnak. (Mondjuk ettől még anyukádat ugyanúgy fogod félteni, az első megoldás jobb lenne.)

Amikor az ember kilátástalan helyzetbe kerül, sokminden megfordul a fejében, és hajlamos a depresszióra is. Kicsit ez nálad is előjött. Azt nagyon helyesen teszed, hogy az alkoholnak és drognak hátat fordítasz. Az viszont buta gondolkodás, hogy ilyenkor természetes, hogy valaki az öngyilkosságra gondol és hogy biztos sokan így vannak. Ezt verd ki a fejedből, de nagyon gyorsan. Inkább fordulj picit a jövő felé. Mi az amin tudsz változtatni? Hogy tudnál minél előbb a saját lábadra állni és kialakítani magadnak egy külön otthont? Ezen dolgozz! Addig is amíg ez sikerül legyél sokat a friss levegőn, kirándulj és sportolj óriási nagyokat. A sprort és a jó levegő segít legyűrni a depit, több energiát ad, hogy fel tudd venni a kesztyűt a nehezebb időkben is.

Az természetes, hogy az ember "meggyászolja" egy jól működú hosszú kapcsolatának a végét, de talán már ideje lenne azt is lezárni. Gondold végig azt a kapcsolatodat, a történéseket, miben hibázhattál és vond le a következtetéseket, gondold át mit tanultál belőle. Csak ez utóbbit tartsd meg magadnak, a többit engedd el, zárd le. Ha helyrejössz érzelmileg és testileg felfrissülsz fentiek alapján, akkor biztos be fog köszönteni egy új szerelem is. És még az is lehet, hogy pont vele találtok ki valami jó megoldást a költözésre :) Fel a fejjel, a nehéz időszaknak vége lesz. És minden hepe után jön egy hupa :)

2013. szept. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!