Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kilátástalan a helyzetünk,...

Kilátástalan a helyzetünk, mit javasoltok ha nem bírunk még elköltözni?

Figyelt kérdés

Tavaly tavasszal el kellett költöznünk a családi házunkból,mert bedőltünk a hitellel,Mindketten munkanélküliek lettünk a Párommal.

Először az Ő Anyukájához költöztünk az emeletre.De a Nagymamámnál van egy külön bejáratú lakásrész és jobbnak láttam ide költözni,ez tavaly nyáron történt meg.

Én ötletem volt és a Párom nehezen is ment bele,de a Nagymamám annyira kedves és megértő volt,tényleg így láttam a legjobbnak.Azóta bánom.


Meg lett beszélve,hogy azért jövünk ide,hogy élhessük nyugodtan a külön életünket, addig amíg talpra nem állunk újra (természetesen a rezsi-kaja részünket Mi rendezzük),de a Mamám teljesen más lett,mióta "az Ő portáján élünk". Totálisan másképp adta elő magát,csakhogy ide jöjjünk.


Aki volt már ilyen helyzetbe,hogy rokonnál volt kénytelen élni,az tudja miről beszélek.Nem eget rengető rossz dolgokat csinál a Mamám,de mára már idegileg eljutottam oda,hogy attól is a plafonon vagyok (belülről),ha beszól,mikor hátra megy a kertbe.Mert minek zavar Engem ilyennel? Teljesen kizökkent,amikor bekiabál....


Próbáltam párszor elmondani Neki,hogy kezeljen csak úgy,mintha szomszédok lennénk.Ezen megsértődik és csak ideig-óráig tartja.Most,hogy itt a jó idő,egyre többet van kint az udvaron és egyre több a kontakt és így a konfliktus(helyzet) is.


Próbálok megértő lenni,76 éves változni már tudom,hogy nem fog.Ja és nem akarom azt sem kihagyni,hogy Ő egyébként egy segítőkész Nagymama,mert tényleg mindent szívesen ad és segít,de nem képes tiszteletben tartani a nála fiatalabbakat.Ő elvárja nyilván,viszont sajnos ezt visszafele nem teljesíti.


Kérek szépen javaslatokat a probléma megoldására vagy kezelésére, enyhítésére. Köszönöm!:)


2013. máj. 18. 12:32
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Hiába vagytok külön, de a mamádé a ház, nem a tiétek, így ha ott nem tudtok békében élni, akkor nektek kell menni és nem a mamának visszafogni magát. Ő már idős, nem fog változni, ezt jól látod.

Azt írod, hogy fizetitek a saját részeteket anyagilag, akkor meg miért nem mentek albérletbe? És ugyan nem olyan módon a tiétek, mint egy saját ház, de azért mégis magatok lennétek. Vagy anyósodhoz nem mehetnétek vissza?

Ha annyira nem tudjátok megoldani a külön lakhatás, muszáj valakinél lenni, akkor már az is egy jó dolog, ha külön emeleten vagytok.

Vagy megpróbáltok ti elfogadni a nagymamát, a viselkedését, bármit mond vagy tesz, egyik fületeken be, a másikon meg ki és maradtok ott továbbra is. Tartva azt a szemetek előtt, hogy senki nem kényszerített titeket, hogy odamenjetek, magatoktól mentetek, a mamádnak nem lett volna kötelessége odafogadni titeket. Így legalább van fedél a fejetek felett.

2013. máj. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
Nem tudtok visszamenni anyóshoz az emeletre? Olyan milyen volt? Nyugodtabb?
2013. máj. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamád nyilván azért akarta, hogy odaköltözzetek, hogy ne legyen egyedül, nem azért, hogy szinte vadidegenként éldegéljetek elkülönülten. Ő közös életről álmodott (régen a generációk együttélése természetes volt), nektek meg csak a lakrész kellett. Le kell ülni, beszélgetni, és keresni olyan kompromisszumot, amelyik neki is, nektek is elfogadható. Ha már szívességet tett nektek azzal, hogy befogadott, legyen közös, együtt töltött idő is, de kérjétek meg, hogy azért az idő nagy részében lehessetek csak úgy magatoknak, kettecskén.
2013. máj. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

"

de mára már idegileg eljutottam oda,hogy attól is a plafonon vagyok (belülről),ha beszól,mikor hátra megy a kertbe.Mert minek zavar Engem ilyennel? Teljesen kizökkent,amikor bekiabál.... "

Miből zökkent ki egy sima bekiabálás? Van egy olyan érzésem, jó a mama, amikor valamiben segít, de minden más alkalomkor legyen csendben, ne zavarja az életedet.

Másnak sokkal komolyabb dolgokat kell elviselnie egy együttélés során.

2013. máj. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Azt gondoltam különállóbbak lehetünk egy teljesen elkülönített, külön bejáratú lakás(-ház)részben,ahol csak az udvar közös, mintha egy nagy ház emeletén élünk ahol bent is át kell járnunk egymáson. De az egyik helyzet a 19,a másik meg egy híjján 20.

Vagyis így már innen visszagondolva,ott még jobb is volt.De ezt akkor ugyebár másképp láttam.

Albérlet azért más anyagilag,mert ott nyilván bérleti díj is lenne és építkezni szeretnénk apránként,ahhoz meg minden pénzt meg kell fognunk.

Anyagilag viszont itt jövünk ki jobban,mert kisebb a ház így a rezsi is.

Nem látok kompromisszumkészséget, Mamám nem érti eddig akárhogy próbáltam.

Tényleg tanácstalan vagyok....

2013. máj. 18. 12:59
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pedig maradjatok csöndben, ha nem akartok albira is költeni. Ti mentetek oda, ő már idős, nektek kell kompromisszumokat kötni. Vagy ha nem tetszik, akkor menjetek el, de ez azért mégis csak kényelmesebb, nem? Akkor meg tűrj!
2013. máj. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Leírom a saját tapasztalatunkat.

Mi anyósoméknál élünk (tőlünk független okok miatt, nem részletezném), itt nincs kétszintes ház, csak egy szintes. Mi vagyunk elől, ők hátul, közös a fürdő, közös a konyha. Na puff! Micsoda külön élet ugye? De megtanultunk együtt élni, vannak így is viták, ha az ember nagyon nem bírja már, akkor kitörik, megmondja a véleményét, van kis mosolyszünet, aztán megbékülünk.


Amúgy ha elfogadsz egy tanácsot, ne építkezzetek. Sokkal többe kerül, mint venni egy kész házat és ha már egy kész házat sem tudtatok fizetni, akkor miből gondolod, hogy majd az építkezést tudjátok fizetni? Oda is hitel kell, mert annyit, ha csak nem kétes üzletelésből éltek vagy nem bankigazgató valamelyikőtök, akkor nem nagyon fogtok kp-ra építkezni, hitelt fel kell majd vennetek, de ott meg megint benne lesz a pakliban, hogy nem tudjátok majd fizetni.

Én elhiszem, hogy hú, de szeretnétek külön élni, mindenki ezt szeretné, de vannak, akiknek ez nem adatik meg. Munkahely, munkabér, bankok, hitelfeltételek, más emberek miatt. És ilyenkor inkább jobb elfogadni a helyzetet, belenyugodni, mert bármit is csinálsz, úgysem fog változni a helyzet. Vagy nem egyből.

2013. máj. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

4-es,ez csak egy példa volt a sok közül.A sok kicsi mostmár sokra ment.Sajnos ez van,idegesít. Én örülnék a legjobban ha ez nem így lenne.

Kedves 7-es! Én nagyon alkalmazkodó vagyok,tudom miről beszélsz, kétszer is laktunk már a Pároméknál és itthon is(most másodjára).

Párom fogja a két kezével építeni a házunkat,"csak" anyagköltség és egyebek lesz,szóval Mi így jövünk ki jobban és ez az álmunk is.

Köszi minden választ!

2013. máj. 18. 13:12
 9/34 anonim ***** válasza:
Azért az anyagköltség se két forint, évekig is eltart, meg azért csak úgy építeni egy házat, az nem pikk pakk aztán kész is.
2013. máj. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Igen tudjuk,hogy ez több év,pont ezért szeretnék addig nyugodt körülmények között élni.Ezért jöttünk ide is (előtte felújítottuk ezt a lakásrészt is,mert tudtuk,hogy itt leszünk egy darabig),de aztán mint látjátok,ezzel jól mellé lőttem.Én legalábbis ezt így élem meg.
2013. máj. 18. 13:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!